U partnera mi vadi trava - zmena osobnosti?

Príspevok v téme: U partnera mi vadi trava - zmena osobnosti?
cukrik123

Zdravim, potrebovala by som poradit, S partnerom sme spolu 8 rokov. Mam 27 on 26. Pristahovala som sa pred 2 rokmi za nim do ineho statu (kde mi je celkom fajn, kedze na svk nie je praca).
Do teraz sme mali krasny vztah, kde mi nic nechybalo, akurat teraz sa to zacalo sypat....
Priatel vzdy inklinoval k marihuane, obcas si zafajcil co som tolerovala, pretoze sme mali nastaveny isty rezim, ktory fungoval a dokazal respektovat ze mi to vadi.

Akurat pred stvrt rokom sa dostal z obycajnej prac. pozicie na riadiacu poziciu, kde ma pod sebou ludi. Dostal sa aj do velkeho tlaku (o com nechce hovorit, lebo viete aky su chlapi).
S travou sa to zacalo zhorsovat neprimerane si zvysil mnozstvo co ja uz prestavam tolerovat. Ked mu poviem ci si neda pauzu tak je nervzny a krici ze ho nepodporujem a ze ma prosil aby som mu teraz (koli praci) povolila viac.Alebo ma vyhovorku, ze mam hormony a preto mi to vadi...

Do istej doby som to chapala, ale teraz pozorujem, ze nedokaze vydrzat den bez travy a ked drzi tak len stale pocuvam o tom narazky....
Ked si neda den, tak bud nevie zaspat (vyhovara sa na nervozitu z prace) alebo rano zvracia (vyhovara sa ze nejedol, lebo mu je divne a tazko na zaludok).

Mam silne podozrenie ze je zavisly a neviem co mam robit lebo vsetko co je na tu temu odmieta, ze to nie je pravda. Mne sa nechce byt s clovekom co ma taketo problemy a je zavisly. Viem je to hnusne lebo sme spolu 8 rokov, ale ja nemozem sa trapit koli takemuto cloveku, co nedokaze robit kompromisy.
Nechapem, preco sa to tak zlomilo, mali sme pravidla bol krasny vztah ale teraz sa to cele po....
Ako by ste riesili situaciu vy? Nechcem ho opustit po tolkom case... :(

0vecka

ja nechapem ako moze v takom stave riadit ludi ??? inak nevim ale pri takomto tempe to nedopadne dobre.. dobre si rozmysli ci to s nim xces tahat

sewie

nepoviem ti ci ho mas nechat alebo nie...to je na tebe...ale kamoska mala frajera 7 rokov, vzali sa aj napriek tomu ze v praci mal problemy a stresi a kazdy vecer tam vysedaval-robil v bare a chlastal...na svadbe vyzerali stastni, dufala ze sa to zmeni...nezmenilo, on ostal v totalnej apatii, ona bola skor ako jeho zdravotna sestra nez manzelka...po roku manzelstva ziju oddelene...moze to byt len faza z ktorej sa po case dostane ale moze to dopadnut aj tak ako u mojej kamosky....dlhodobo by to takto riesit nemal! podla mna je trava ako alkohol-raz za cas s kamosmi ok, ale akonahle zacnes "nasavat" sam, je pruser

cukrik123

Co viem, tak hilu od 16- ale vtedy len prilezitostne s kamaratmi na chate a tak, potom prisiel na vysoku skolu do ineho statu kde ho zrazu nemal kto kontrolovat a tak zacal kazdy den po troska, ked som to zistila tak mi povedal ze si dava kazdy den a 1 joint mu vydrzi na 2 dni.teraz sme mali nastaveny rezim 1 gram na tyzden (ja neviem ci je to vela alebo malo, lebo ja sa v tejto tematike a mnozstvach vobec neorientujem)kedze som to v zivote nemala ani raz.
A teraz z tohto presiel na fazu ,, mam tazke obdobie skus to trochu vydrzat a povol mi viac" s tym ze nema limit, ale vsimam si ze ked ho poprosim o 2 dni uplnej pauzy, tak ledva vydrzi 1 den a a to stale o tom omiela (vidis keby som si dal bolo by to ine, vidis a ty mas cokoladu tak aj ja by som si daco chcel dat, vidis bla bla bla....) mna to nebavi uz proste...ale nechat ho po 8 rokoch neviem no...

cukrik123

Ved ja viem! :( Ale co mam robit, mne sa ho nechce prehovarat na to aby sa siel liecit. Ja na to nemam nervy a nechcem byt s partnerom co ma tento problem (viem sebecke ale nechcem byt s takym clovekom)...Co by ste robili na mojom mieste vy? Ako by ste sa mu snazili dohovorit? :(

cukrik123

Lenze on fajci od svojich 16 ale vzdy len tak s kamaratmi pri pivku ale posledne roky to taha aj domov (kde mna ide porazit lebo ja nenavidm ten smrad...), ale ta praca je nova a nechce sa jej vzdat (lebo chlap si proste vinu a zlyhanie neprizna) a keby sa prace vzdal bolo by to ako jeho zlyhanie...
Len neviem ci mu mam davat na vyber bud ja alebo trava alebo co...proste absolutne neviem a som zufala, lebo to co uz predvadza je hrozne. On je v podstate stale mily ale stale ma vyhovorku preco si zapalit- je mu dobre da si, je mu zle da si, neda sa mu ist na wc- da si, neda sa mu zaspat- da si..a ked ja daco poviem o trave tak je urazeny a podobne. Dnes rano zvracal (vcera cely den po hadke nemal nic) a ked som mu povedla nech ostane doma ale nech nefajci tak sa urazil ze on si dat chce lebo to mu jedine pomoze....a siel na truc do prace....mna to uz nebavi sa s nim takto dotahovat. a o sexe ani nehovorim to posledne mesiace je raz za mesiac a teraz sme mali naposledy pred mesiacom a pol.....lebo mi pride neatraktivny.

sewie

no, ja som chvilku chodila s jednym co mi povedal: nefajcim vely travy, iba raz denne jeden joint...a nie som zavysly-iba ma to ukludnuje....a potom spadol do tvrdsich veci...nechcem ta strasit, ale trava vobec nie je taka neskodna ako sa tvari, trava dokaze spustit halucinacie, paranoju, schyzofreniu, ...dokaze otvorit take cesticky v mozgu, ktore by mali ostat zavrete...kazdy je iny..niekomu poaha sa ukludnovat, a nikdy mu nic zle neurobi...niekomu zas totalne zmeni osobnost a je v kely...ocivine mu to dobre nerobi-ani trava, ani praca....travu by mal vysadit a ak sa fakt nachadza v takej situacii ze sa musi takto ukludnovat, mal by radsej zmenit situaciu-cize pracu!...bud nech sa nauci relaxovat pri sicasnej praci inak, ...alebo pokial to nezvlada inak nez za pomoci drog, mal by tu pracu vzdat! tato sa zit predsa neda!!!!!

cukrik123

Zabudla som dodat, ze ja som to nikdy neskusila a ani po tom netuzim. Strasne mi to smrdi a vadi mi to takze z mojej strany som sa cely cas fakt musela velmi premahat, aby som mu to trochu tolerovala,... :(