Socialny fobik zalubeny do kamaratky

Príspevok v téme: Socialny fobik zalubeny do kamaratky
DontTell

Potrebujem od vas ludkovia poradit. Mam 29, moja kamaratka ma 26. Je to skvela zena, taka, po akej som vzdy tuzil. Je spolocenska, priatelska a dobrosrdecna. S kazdym si rada pokeca, je extrovertka. Proste som sa do nej zalubil. Snazim sa s nou travit co najviac casu, i ked zatial len v kolektive nasich spolocnych znamych. Snazim sa jej byt stale na ociach, zaujimat sa o nu, pocuvat ju a byt pozorny. Pozname sa cca 6 mesiacov a mam taky pocit, ze uz od zaciatky som jej nebol uplne lahostajny. Vzdy som ale vahal, ci je to naozaj tak, ale v poslednej dobe mam pocit, ze naozaj aj ona ku mne citi naklonnost. Zacala sa o mna zaujimat troska viac, hadze na mna dlhe pohlady, snazi sa byt aj ona v mojej pritomnosti. Co ma vsak prekvapuje je to, ze ona, taka suverenka, totalny extrovert, spolocensky typ a ukecana je v moje pritomnosti niekedy ako vymenena. Zrazu nema co povedat :) Vsimol som si to na nej, ked sme spolu samy dvaja. Ked sme v kolektive, tak to tak nie je. Neviete, preco taka zmena?

Ako som uz hore pisal, som introvert. Trpim socialnou fobiou. Asi si teda viete predstavit, ake je to pre mna tazke a vycerpavajuce snazit sa zbalit nejaku zenu. Jednoducho mi to so zenami moc nejde.
Velmi ju chcem, len neviem ako na to. Ked som pri nej, som nervozny ako kon, mam totalny blackout v hlave a namiesto toho, aby som bol prijemny spolocnik tak mi nic rozumne, co povedat nenapada. Mate nejake rady? Mam jej otvorene povedat, co k nej citim. Bojim sa, ze ju tym ale riadne prekvapim a ona sa nalaka a uz ostanem nastalo v sekcii len kamarat. Alebo sa snazit dalej stretavat, viac sa spoznat, nejako prelomit tu barieru z mojej strany a uvidi sa. Ja uz naozaj neviem ako na to. Dakujem za kazdu radu.

Frost

tiež som bol v podobnej situácii, našiel som si kamarátku s ktorou som si rozumel, trávili sme spolu veľa času, to isté ako ty píšeš, ale ona ma brala len ako kamaráta, nič viac

tjad

to co zazivas je bezny stav zalubenosti kedy sa clovek uplne inak sprava pri milovanej osobe ako pri inych ludoch. Tajne po nej tuzis a to ta znervoznuje.

Filip TT

DontTell
Neviem, aku som mal diagnozu, nikdy som u psychologa alebo psychiatra nebol.

Postupne mi to ustupovalo po malych krockoch a myslim, ze prave ta moja nastavajuca na tom mala najvacsi podiel. V jej pritomnosti som svet vnimal inak. Ak sme sa videli v nedelu, tak asi do stredy mi to vydrzalo, potom som zas upadol do svojho standardu. V piatok vecer som ju zase zazil a to bol moj doping. :)

surfer

Ziadny majster pani najmudrejsia :-)
A to ze zena sa chce citit vyvolena jedinecna je v poriadku. Ved ak si ju vyberie spomedzi ostatnych tak asi je pre neho ta prava. A to ti asi uniklo ze

Surferka

Jezisi ty si to zobral riadne osobne :D normalne iny nazor, zensky pohlad. Ci len tvoj nazor je jediny neomylny? Ked bude balit chlapa, tak tvoj postup moze vyjst. Zeny chcu uplne nieco ine, ako si ty myslis. Ci teraz si akoze majster balenia? Sorry som nevedela, ze toto je pansky nafukany klub.

surfer

A kedze mam pocit ze musim vysvetlovat naozaj vsetko tak este odcitujem seba:
"su priznacne pre niekoho kto mal socialnu fobiu a nie som si isty ci ty to poznas a ci si v tejto oblasti vobec doma"
Nemyslim si ze autor temy ma socialnu fobiu. Ale prekonavanie tremy, obav, strachu je podobne a preto mu radim to co mu radim a navyse mam tiez skusenost s balenim. Skoda ze si sa sem zamotala a pochopila to po svojom a so svojim moralnym ukazovakom tu mavas. Je to skor tema pre chlapov medzi styrmi ocami.

surfer

A este by som dodal ze chalan sa potrebuje uvolnit. Takze tvoje rady mu moc nepomozu. Moje rady mozes povazovat za priznacne pre mladsie rocniky ja si vsak myslim ze su priznacne pre niekoho kto mal socialnu fobiu a nie som si isty ci ty to poznas a ci si v tejto oblasti vobec doma. Je dost mozne ze tvoja naivna romanticka a velmi striktna predstava co by mal kto citit a ako sa chovat je priznacna pre mladsie rocniky.
Ale aby som ti to vysvetlil este inak tak sa odpichnem priamo od tvojho textu:
"Rozdiel je v tom surfer, ze ci clovek vie, co hladala, alebo hladala preto, aby nieco nasiel. Cokolvek. Rozdiel je, ci ma nejaky clovek zaujme a toho spoznavam, alebo spoznavam a cakam ci ma niekto zaujme. Ci mam zaujem o konkretneho cloveka, alebo chcem vztah, zenu za kazdu cenu"
Nikde nepisem aby netriedil aby nemal nejake kriteria ktorymi sa riadi. Takze nie je dolezite to ci partnerku hlada v kamoske alebo ju hlada v inej babe. Dolezite je aby triedil, vedel co chce a mal stanovene nejake kriteria.

surfer

Sranda ako si sa velmi chytila v podstate takej banality, ja som to uviedol len ako priklad ktory ani nie je dolezity a cez ktory som na nieco poukazoval. Ocividne s tym mas ale nejaky osobny problem to nezakryjes.
Ja to nepotrebujem ospravedlnovat tym ze to robi vacsina, ja to totiz vobec ospravedlnovat nepotrebujem. Je to totiz prirodzene a ver tomu ze ani on zrejme nie je jej jediny napadnik a ona si je toho vedoma.
A hladat si niekoho spomedzi viacerych napadnikov je prirodzene, potrebovat niekoho je prirodzene, ja ho ale nenabadam aby netriedil, aby si hladal akukolvek len aby bola. To som nerobil a nerobim ani ja. Neviem z coho si to usudila. Len podotykam ze by bolo alebo mohlo byt pre neho fajn keby sa neupinal len k tej jednej. Ak hned pri tejto to vyjde a navyse obaja zistia ze to chcu spolu skusit ako partneri dlhsie, tak budis je na dobrej ceste a na tie dalsie sa moze vykaslat.
Ale toto su zrejme temy ktore je lepsie si vydiskutovat medzi chlapmi lebo tuna sa hned prida nejaka dotknuta zena ktora to chape po svojom a ani za nic jej to nevysvetlim

Surferka

Rozdiel je v tom surfer, ze ci clovek vie, co hladala, alebo hladala preto, aby nieco nasiel. Cokolvek. Rozdiel je, ci ma nejaky clovek zaujme a toho spoznavam, alebo spoznavam a cakam ci ma niekto zaujme. Ci mam zaujem o konkretneho cloveka, alebo chcem vztah, zenu za kazdu cenu. Nerobim veci preto, ze ich robi vela ludi, alebo vsetci. To nie je ukazovatel toho, ze je to spravne a normalne, len preto, ze to tak robia vsetci a nie je na tom nic zle. Pre mna je prave to, co robi vacsina zle a prave tym, ze niekto robi veci inak, lebo to tak citi a je mu jedno, co na to vacsina sa stava pre mna vynimocny a hodny spoznania. Lebo sa neboji mat svoju tvar a svoj nazor. Tvoja teoria je priznacna pre mladsie rocniky a nie uz pre tych, ktori by mali vediet, co v zivote chcu. Ondo ma pravdu, ze je to presne priznacne pri tom, na kom cloveku zalezi. Nie je to ziadna socialna fobia. Ked sa zaujimame o toho na kom nam zalezi, tak sa casto spravame a citime blbo. Ked sa uvolni, baba nemusi mat pocit, ze jej na nej zalezi.

ondo

Ja si tiez myslim moc nad tym filozofujes a uz si mohol spravit to mat pokoj a mohol si byt stastny ved o to ti ide...a nemusel by si tu riesit soc. Fobiu ktoru nemas :-)