Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?

Príspevok v téme: Aké máte skúsenosti s filtráciou vody v domácnosti? Je to vhodné pre deti?
Domingo

Ahojte, mám takú otázku, doma máme veľmi tvrdú a chlórovanú vodu. Rýchlovarná konvica sa zanesie už po dvoch týždňoch, problém s vodným kameňom máme aj pri práčke. Premýšľam preto nad kúpou filtračných zariadení a keď už by som investoval, tak by som kúpil asi filtráciu do celého domu. Napojiť hlavný prívod vody na potrubný filter. Bojím sa však, že tá filtrovaná voda nebude zas vhodná na pitie. Máte niekto skúsenosti s takouto vodou? Na fórach a článkoch na nete sa reakcie rozchádzajú, jedni hovoria, že filtrovaná voda je zdravá, iní, že nie ej príliš vhodná na pitie. Budem rád, za každú radu a skúsenosť. :)

podo

Najlepšie je vodu kompletne prefiltrovať. Pre vodu na varenie "kávy a čaju", je vynikajúca reverzná osmóza, pričom tá má poväčšinou výstup v dvoch "parametroch" - kohútikoch.
1. kompletne čistá voda - a.k.a.: sťaby destilovaná voda
2. mineralizovaná voda, ktorá prešla osmotickým filtrom. Tá voda je zbavená "vetkého" a potom je znova mineralizovaná.
Napr. tie "lepšie" osmózy tu:
zdravie.net

Ak máš studňovú vodu, tak je najlepšie použiť "mechanický filter" na zbavenie "náplav" hliny, kamenia,....a potom vodu ošetriť proti baktériám, ktoré môžu byť vo vode UV lampou na vodu.

Kýčera

Domingo, my máme namontovaný ten magnet a k nemu sa nič iné nemontuje. Stálo to nejakých 3 5OO Sk a máme pokoj. Niektorí si dávajú montovať medené trúbky do baráku. Na varenie polievok, ryže, omáčok a pitie používam prefiltovanú vodu z Brity, tiež magnetickú paličku a šungit. Všetky návštevy sa nevedia dopiť vody, tak im chutí. Kanvicu, stroj na presso, šálky,...mám čisté, ale mi to nedá a aspoň po polroku ich preženiem octom. Dovtedy sme mali veľa problémov, najviac peňazí zhltol kotol. A viem, ako chutí taká mäkkučká voda, aj voda zo studničky, aj ako sa nám lesknú vlasy, vyzerá pokožka...Na prefiltrovanú vodu by si mali však dávať pozor ľudia citliví na draslík.

Domingo

Pozeral som aj magnety, v podstate by to malo robiť podobnú službu ako zmäkčovače, ale tiež potrebujú (alebo sa aspoň odprúča) k nim nainštalovať aspoň mechanický filter.

dvojpes

daj si pozor na to, aby ta filtrovana voda nebola prilis makka, tj. demineralizovama.
takze potrebujes rozbor vody.
plus som este videl akysi prietokovy magnet, ktory zmakcuje vodu urcenu najma pre spotrebice.

Domingo

Héj dajú sa tu vkladať obrázky. Supér ;)
Díky za rady, Britu vážne nechcem, hľadám nejaké komplexné riešenie, ktoré ten problém ošetrí v celom dome. Našiel som pár štúdií, napr. ... (www.ncbi.nlm.nih.gov), kde sa vyslovene píše o pozitívnych vplyvoch tvrdej vody na zdravie, preto nechcem všetku vodu filtrovať. Chcem filtrovať len spotrebiče a vodu v kúpeľni. Keď si umyjete dres a o dva dni je celý špinavý a sivý, pritom sa predtým leskol tak vám to začne liezť na nervy. Teda aspoň mne :)
Hľadal som aj nejaké filtračné zariadenia a neviem či investovať do reverznej osmózy, alebo zmäkčovača. Na pitnú vodu by som použil asi len mechanický, alebo filter na chlór, alebo niečo na ten štýl.
Poznáte nejakú spoločnosť, ktorá by mi niečo také namontovala? Je ich veľa, ale chcel by som aj servis, aj montáž a mám trošku špecifické nároky, keďže to nechcem všetko filtrovať. Títo sú zo Žiliny čo mám úplne najbližšie, poznáte ich niekto? Robia aj montáž aj servis aj predaj, len či sú aj spoľahlivý? www.cistavoda.sk Bodli by nejaké referencie od reálnych ľudí, nie len oslavné správy z blogu a PR články :/
Ďakujem

Kýčera

Embryo,tam kde je tvrdá a upravovaná voda,rozdiel by si zbadal aj Ty,jedine vtedy nie,ak by si mal niečo s očami a chuťovými pohárikmi.Tí,kt. majú mäkkšiu vodu-studne,...tí filtrovaciu kanvicu nepotrebujú,tam rozdiel nezbadáš,ale my sa tu bavíme o TVRDEJ vode.A rozdiely sú aj v upravovanej a UPRAVOVANEJ vode.