Zle drzanie tela

Príspevok v téme: Zle drzanie tela
fia56

Mozno je to taky malicherny problem, ale trapi ma to. Nie len ze to vyzera nepekne. ( som k tomu este nizka a mam nadvahu takze si asi viete predstavit jak to hrozne vyzera) ked sa niekto hrby tak ako ja a este mi mama povedala ze budem mat z toho nepekny hrb ktory sa mi uz zacal aj robit :( Snazim sa chodit vystreta ale pri chvilkovej nepozornosti sa znova zacnem hrozne hrbit a ked sa teda cely den snazim vystreta tak ma z toho strasne boli chrbat. Mam to vydrzat a furt sa kontrolovat ci stojim rovno a casom mi to pride prirodzene? Alebo su ine sposoby ktore by mi pomohli.

tvojchrbat

zacni cvicit a posilnovat chrbtove svalstvo zaroven sa snaz schudnut lebo nadvaha a kila navyse ti len deformuju postoj tela a zatazuju chrbticu. Schudni a posilnuj a drzanie tela sa ti zlepsi.

Maoam

pre zaciatok navstiv ortopeda, nasledne dobreho fyzioterapeuta, odporucia ti po dokladnom fyz. vysetreni vsetko nasledovne vratanie vhodnych typov pohybu a sportu a ano, je potrebne redukovat hmotnost, zvlast ak si nizka + posilnit chrbtove svalstvo a ostatne ti povedia

uz spominana joga je super vec, pilates tiez ale bude toho viac a hlavne trpezlivost a kazdy den a uvidis pokroky,skoro vsetko sa da naucit (toto urcite)