Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

Alkaa

Co mate stale s tou pokornostou? Preco by si mal clovek vazit kazdu pracu aj s vs? Ved preboha nestudovala 5 rokov aby potom robila zamestnanie co sa da robit so zs. Potom to takto vyzera ked vacsina Slovakov sa podcenuje a uskromnuje. V prvom rade chyba je v zakladatelke. Ty si ani na vs nemala ist lebo nie je mozne aby si tri roky robila casnicku. Zbytocna strata 5 rokov.

Stredoskolacka

Viete v čom je problém dámy a páni vysokoskolsky vzdelaní?? Vaša hlúpa pýcha, a pocit že som niečo viac keď mám školu. :) Potom sa nedivte že sa cítite ako neschopaci, čo si nedokážu nájsť prácu a plačete do vankusika :D

BJ_2

Vaz si, ze dokazes pracovat ako casnicka. Mnoho ludi ostalo na invalidnom. Tvoj problem je nafuknute ego, ktore dostavat prave zabrat. Ani nevies, ako budes v buducnosti vdacna, ze si tu casnicku robila.

321_Greta

Nevyštudovala som síce právo, ale farmáciu, čo sa nedá ani porovnať, ale už popri VŠ som pracovala a to minimálne cez leto. Neexistuje, že si niekto nenájde prácu v odbore za viac ako rok.
Mám kamarátky z iných VŠ, dokonca aj z práva a ona pracovala riadne popri škole už začala spisovať rôzne podania na súd a to dosť úspešne. Po VŠ síce zo dňa, na deň prácu nemala v tejto oblasti, ale pracovala v jednej účtovnej kancelárii, kde si vedela nájsť známosti a po 2 mesiacoch jej ponúkli prácu v oblasti práva, kde pracuje dodnes a podotýkam, nie je to BA, ale zapadákovo na východe SR.
Spolužiak skončil právo na UMB BB, čo je už fakt totálne od veci VŠ a sám mi povedal, že práca sa dá nájsť a to ak už iné nie, tak aspoň vo vymáhačských spoločnostiach, kde sú právnici vítaní. Okrem toho vo väčších mestách u advokátov, plat síce minimálny, ale predsa. Všade sa však robia poväčšine testy z práva, takže ak má niekto prázdno v hlave, tak ho neprijmú.
Nechcem ťa súdiť, ale možno ti vyhovuje robiť čašníčku, inak by si ju nerobila. Neexistuje, že si nedokážeš nájsť adekvátnu prácu v odbore, alebo niečo blízko tvojho odboru.
Viem, v SR sa práca a dobre platená, hľadá ťažko, ale nie je to nemožné. Za rok, možno 2, čo sa právu nevenuješ, prídeš o všetky vedomosti, takže ti VŠ bude na 2 veci.

lenka202

ja mam tiez vs a som na tom rovnako... a som nestastna... kazdy den je pre mna utrpenie... vyborne som sa ucila...a teraz robim pracu na ktoru ani skolu netreba...

stastnablcha

na zaciatok treba zobrat co je. nieje hanba sa zivit poctivo. akurat pozeraj vsade na slovensku nieco, statne instituie su ako stvorene na dobry start. nepozeraj len na BA ale vsade. ver ze takymmito zaciatkami sme si presli vsetci :) nevesaj hlavu

jtm

Janka ked mas vysoku, nemozes byt blba. Vazim si na tebe ze nesedis rodicom na krku, ale pracujes. A vydrz, to sa vyplati. Skus nieco nasetrit, odporucam ti vzdelavaciu instituciu IT learning, tam poriesis niekolko pocitacovych kurzov zameranych na programovanie, normalne pozri na stranke profesia podrobne, co konkretne sa vyzaduje, dajme tomu java, java script, C++.... no konkretne poziadavky co maju zamestnavatelia na ITckara. A presne take kurzy si potom urob. Ty nemusis byt vystudovana informaticka, aby si sa uplatnila v IT sektore dneska, lebo neni to problem a neradim ti zle a do Rakuska ta neposielam. Tvoja volba a Tvoje rozhodnutie, v ktorej krajine budes zit. Ja len, ze ked si veris a mas na viac, tak nepremarni mlade roky zivota robenim niecoho, co ta deprimuje a ubija, financne dajako extra nemotivuje, neposuva dalej, nenaplna, jeduje, rozculuje, otravuje, nebavi... dopln si tam co chces. raz sa mi podakujes za moju radu. Ina rada: ked mas pocit, ze IT nie je pre teba a nechces si robit take kurzy, tak investuj aspon do jazykovych kurzov. MOzes robit recepcnu v hoteli. Aj to je riesenie a popri takej pracicke by si lavou zadnou zvladla este jednu vysoku spravit dialkovo. Iny VS odbor co ti prinesie uplatnenie. Chapem ze IT a hotelova recepcia nemaju s pravom vela spolocneho, ale minimalne by ta to posunulo o krocik dalej, ze by sa ti pacilo, ze robis nieco ine ako casnicku, nieco co v spolocenskom rebricku znamena moznoze o trosicku viacej, ale znamena. Len nechod do fabriky, lebo to by si dala velky krok vzad. Zapni mozog na plne obratky a rozmyslaj, co by ta hoci aj mimo prava bavilo, naplnalo, tesilo, financne pozdvihlo. Raz bude dobre, uvidis, len si musis povedat, ze treba prezit toto sk*rvene tazke obdobie a potom pride nieco lepsie. Vsak clovek sa nemoze cely zivot len trapit.

jtm

Toto este: chlapcek, ktory nema ani 18 a navstevuje ucnovku v Rakusku, normalka, ze bezne zarobi za UCNOVSKU PRAX okolo 300 mesacne a viac. Zdravotna skola ma tiez statut 3rocnej ucnovky tam a zarabaju tam dievcata za prax peniaze. Nie vela, ale nemusia pytat od rodicov na vreckove. O dovod viac, preco chudobnejsi rodicia daju svoje decko na ucnovku. Nech ma aspon na to vreckove (ano, su tam vyssie ceny, ale zivotna uroven tiez) a nech nepyta od nich. Takto vie chalanisko za rok nasetrit na motorku vodicsky spravit na nu, benzin poriesit a uz moze v 15tich struhat machra a balit dievcata. No nemuseli mu tu motorku kupit rodicia, sam si ju kupil za vlastne. V tom je rozdiel. Za komunistov dostavali ucnovkari aj v Ceskoslovensku peniazky za prax. Po pade totality uz nie a za par rokov nato nastal velikansky zaujem o gymnazia zrazu, nehovoriac ale o tom, ze väcsina gymnazistov Slovenskej republiky nema vyssie jak priemerne IQ a lepsie jak priemerne pamätove schopnosti. A obzvlast v dnesnej dobe naozaj. Na Slovensku je vsetko na hlavu postavene, talentovo priemerny biflos sa len bifluje, nicomu nerozumie a nakoniec je z neho VSvzdelany clovek typu: v ruke titul a v hlave nasrate. KEby aspon polovicku z toho dostavali ucnovkari za prax na Slovensku co v Rakusku dostavaju. Nech by kazdy ziak navstevujuci odbor automechanik dostal za prax 150 € mesacne, INAC BY STUPOL ZAUJEM O UCNOVSKE SKOLY!!! O skoly, ktore by sice naisto vychovali odbornikov prevazne pre nemecky a rakusky trh prace, myslim tie monterkove chlapske profesie o ktorych pisem nizsie. Ale aspon by tu nehrozil zanik urcitym typom ucnovskych skol, jak teraz hrozi. Jedine co sa z ucnovskych ako-tak drzi, to je predavacka, kuchar a casnik, potom este kadernicka ako-tak... ostatnym asi v horizonte 10tich rokov hrozi zanik, skoda. Ale necudujem sa pri takomto systeme, ze im hrozi zanik. Inzinier ekonomie na Slovensku kdesi v BA majuci pracu vo svojom obore v lepsom pripade zarobi takych 500 € v cistom, automechanik 300 € v cistom, Inzinier ekonomie niekde v kancelarii v Rakusku zarobi tak 1500 v cistom, automechanik 2200 v cistom. Tak si pomysli kazdy chape, bol by som blby, keby idem na ucnovku odbor automechanik, aby som nemal viac jak tri stovy potom... Ale toto si chlapec v Rakusku nepomysli. Väcsina zamestnani (s vynimkou muzskych monterkovych robot, kde maju minimum 2200 v cistom) okolo tisicky v cistom v Rakusku. Ja v Rakusku nepracujem, som tu teraz na dovolenke, takze ked vam, co mate doktoraty z informatiky alebo ste zasrati skurveni spehuni ip adresy ci co to ukazuju rakusky hotel, tak ano, som teraz v rakuskom hoteli ale na dovolenke. Zajtra uz idem domov na zasrate Slovensko a do roboty a j....m sa vam na vase forum. Kto robi, nema cas tu vysedavat jak vy, co studujete a neviete co s volnym casom cez prazdniny. Poznam takych co robili v zahranici, vedeli mi to presne popisat jak to tam chodi. A zarucene lepsie to tam chodi jak u nas na Slovensku bohuzial. Prisla doba, kedy si kazdy Slovak povie: idem prec do p*ci zo supermarketu, pojdem do fabriky pri pas, tam mi bude financne najlepsie. Smerujeme do riti, lebo sme si po pade totality len to zle okukali a zobrali z vyspelych zapadnych krajin a nie to dobre.Politika typu:" Dajme ucnovkarov zadramo robit, dajme vystudovanych pravnikov a ekonomov zadarmo robit (k*kotina typu absolventska prax), dajme vsetkych co maju menej jak 30 zadarmo robit na absolventsku prax." Nech nam nesedia doma a nech ziskaju pracovne navyky. P*ci len raz by ma niekto strcil na absolventsku prax, neubehol by den a fakt by som bol v tom Rakusku :) a potom by mali pravdu vsetci tu co o mne napisali ze tam robim.