Krvacanie Dasien

ely

zápal ďasien je u väčšiny ľudí otázkou hygieny.1.Návšteva dentálnej hygieničky..podľa potreby viac krát, chce to dokonalé odstránenie zubného kameňa a povlaku 2.čistenie zub.kefkou curaprox5460, to je počet štetín, je najjemnejšia aká sa dá dostať.3.dočistenie medzizubnými kefkami, event interdentálnou niťou Oral B superflos...má jeden koniec ztužený a v priebehu sa vlákno rozširuje do penoviteho úseku.4. používať antiplakové ústne vody...

RNG

Medzizubne kefky sice lepsie odstrania zvysky jedal, ale nie uplne A nedostanu sa ku ktckom zubov, kde sa schovavaju streptokoky.
V ustach je najviac druhov bakterii v tele. Je tam urcita rovnovaha, pokial nie je nejako narusena.Privela makkych a lepkavych potravin, primalo cistenia vlakninami v potravinach ju narusi.Nedostatok enzymov= nedostatok surovych produktov tiez tu rovnovahu narusa.
AQk uz chceme bakterie v ustach znicit, trba adresovat nie vsetky, ale len skodlive . Na to je niekolko dnes uz znamych prostriedkov.Uvediem aspon niektore: kokosovy olej, mnohe esencialne(pouzivat len v zriedeni!, ako klincekovy, pomarancovy, oreganovy, rozmarinovy) a zase sme pri GSE(tym myslim extrakt z grapefruitovych semien) ktory v odporucanych koncentraciach(500-1000 ppm)znici vacsinu bakterii s vynimkou laktobacilov, ktore su nasi ochrancovia proti skodlivym bakteriam

and

Medzizubne kefky stoja rozne,mne sa pacia tepe ,prv som ich kupovala u dentalnej hygienicky 1ks za 30sk,8 alebo 10 za vyslo 240,presne neviem.Ale v lekarni som potom natrafila aj to iste balenie 170,180 sk.Ale niekde to ani v zivote nevideli.perlamed,alebo ako sa volaju ine sa mi az tak nepacia,tam ani velkost mini nie je pre mna vhodna.Ak ma clovek velmi male tie medzizubne priestory ,tak tie tam jednoducho nevojdu.So 4 mi stovkamimozes k tej dentalnej hygienicke,teraz urcite viac alebo ako kde ,2 roky dozadu 440sk stala u nas ta dentalna hygiena.Vycisti horne ,aj dolne zuby,ultrazvuk,zoskrabat specialnym nastrojom plak,a poucenie ako sa o tie zuby starat,zmeraju Ti ten index krvacavosti,vysvetlia sposob ako zuby spravne cistit,aby si clovek nezodral,resp.neobnazil az cele dasna,co maju aj druhi ludia aj z prilisneho cistenia zubov.Takto to bolo u nas,mozno sa nieco zmenilo ,alebo iny dentalny hygienik ina prax,posudte sami.

RNG

Zase som pri GSE
Dobre tentokrat spomeniem zriedeny peroxid vodika. Ten nielenze zabije bakterie na krckoch zodpovedne za plak a paradentozu, ale aj vybieli postupne zuby. A je lacny.

and

ahoj zubok,ja som Ti nehovorila pouzivat dentalnu nit.Mala som na mysli medzizubne kefky.Dobra je znacka "tepe",dentalnu nit VOBEC nepouzivam,ani neviem ako ,ani to nefunguje.Na dentalnej hygiene by Ti poradili najlepsie.Ak mas zubny kamen ,odstrania TI ho,aj ked mne sa potom ta citlivost zubov po tom odstraneni nie velmi paci.Ale mozno to pomaha.

Veronika L.

no ja som si dnes kupila zubnu pastu Meridol, bola sice draha, ale je to vraj najlepsia pasta co sa tyka ochrany, osetrenia a hygieny dasien, kedze obsahuje jedinecnu kombinaciu aktivnych zloziek aminfluoridu/floridu cinateho s predlzenym ucinkom. Inaktivuje tak na dlsi cas zvysky bakterialneho plaku.Specialne adhzivne vlastnosti tejto kombinacie ucinnych zloziek efekticne zabranuju tvorbe noveho plaku a tak predchadzaju problemom s dasnami. Okrem toho regeneruju a liecia podrazdene dasna. Ja som si dnes touto pastou umyla zuby asi tak tri alebo styri krat a teraz k veceru mi dasna vobec nekrvacali a navyse som si vsimla,ze opuch pomaly mizne,mam totizto okolo dvoch zubov zapalene dasno. Tak myslim,ze to pomoze.