Koncert & depresia

Príspevok v téme: Koncert & depresia
verysadsoul

Ahojte všetci.
Na začiatok Vás chcem poprosiť, aby mi skutočne odpovedali len seriózni ľudia, ktorí majú naozaj záujem mi pomôcť a poradiť. Akékoľvek hlúpe komentáre a rôzne pripomienky mi iba zbytočne ublížia a preto Vás prosím o trochu empatie.

Je to možno trochu banálny problém. Pred pár dňami mi do cesty vošla jedna skvelá hudobná skupina, ktorá ma očarila na prvý pohľad. Dlhú dobu sa pasujem so zlou náladou, nemám kamarátky, prázdniny trávim osamote a práve preto je hudba mojou jedinou cestou. Do môjho života, ktorý je plný prázdnoty táto skupina vniesla akýsi nový dych. Ihneď ma pesničky tejto kapely očarili, zamilovala som sa do speváka tejto skupiny...proste po dlhej dobe akoby som dostala nejaké antidepresívum...opadla zo mňa všetko zlé, začala som sa cítiť doslova ako znovuzrodená. Ale mojím najväčším problémom je práve moja citlivosť a neskutočná schopnosť sa na takmer každú vec doslova psychicky pripútať. Obzvlášť na hudbu som príliš náchylná a labilná a hudbu považujem za niečo čo je pre mňa životne dôležité. Pripútala som sa k tejto skupine hneď prvý deň a potom zrazu prišiel zvrat. Len tak zo zvedavosti som sa pozrela či nechystajú nejaké koncerty a oni naozaj tie koncerty chystajú. A priamo na Slovensku! Za necelý mesiac. V tej chvíli som ale namiesto radosti zacítila obrovskú vlnu bolesti. Uvedomila som si, že je úplne, ale úplne nemožné že na tento koncert pôjdem. Prehovárala som rodičov, ale žiaľ žiadna výhra. Kamarátky nemám, takže žiaľ ani tadiaľto cesta nevedie. Ľutujem, že som vôbec hľadala tie dátumy koncertov, kebyže niesom taká zvedavá, tak by som sa teraz vôbec netrápila a nemrzelo by ma to tak, že som na tom koncerte nebola, keby som sa to dozvedela už po koncerte. Som zdrvená, mám psychickú bolesť, nič ma nebaví, som znechutená sama zo seba a zo svojej nálady, najhoršie že tie nálady už pomaly mieria aj do depresívnych stavov, najradšej by som si z mozgu túto informáciu vymazala a zastavila to trápenie, ale už je neskoro. Nechutí mi jesť, alebo práve naopak mám chuť svoje trápenie zahnať tým že zjem kilo sladkostí, som podráždená, nervózna, pociťujem hnev voči svojím rodičom, i keď viem, že hnev mi nepomôže a nič nevyrieši. Viem, že tá bolesť opadne asi až po tom koncerte, kedy si už uvedomím, že je po tom, že som prišla o tú šancu, že už je proste koniec..ale aj tak som presvedčená, že toto trápenie ktoré je až iracionálne na mne zanechá rany.
Už sa mi niečo podobné pred 2 rokmi stalo. Tiež som nemohla ísť na koncert a už sa to so mňou zahrávalo. Hnev, plač, zlá nálada, podráždenosť. Kvôli tomuto jednému koncertu som mala 2 mesiace prázdnin úplne zničené. O rok neskôr sa mi na koncert podarilo ísť, avšak išlo o inú skupinu, a koncert dopadol fiaskom. Pršal silný dážď, mala som nevoľnosti, proste vtedy som oľutovala, že som na ten koncert išla a doslova som si bola vtedy istá, že už na žiadny koncert nikdy nepôjdem. Ale ako vidíte, do môjho života vstúpila nová kapela, a ja som opäť v stave kedy sa moje prázdniny rútia do záhuby a ja sa len trápim a mučím sa vo svojom vnútri.
Prosím Vás o nejakú pomoc ako túto bolesť a smútok zahasiť...Veľmi by som na ten koncert chcela ísť a viem že jedine ten koncert by ma vyliečil, ale keď naň nemôžem ísť, potrebujem sa vyliečiť inou cestou... Naozaj to možno celé znie banálne až vtipne, že ma niečo takéto trápi, ale je to tak....naozaj ma to vzalo a to úplne doslova a ak tento smútok nezastavím, tak fakt sa asi v tom smútku utopím.
ďakujem za všetky rady a pomoc.

verysadsoul

Prepáčte za ďalšie spamovanie heh

Len Vás chcem poprosiť, ak by sa teda niekto chystal na koncert skupiny HIM do Bratislavy alebo do Prahy, zanechajte tu svoj e-mail, alebo tu napíšte. Rada by som bola v kontakte s ľuďmi, ktorí na tento koncert osobne pôjdu. Alebo proste celkovo len ľudia, ktorí túto kapelu majú radi, tak nech sa ozvú. Nechcem z tohto robiť zoznamku, ide len o súčasť akejsi pomoci za ktorú by som bola vďačná.

Inak, kľudne ešte môžte hocikto do tejto témy prispievať, táto téma ešte ani zďaleka nie je neaktuálna.

verysadsoul

Dobre rano :)
Vstala som s perfektnou naladou, vyrovnana a doslova oddychnuta a vyborne vyspata.

Mam triezvejsiu mysel, citim v sebe akusi silu, ktora mi tak dlho chybala. Moje pevne rozhodnutie je ze na ten koncert nejdem, ak by som aj na poslednu chvilu mala moznost ist. V srdci aj v hlave mi nieco napoveda nech neriskujem. Moc Vam dakujem za vsetky rady. Vazim si takuto pomoc a doslova terapiu. Utriedila som si priority a prestala som dvojhodinovy koncert povysovat nad ostatne veci. Uz len fakt ze som novy fanusik HIM ma odradil. Nech si radsej koncert uziju poctivi stari fanusikovia. Aj ked som sa "vdaka" tomuto koncertu trapila a mala mizernu naladu, posilnilo ma to. Uvedomila som si ze niekedy je lepsie sa vzdat, prijat realitu a nic nasilim nemenit. Ak by som sa nevzdala, ten koncert by mi nicil naladu snad niekolko rokov a to nemozem dopustit.
Toto forum mi dost pomohlo a tato vasa terapia pomocou vasich nazorov a skusenosti mi otvorila oci.
Dakujem este raz.

Sejla

no tak to je problem, ak nemas nasetrene, pozeram, ze je to uz coskoro... Mno tak niekedy nabuduce, hlavu hore. A ak sa chces socializovat, tak by mohlo vadit, ze si sama, ale ak chces na koncert, vobec to nevadi:)

verysadsoul

Uvidim ci moj starky pojde. Zajtrajsok rozhodne. Ak povie ze nie, tak sa na to vykaslem. Nema zmysel sa snazit o nerealne veci. Som z toho unavena, vycerpava ma to a hlavne ta lahostajnost mojich rodicov je az hrozna a sialena. Som z toho fakt uz vycerpana, ani nespim, netusim ako s tymto imidzom prisery idem fungovat.

Sejla

tak to je uz dost na to, aby si sa vzoprela rodicom a na ten koncert sla, ci? Ja som cca v tom veku zacala festivalovat a koncertovat a to aj mimo svk...Lenze zas mojej rodine to bolo sumafuk :)

Cliattsi

Ide o to, že tá kniha je síce dobrá, len nie som si istý, či ťa zaujme. Rozoberajú sa tam tzv. iracionálne presvedčenia, ktoré si si zrejme aj ty vytvorila, a ktoré v tebe možno sú a na základe nich robíš rozhodnutia. Ide o to, aby si ROZMÝŠĽALA nad tým, prečo sa staviaš k určitým veciam tak, ako sa staviaš. S tou knihou by mali pracovať skôr psychológovia, ale je aj pre verejnosť. Má to veľmi ďaleko od skupiny HIM :-). Je možné, že ťa to zaujme, ale je aj dosť možné , že ti to nič nebude hovoriť. Aby si bola na to pripravená.
Neviem, či sa to ešte predáva, ale v knižnici by to mohlo byť.
Ale vidím na tebe, že by si potrebovala niekoho, kto by ťa podržal tak, ako si povedala. Niekedy sa nedá nájsť takého človeka. Vtedy je dobré začať sama od seba, aj keď je to ťažké. Ale o to viac budeš rada, že si sama niečo dokázala, nie s pomocou iného človeka.

Lebo poznám také baby, ktoré hľadajú v živote oporu, ale spoliehať sa na jedného človeka, ktorý ťa podrží, môže byť niekedy riskantné.Preto aj mnohé ženy krachujú vo vzťahoch, že sú odkázané na podporu u muža a ten sa zo dňa na deň otočí o 180 stupňov a už je problém. Ale to je škoda vysvetľovať. Každý sme iný a každý máme na niečo iné.
Ale z vlastnej skúsenosti viem, že najťažšie je začať od seba :-)