Uštipnutie hmyzom alebo kliešť

Príspevok v téme: Uštipnutie hmyzom alebo kliešť
andreaaaa

Prosím Vás, neviete, čo to môže byť? Môj partner má na stehne takú červenú bodku,alebo vyrážku a okolo tej vyrážky sa mu robí taký velký červený kruh,ktorý sa stále zväčšuje...najprv bola len vyrážka,možno si len vytlačil niečo,alebo ho niečo uštiplo,alebo tam mohol mať kliešta....ale ide o to,že ho to ani nebolí,ani nesvrbí,ale ten kruh okolo sa mu stále zvačšuje....momentálne má priemer asi...no dobrých 10-12 cm...neviete,čo to môže byť? odfotiť si to nechcel dať a k lekárovi nešiel,lebo dnes musel odcestovať do Nemecka....ten kruh,ktorý mu narástol mu rastie už asi dva mesiace a stále viac....

andreaaaa

Hanka bol v piatok, ale jeho lekár mal dovolenku a doktorka čo zastupovala mala strašne vela ludí,tak nečakal....ani by nás nenapadlo,že to môže byť toto

andreaaaa

panebože! máte pravdu, čítala som teraz príznaky boleriozy a on má presne takú istú škvrnu....už som telefonovala,že musí ísť k doktorovi zajtra bezodkladne

trojklanny

Tvoj priateľ ma smolu,je to borelioza,po ustipnuti nakazeného kliešťa. Nech uteká na infekčné aj v Nemecku a nech mu nasadia Atb. Inak dovidenia hlavne jeho kĺby...