Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....

Príspevok v téme: Moji rodičia si myslia že trpim PPP a snažia sa mi urobiť peklo .....
T3442

Takze, kde by som začal ... Mam 17, výška 184, váha 57-58kg ... So svojou váhou som maximálne spokojný aj keď viem že som dosť chudý, ale je to hlavne preto že sa snažím stravovať zdravo, malo tukov a vysadil som sladkosti. Váha sa mi nejak nemení až na to že šla dole o 2kg za posledný polrok (hlavne kvôli tomu že som úplne prestal so sladkosťami). No momentálne sú rodičia v tom že mam anorexiu, že vkuse chudnem, nejem a podobne. Je pravda že si stravu dosť kontrolujem ale proste nechcem žiť ako oni ... Neviem čo robiť, snažia sa ma donútiť jesť viac a niektoré z ich jedál typu pečene mäso (ja si ho vačšinou urobím na pare) a podobne. Zväčša jem bielkoviny (jogurty, rôzne maso na zdravý spôsob) ale niekdy jem aj cereálie, chlieb a ryžu. Na deň zjem zväčša 1500-1700kcal. No momentálne sa mi akurát snažia vyhrážať a podobne a ja naozaj nechcem jesť všetko čo si myslia a ani nechcem pribrať nejako veľa kedže si nemyslím že potrebujem... Viem že možno mam nejaké symptómy PPP, ale určite to nieje až tak zle a nechcem jesť rôzne veci ktoré sú nielen nezdravé ale aj nechutne. Z rodičov som akurát neustále podráždený a už neviem čo robiť ... Neviem čo urobím ak mi začnú zakazovať viac veci a podobne ...

Chcel by som od vás počuť nejaké názory, skúsenosťi ale aj radi, vlastne ani neviem čo chcem ale nevládzem sa hádať s rodičmi o týchto veciach. Ak by jedli rodičia zdravo tak by som to neriešil ale ich stravovacie návyky sú dosť zle.

T3442

Tak par kíl nieje problem, toľko mi ukazala poisťovňa (zahraničná), a trochu pribrať problem nemám ale matka mi dnes urobila otrasne poľské rezance s tvarohom ktoré mi akurát tak urobili kŕče a nemôžem ich stráviť, takze asi take jedenie podľa nich. Nechápem stále o čo presne im ide, som dosť vychudnutý, to viem ale môj j**... nevlastný otec chce aby som pribral MINIMÁLNE 5 kg tento mesiac. Tučnému sa to ľahko hovorí ale keď už mam pribrať tak pomaly a postupne, už nemám na nich nervy, neviem už ani čo so sebou, stále dookola o tom melu a vyhrážajú sa zákazmi a podobne. Ak by niečo z tých vyhrážok splnili tak sa budem správať ako decko aj ja a v 18, keď už nebudú mocť právne urobiť nič, schudnem naozaj. Neviem čo robiť, priberať sa mi nechce, v lete automaticky preberiem aj tak, tak neviem čo riešia.

0vecka

nj podla mna je zakladatel dost chudy 57 kg

inak odkial mas ze ti chyba kilo do normalnej vahy?? co som si pozrel n anete bmi tak ti chyba 10 a to je dost rozdiel...

imho ty a tvoji rodicia ste dva extremy. inak viac sa tusim dozivaju ludia s miernou nadvahou ako ti s miernou podvahou...

T3442

UPDATE :

Takze samé vyhrážky, dokonca aj plač, čo už urobím keď sú ľudia s ktorými žijem sediaci, teraz musím jesť to čo chcú oni a nejako sa zmieriť s tým že necelý rok budem musieť byt tučnejší a pribrať. Ale tak potom môže mama zabudnúť na to že ma syna, už teraz sa ju snažím maximálne ignorovať a bude to len horšie.

Anonymka:
Ak by som bol gay bolo by to normálne? Bolo by to horšie? Alebo by som musel ísť hneď na psychiatriu kvôli tomu? A áno, som ...

T3442

Ale vidím, a teraz čo ... Cvičiť nechcem a ani veľmi nemám kedy, radšej budem chudý ako by som mal byt tučný. Kalórie veľmi nepočítám, ale dokážem spočítať koľko asi zjem. Ak by moji rodičia varili zdravšie a hlavne chutne jedla tak by som ich zjedol. A ako tak pozerám okolo seba, v škole, asi 30% chlapcov ma anorexiu ;)

anonymka.

chlapče na 184 cm mať 67 kg je na chlapa strašne málo. Musíš byť vyziabnutý, kosť a koža. Hoci ty to sám nevidíš.

A v 17 tokoch si sám variť na pare a starať sa o zdravé jedlo, a sledovať si kalórie, bielkoviny a pod. je CHORÉ. Mal by si byť rád, že ti mama varí a nemusel by si mať starosti. To čo robíš ty robia dievčatá. Neviem či toto nie je nábeh na inú orientáciu.

Chlape, normálne jedz, dopraj si aj klobásu, slaninu, pečenú kačicu, rezne, lokše...žiješ len raz. Na hentaké zdravé stravovanie máš čas. Keby si mal 80 kg, nepoviem nič, ale 57 kg ???? preboha, až zle pomyslieť.

T3442

Tak teraz som mal peknú hádku s mamou cez telefón keď som povedal že nechcem rezance so syrom ale chcem si urobiť Tuniakovu pizzu ... Som vyschnutí, chorí, pôjdem skôr preč zo školy na Slovensko ku doktorovi a podobne (tu sa konci o 4 týždne neskôr). Proste som šialeny, mam sa na seba pozrieť a nemám sa starať do toho ako vyzerajú oni pretože ja som 'nenormálny a chory' no a hádali sme sa ďalej ... Takze asi tak, maly update, som zvedavý čo budem počúvať keď príde domov

Maoam

tak urob vsetko pre to, aby si sa od nich co najskor osamostatnil, byval mimo nich (aspon väcsinu tyzdna), onedlho si dospely, tak to dako dokopes

ries vlastnu samostatnost a dospej, najdi si job popri skole a snaz sa 'zit inak', nielen v domacnosti svojich rodicov

ono jedno je to,aky postoj maju k tvojej strave a druhe to, ze ti vadi ovela viac, ako toto jedno

ak sa chces z toho vymanit, musis si zariadit vlastny zivot, tak na tom makaj, ich nechaj tak, ono ini ludia sa zmenia iba vtedy, ked oni sami budu chciet, to v rukach moc nemas

neries ich, neminaj na nich svoju energiu, ale sustred sa na svoj zivot

T3442

Este som zabudol, niekedy mäso pečienkou na kokosovom oleji, ale podľa môjho nevlastného otca to robím preto že "neobsahuje tuk", takze asi tak k tomu ako veľmi rodičia rozumejú strave ...

T3442

To o tukoch viem, snažím sa limitovať len tuk v príprave jedál a mliečnych veciach, nemám problem s tukom ktorý pochádza z rýb ktoré jem často (losos) alebo avokada, orechov, raz za čas z pečiva či zmrzliny.