Strach zo spánku

Príspevok v téme: Strach zo spánku
Niki96

Ahojte, som tretí týždeň v Anglicku ked sme prišli hned sme šli na nočnú robím za pásom. Veľmi som sa bála lebo aj kamoška si uťahovala či to zvládnem. Ked som to zvládla veľmi som bola rada ale potom som nemohla spať po nočnej a kamarátka ma vystrašila tým že zaspím tam ked sa nevyspím. Tak som nešla. Chvíľu to bolo v pohode ale začala som mať problém zo spánkom. Kúpila som si tabletky. Nepomohli. Bála som sa že ked sa nevyspím čo bude v práci. Ale teraz sa už bojím vždy pred spánkom. Je to strašné. Som v jednom strese spím minimum. Ked sa raz v noci zobudím už nezaspím. Najhoršie sú depresie a záchvaty úzkosti ktoré neviem ovládať dnes ma to chytilo v robote snažila som sa to predýchať a aj po príchode domov ked som zbadala posteľ. Bojím sa že si niečo urobím lebo v den ked sa vyspím všetko v pohode ale ked nie a chytia ma tie depresie začnem mať čierne myšlienky o smrti a samovražde. Naši mi hovorili že je to z práce, ale v podstate v práci som aj rada lebo sa nebojím že nezaspím tam si odrobím svoje sú to 12stky na nohách ale zbehne mi to rýchlo. Len ked prídem domov tak som v jednom strese. Začala som mať problém trochu s rečou že myslím neaké slovo a poviem iné neviem či to s tým môže súvisieť. Ako dlho vydrží človek takýto stres a strach a nespavosť. Zašla by som aj za psychologom ale žial nemôžem. Neviem ako zvládnem dalších 6 týždnov. Príde mi to ako večnosť ked mám tie zlé stavy snažím sa hovoriť si že život je predo mnou a že mnohí sú na tom horšie ale nepomáha to :/. Ako sa to dá vydržať ??

jajaa

ak to nezačneš riešiť už teraz, pravdepodobne dopadneš ako dlhodobý psychiatrický pacient, so psychikou nie su žarty, začína sa to narušeným biorytmom a končí hm...

Klara154

tiez si myslim ze je to viac menej sposobene pracou. A som priam presvedcena, ze keby si si nasla pracu od rana do poobedia pripadne vecera, hned by sa ti lepsie fungovalo. Ja som robila nejaky cas za pasom a po pravde nie je to sranda, preto som z tade aj odisla, teraz pracujem od rana do tretej a som ovela spokojnejsia, lepsie sa vyspim, ziadne stresy. Skus nad tym porozmyslat

laura321

ja ked jednu noc spim malo, resp. vobec, ako teraz ked sme sa vratili z dovcy a cestovali v noci, nedokazem sa dat aj 3 noci dokopy so spankom, staci jednu noc nespat, nabehne depresia, uzkost panika a to nocne budenie aj v dalsiu noc, ked sa vyspat uz mozem. Uvedom si, ze psychika je citliva, clovek je nastaveny na urcity biorytmus a v noci jednoducho ma spat. Vykasli sa na tuto pracu, lebo to pojde dole vodou s tebou, kasli na tie prachy, cez den nemas sancu to dospat. Podla cisnkej mediciny je dolezite spat 22,00- 06,00 hod. najdolezitejsie su tie dve hodky pred polnocou vraj a mozem potvrdit ze to tak je. Obdivujem ludi, co pracuju nocne, mam kopu znamych, co beru lieky na migreny na spanie a uz aj antidepresiva ako nasledok tychto nocnych zmien. Doba je blba, niektori nemaju na vyber, aby uzivili rodiny platia takuto dan, ty na vyber snad este mas.