Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?

Príspevok v téme: Karma, osud, predurčenie .... veríte tomu?
osud

Verite že to čo nás v živote stretá je nám dopredu dané?
Veríte že osoby, ľudí a situácie ktoré nás postretnú životom sú nám dopredu niečim či niekym predurčené?
Veríte že každého koho v živote máme močnosť zpoznať je nám súdený osudom? A prečo nám život do cesty posiela niektorých ľudí? Čo rozhoduje otom koho v živote zpoznáme? Naše rozhodnutia sú určené vopred? Je určené to ako sa rozhodneme už dopredu?
Alebo všetko je to o voľnobehu s neurčeným koncom? Všetko sú len náhodné stretnutia?

Janno82

V podstate súhlasím s tým, čo napísala Slobodna aj sudicka. Každý ti ale asi napíše niečo iné, resp. bude vychádzať zo svojej životnej skúsenosti a samozrejme niektorí ľudia majú pocit, že to ich poznanie, z ich skúseností je to jediné, pravdivé:).
Na druhej strane je otázne, či vôbec má zmysel si tieto otázky klásť a zaoberať sa nimi, lebo asi počas pozemského života na to nikdy neprídeš, resp. nebudeš nevyskladáš si celú mozaiku pravdy. Aspoň teda ja som nikoho takého nestretol, kto by to dokázal.
Moja skúsenosť je taká, že čím viac som sa tým zaoberal, tým menej som mal v tom jasno. Do veľkej miery sa prikláňam k tomu, že náš život je nám vopred predurčený, vyberáme si všetky tie skúšky, situácie, zážitky vopred, vraj. Teda dalo by sa povedať, že verím na osud. Na druhej strane, keď sa tak zamyslím, že milióny a milióny ľudí na tejto planéte majú do istej miery osud rovnaký, teda že sú len akýmisi dobre namazanými súčiastkami vo veľkom stroji, vrátane mňa, ktorý prináša prospech len pár jedincom, tak sa pýtam, že kto takýto ,,úžasný a pestrý" osud pre človeka vymyslel? Celý náš život je veľa krát iba o tom, že sa pripravujeme na svoje budúce zamestnanie, povolanie, teda sme zamestnaní štúdiom, tým, ktorým sa nepodarí nájsť ten svoj smer, svoje uplatnenie, tak idú jednoducho makať niekde za pás. No a potom je to o ustavičnom naháňaní peňazí, pôžičky, úvery, šeky, aby človek uživil seba a zabezpečil aký taký štandard aj svojim deťom. Teda chlieb a hry. A to je tak asi všetko, povedal by som u 70 percent populácie. Možno sme si to ale takto vybrali sami, možno je to len jedna možnosť z akýchsi osudových variácií. Ťažko povedať.

sudicka

zivot nam vnuknutim tzv. vnutormym hlasom navrhuje rozhodnutia len treba pocuvat svoje prvotne vnutorne pocity tzv. intuciu.
a scasti verim tomu ze nas zivot je vopred predurceny ako nase rozhodnutia.