Rozrušilo ma to

Príspevok v téme: Rozrušilo ma to
lenkalienka4

Skúsim byť stručná. Som 3 roky rozvedená, koli manželovej nevere. Nebolo to s ním nikdy ideálne, ale zvládala som s ním dobré aj zlé aj ked sa často správal nepekne. Až ked si našiel inú ženu, tak som sa rozhodla že toto tolerovať nebudem a ked som navyše videla že to s nou ukončit nechce, som podala žiadosť o rozvod a do roka nás rozviedli. Už aj predtým sa ku mne sa správal ako grobian, s ničím nepomohol, začal viac piť, s deťmi bol málo, bol často preč atd. Bola som zradená, sklamaná, veľmi ma to citovo zranilo čo urobil, mala som k nemu pocity nenávisti. Ale to je už teraz jedno.
Dlho som nechcela žiadneho chlapa ani vidieť, odmietala som stretnutia. Bála som sa dalšieho sklamania, venovala som sa ešte viac deťom a nehľadala som žiadneho chlapa, lebo som v tom videla len další problém.
Ide o to, že asi pred 8 mesiacmi som sa zoznámila s jedným mužom, pravým opakom môjho ex. Bol milý, ústretový, nosil mi skoro na každé rande kvety, čo mi ako žene veľmi lichotilo, porozumeli sme si, vieme sa spolu rozprávať, smiať, pracovať popri sebe, dcéra si ho celkom obľúbila, tá druhá ho však moc nemusí.
Stretávame sa raz- dvakrát do týždna, nikedy raz za dva týždne. Inak sa kôli práci nedá. Ale ked sme spolu je mi s ním fajn, cítim sa bezpečne. Aj ked v podvedomí stále myslím na to, že sa to beztak raz skončí...tak ako prvýkrát. Neverím tomu že by to mohlo vyjsť.
K jadru veci: Môj bývalý manžel sa začal správať nejak čudne, často k nám chodí(myslím, že deti sú len zámienka, nosí deťom viac vecí ako inokedy, berie ich k sebe častejšie ako zvyčajne(nielen že boli prázdniny), po prvom dni v škole nás pozval na obed... deti si všimli a pýtali sa prečo je ku mne ocko taký milý..., ponúkol sa že mi pomože s ťažkou prácou okolo domu. A pritom s novou prateľkou má niekoľkomesačné dieťa a býva s nou. Lenže mali sme chvílku možnosť sa rozprávať a povedal, že to s nou končí, lebo...neviem majú nejaký veľký problém, neviem presne o čo ide, naznačil že to chce viac času, aby mi o tom porozprával.
Vo mne sa čosi zlomilo, ten odpor k nemu čo som mala akoby pominul, vrátili sa mi spomineky na spoločných 14 rokov, nebola v tom ľútosť, ale niečo iné, neviem to definovať. Správa sa inak, myslím že ho to čo sa stalo zmenilo, stal sa zodpovednejším, prebera na seba viac zodpovedností aj ked sme spolu a niečo riešime ohľadom detí.
Zažil niekto niečo podobné? Čo by ste robili na mojom mieste?? Dať mu šancu? isť do toho zas ?
Viem že mám čas a nemusím robiť žiadne radikálne rozhodnuitie hned, už nie som ani naivná a neverím, že všetko bude zas dobré, lebo už nikdy nebude, ale...pomôžu mi vaše skúsenosti, prosím napíšte mi ako by ste reagovali vy....Ďakujem

Titi

Milenka ho kopla do riti a ty ho chces prijat?O nic nejde nezmenil sa len sa pretveruje pretoze nema kam ist tak zrazu si mu dobra aj ty a deti.Bud rozumna a nenalet mu,podla mna raz a dost!Ziadne sance toto nieje ze opil som sa prepac daj mi sancu,ten mal s milenkou dieta bude platit alimenty to su vazne veci.

Filip TT

Chcel som tym povedat, ze deju as aj navraty. Ze sa moze vyskytnut situacia, ktora muza alebo zenu presvedci (poznam takyto pripad aj v zenskom prevedeni). Teda ze by som nevylucoval, ze zaujem tvojho ex moze byt aj uprimny.

lienkalenka4

Filip TT - smutný príbeh, ale čo tým chceš povedať?? že mám čakať kým ochorie, alebo sa stane z neho bezdomovec, alebo kým z neho bude zlomený človek??
mna už čakať nebaví

lienkalenka4

Slobodna - možno máš pravdu, že by bol po čase zas taký ako predtým, neviem.
Ked som sa opýtala ako sa mu darí , povedal že nie je šťastný, že sa mu nedarí dobre a že nechce aby som urobila aj ja tú istú chybu, že to nebolo šťastné riešenie s tou priateľkou a že dieťa neplánovali.

Filip TT

Mame jednych znamych, kde sa on choval k rodine veeelmi zle - bil manzelku aj deti. Rozviedla sa s nim, dosiahla aj cirkevnu odluku, kedze ich ohrozoval. Zostali jej deti aj dom, chodila robit do Rakuska aby ho mohla vyplatit, on tie peniaze minul so svojou milenkou. Ale stalo sa to, ze tazko ochorel a milenka ho nechala. Chodila sa starat o neho manzelka a to ho uplne zmenilo. Avsak zil uz len niekolko mesiacov...

Slobodna

Maju velky problem ... skor by som povedala, ze ona ho chce vykopnut, lebo sa k nej sprava rovnako, ako k tebe, no na rozdiel od teba, to ona tolerovat nemieni.

Dalsia vec, chlap casto berie zenu, ako nieco, co mu patri a iny muz na to nesmie siahnut. Maju dvojaky meter, lebo oni mozu siahat na ine.

Neveris ziadnemu muzovi, ze moze byt iny, ako ten tvoj a moze to s nim vyjst.
Tvoje tuzby boli vypocute a prisiel ti do cesty taky, akeho si zasluzis.
No namiesto toho uveris, ze by sa tvoj ex a tyran zmenil a zazracne premenil na verneho a zodpovedneho.
Bud rada, ze si nasiel inu a zbavila si sa ho.
Zo zaciatku bude mily, kym sa zahniezdi u teba a potom to bude znovu ten stary dobry grobian.

lenkalienka4

Zodpovednejším čo sa týka detí a riešenia vecí medzi nami. Ona sa vraj vracia k svojmu mužovi. Neviem o tom nič viac, neriešim ich. Ale myslím že by si mal vyriešiť najprv krízu ktorú majú...mám pocit, ako keby chcel vedieť či v prípade neúspechu s nou či môže so mnou počítať, možno ho naštartovalo aj to že sa dozvedel že mám priateľa, neviem, nerozprávali sme sa dlho

dvojpes

stal sa zodpovednejsim, ked ma s milenkou niekolkomesacne dieta a chce sa zas vratit k tebe?
to mne ako zodpovednost nepripada