Ísť či neísť k psychiatrovi?

Príspevok v téme: Ísť či neísť k psychiatrovi?
kladivo1993

Ahojte, rada by som vás poprosila o radu či názor.
Predtým som bola úplne normálna, šťastná, vyrovnaná baba. Ale potom prišlo do môjho života viacero problémov, s ktorými som sa nevedela vyrovnať, vážnejšie problémy doma v škole a do toho ešte veľké problémy vo vzťahu ktoré skončili veľmi bolestným rozchodom, následne ťažká samota v cudzine atď.
Teraz som si našla nového chlapca, ktorého mám strašne rada, cítim že je to moja spriaznená duša..chvíľu bolo všetko fajn, ale teraz sa mi vrátili akosi tie depky z toho ťažko prežívaného obdobia...môj nový chlapec si to všimol, že hocikedy tak osmutnia neviem mu to vysvetliť..snažila som sa to zahovoriť ale trápi ho to...bojím sa mu povedať, že asi mám nábeh na depresiu a že zvažujem ísť k lekárovi.
Zdá sa mi, žeby to vôbec nepochopil, lebo on je úplne vyrovnaná šťastná povaha, ktorá o takom niečom nemám ani potuchy.
Sme spolu ešte pomerne krátko...moji známi mi radia, aby som mu to zatiaľ nehovorila až neskôr ked budeme spolu dlhšie, lebo teraz by to nepochopil..ale potom by to už poechopil?
Cítims a neúprimne na jednej strane a na druhej neviem si predstaviť ako by som mu to mohla povedať..

Nicolett

K psychiatrovy neodporúčam isť .Dá ti kadejaké antidepresíva,sedatíva a nebudeš si pomaly nič pamätať.

Kalinka5454

Vôbec nemusíš mať nábeh na depresiu, môže to byť, len obyčajný smútok,snaž sa s priateľom vymýšľať nejaké aktivity ako napr. športovanie, varenie, nakupovanie a pod. veci pri ktorých sa viac zblížite a ty zabudneš na toho bývalého. Ale ak by ti to ani tak neprechádzalo, zájdi najprv za psychologičkou/psychológom, nie za psychiatrom. Psychiater je na vážne duševné a mozgové ochorenia ako napr. schizofrénia,trichotillomania, depersonalizácia a pod. samozrejme medzi ľahšie ochorenia, liečené u psychiatra patrí aj depresia, ale to už len v pokročilom štádiu choroby, keď už nepomáhajú sedenia u psychológa, ale psychiater musí nasadiť pacientovi aj liečbu, čiže mu predpíše lieky, čo psychológ nemôže, pretože to nemá v kompetencii.

beacon

vobec nemusi ist o skuticnu depresiu jtora vyplyva z chemickych procesov mozgu preto treba rozlysovat ci tvoj stav vyplyva skor z prezivania toho co si prezila cize ma svoje vonkajsie vplyvy ktora ta nutia viac premyslat.tvoj stav skor vninam ako vytrezvenie z reality vediet sa zmierit s niecim co je pre nas dolezite a nevediet prijat fajt.asi depresiou skutocnou netris len treba si urobit poriadok v hlave.mozno by ti pomohol psycholog.

dandaD

urcite mu povedz, ako sa citis.
Nech sa k tomu postavi hocijako, najdolezitejsia si ty, takze urcite sa liec. Zivot s clovekom, ktory nerozumie tvojmu vnutru, aj tak nestoji za to.
A mozno vas prave toto zblizi este viac. A mozno nie. Najdolezitesi cl. na svete si ty.

mam56

Väčšinou berú lieky tí, ktorí ich pôvodne brať nemali a tí, čo si myslia, že sú zdraví, tak tí sú na tom najhoršie.
Keď sa do človeka pustí toľko šialencov a pôsobia dlhodobo, tak sa to samozrejme odrazí na psychike.
Všetkých by asi trebalo posielať kade ľahšie a vybavené.
Niekto si myslí, že niekto má dôvod na to, aby okolo nich chodil ako okolo písaného vajca.

LMarika

O problemoch, ktore si v minulosti prezila, mu porozpravaj, zdover sa mu... Ved komu inemu, ako svojmu partnerovi? Uvidis, ze ked sa mu z toho zleho, co si zazila, vyrozpravas, tak sa ti ulavi a budes rada, ze si ta mal kto vypocut, podporit ta a pochopit. Ale zase nie, aby si mu o tom hudla 24 hodin denne. Proste mu to povedz iba raz a hotovo... A povedz, ze niekedy sa ti len vracaju spomienky na to zle obdobie zivota, lebo zle spomienky len tak zo svojej pamate nevymazes, preto si chvilami smutna. Aj ked sa ti teraz dari a si stastna, spomienky na nieco zle zostavaju a zostanu raz a navzdy v tvojej hlave. Snaz sa na tie zle veci nemysliet a sustred sa na to, co sa deje teraz. Nezapratavaj si zbytocne hlavu zlymi spomienkami na minulost. Mozno by ti trosku pomohlo, keby si precitala nejaku knizku o pozitivnom mysleni. Rhonda Byrne napisala knihy tajomstvo a Sila. Tie su fajn, precitaj si ich, ich podstsata spociva v tom, ze ked vypustime z hlavy zle spomienky a v myslienkach sa im uz nevenujeme, ale myslime stale iba na tie dobre veci, ktore sa nam stali a na to, ze sme vdacni nasmu osudu, ze sa nam tie dobre veci stali, ked verime, ze sa nam aj nadalej budu dobre veci diat, tak sa aj budu. Ci to tak aj v praxi naozaj funguje, to neviem, ale dolezite je, ze minimalne psychike to pomoze urcite. Trav so svojim chlapcom cas, najdite si co najviac spolocnych aktivit, chodievajte na vylety, ale aj do kina, na plavaren, na kupko hoci aj vzdy do ineho mesta, do fitka... spolu, do prirody na hriby... kamkolvek, pripadne sa zapiste na nejaky jazykovy kurz, zbierajte spolocne zazitky (a robte aj fotky), aby ste ich mali co najviac a potom sa o nich rozpravajte, lebo cim viac ich bude, tym viac bude aj spolocnych tem na rozhovor a hlavicka sa ti zaplni prijemnymi spomienkami na to, co si zazila prednenavnom a vypustis odtial to zle, co bolo v davnejsej minulosti. V ZIADNOM PRIPADE NECHOD PO PSYCHIATROCH!!! Oni ti nepomozu, lebo rozhovor s clovekom, ktory si ta vypocuje, ktory ta pochopi a trosku aj polutuje, ti da viac ako 30 sekund stravenych v ambulancii neempatickeho a bezcitneho psychosa, ktory nema absolutne ziadny zaujem ta pocuvat a bez toho, aby si co i len usta otvorila, ti okamzite stanovi diagnozu NA ZAKLADE NICOHO a predpise za hrst antidepresiv rano, za hrst antidepresiv na obed a za hrst antidepresiv vecer. Cim viac liekov predpisu, tym vyssie odmeny dostanu od farmaceutickych firiem. NIKDY NEUZNAJU, ZE CLOVEK, KTORY VSTUPIL DO ICH AMBULANCIE, JE CELKOM ZDRAVY. NIKDY!!! A nidky mu neukoncia liecbu, ani keby sa rozlial na kolomaz. Od takych liekov priberies za 3 mesiace aj 30 kg, budes sa citit omracena, otapena, priotravena, spavat budes aj 13 hodin denne, zo sikovnych a pracovitych ruk sa zrazu stanu lenive ruky a velmi nesikovne, z ktorych ti bude vsetko padat, rano nebudes vladat vstat z postele, lebo sa ti bude hlava tocit, ze odpadnes rovno na postel, nebudes schopna si vykonat zakladne hygienicke navyky, stane sa z teba doslova zo dna na den tucna, leniva, nemotorna, tarbava, nemozna, nesikovna gula so zablokovanym mozgom, ze nebudes schopna logicky mysliet a nic si zapamatat, svaly tvare budes mat take ochabnute, ze si nebudes vediet ani usta udrzat zatvorene, s vyplazenym jazykom budes chodit a sliny ti budu z ust tiect, ze kazdy, kto ta uvidi a kto ta nepozna, ukaze na ulici na teba prstom a povie, ze si sibnuta. Ale ty nie si sibnuta, to iba tie lieky z teba urobia sibnuto vyzerajuceho cloveka. Keby take svinstvo zacal brat ktorykolvek lekar, tiez by vyzeral ako sibnuty. Kazdy by tak vyzeral, lebo tie lieky robia z ludi sibnuto vyzerajucich ludi s vyplazenym jazykom chodiacich. Kamoska mala nestastny vztah s alkoholikom, ktory bol aj agresivny, brala to svinstvo, behom mesiaca, dvoch sa zmenila na nepoznanie tak, ako som uz vyssie uviedla. Keby som to na vlastne oci neuvidela, ani tomu neuverim, co tie lieky s nou urobili a slahnuti psychosi jej diagnostikovali nejaku psychozu a nabeh na schizofreniu, este aj depku, ci co to, no HOROR!!! Zrazu mala plnu kartoteku diagnoz. Az raz s liekmi sekla, rozisla sa s tym ozratym hovadom a nasla si dobreho muza, to je ono! A potom mala este dost velke problemy s psychosom, ze jej nechcel liecbu ukoncit... Ked si nestastna, tak skus sama vlastnymi silami dosiahnut, aby si bola stastna. Kto ma nestastny vzth, nech sa so zlym partnerom rozide a bude stastny, hoci aj sam. O to stastnejsi, ak si najde partnera noveho, ktory sa k nemu sprava normalne. Toto je riesenie na problem a nie napchavanie sa cvokarskymi liekmi. Kto trpi nedostatkom penazi, nech vypadne do zahranicia a nech si zarobi. Toto je riesenie na problem a nie napchavanie sa cvokarskymi liekmi. Komu niekto blizky zomrel, nech sa obklopi inymi dobrymi ludmi, nech si najde priatelov, ktori mu pomozu vyplnit si cas. Toto je riesenie na problem a nie napchavanie sa liekmi, chapes? Ak navstivis psychiatra, velmi to olutujes, uvidis. Cvokarskych diagnoz budes mat raz a navzdy na papieri celu kopu, hoci si v skutocnosti celkom, ale celkom zdrava. TO NIKDY NESMIES DOPUSTIT!!!

kladivo1993

No pochopiť by nemusel..ale mohol by to aspoň prijať resp. sa s tým zmieriť?
Je šanca že zdravý človek to príjme?

Delete 2

Nikto kto niečo také nezažil nepochopí...aj keby to bola tá najempatickejšia bytosť na svete ale povedať by si mu to mala :)

kladivo1993

ahoj delete :)
ďakujem Ti za ponuku pomoci, ak chceš budem rada ak napíšeš na email kolacik1@azet.sk

ešte raz vďak :)