Prečo sa ľudia strašne urazia, keď ich upozorním na pravopisnú chybu?

Príspevok v téme: Prečo sa ľudia strašne urazia, keď ich upozorním na pravopisnú chybu?
flexiplexi

Citim sa ako uplny debil... Kamoska si dala status na fb s ohromnou hrubkou, tak som jej napisala sukromnu spravu, teda nie komentar!!! ako to ma byt spravne, a uplne ma odbila, ze co sa do nej navazam, pritom som to vobec nemyslela zle. A vyzeram ako hlupa. :(
Ja viem, ze to nie je dolezite, zalezalo mi len na kamaratke, aby tam tu chybu nemala, lebo si to cita dalsich dvesto jej priatelov.. Ano, mozno 20 z nich si uvedomi, ze je to chyba... ale v konecnom dosledku to ukazuje uroven ludstva, ked v kazdom statuse je milion chyb, a dalsi milion ludi si to aj s chybami cita, tak to potom aj s chybami napise...
Ved mne je to jedno. Len som chcela dobre. :(

Kimmy

Fíííha, koľko chýb tam mám... predsa len sa mi s tou slovenskou klávesnicou píše ťažšia (a o dosť pomalšie)... musím dávať pozor na písmenká...

Kimmy

Ja tiež nemám na počítači diakritiku (pretože bývam v Kanade a počíťač mám so severoamerickou verziou Windowsu), a na písanie s diakritikou používam toto: gate2home.com. Je to skvelá vec, ja som sa na tom naučila písať na slovenskej klávesnici BEZ slovenskej klávesnice :) Síce tam chýbajú písmenká ď, ó, ĺ a ŕ, tak ale tie sa dajú vo väčšine prípadov skopírovať z MS Wordu. Okrem prehodeného y a z mi tam ešte viac vadí že aj niektoré iné znaky (zátvorky, citácie a tak ďalej) sú poprehadzované (ja som sa učila písať na americkej klávesnici a dodnes to mám pozíciu písmeniek a znakov zafixovaných podľa toho), ale dá sa to zvládnuť.

Mesačný princ

Prečítal som v živote len asi tri knihy a môžem napísať, že pravopis ovládam. netvrdím, že sa nepomýlim alebo, že ho ovládam na 100% ale nemá to vôbec nič spoločné s čítaním kníh.

mraveccc

LMarika presne ako píšeš, bude to v tom. Lebo môj strýko je robotník, má len učňovku bez maturity, ale pravopis ovláda. Stále číta a zrejme aj kedysi sa v školách na to viac dbalo. Zato jeho syn píše ako analfabet, a pritom tento rok končí medicínu. Ale v jeho mailoch je pravopisných chýba ako maku.

LMarika

Pravopis je najdolezitejsi pri diktatoch v skole. Potom este ako-tak na uradoch, nech aspon tam hrubky nerobime, ale na takychto forach ho naozaj riesit netreba, lebo tu je rozhodujuci obsah prispevku a nie gramatika a aj ludia s nedokonalym pravopisom tu maju pekne myslienky, z ktorych si mozme nieco vziat. Ja kaslem na diakritiku, ked mam taky notebook, aky mam a to tiez nie je pekne a ked sa to tak zrata, v kolkych slovach mi chybaju dlzne a makcene, tiez tu mam tych chyb neurekom. Tak nech sa teda za pravopis navazaju radsej slovencinarky v skole do deti a nie ucastnici fora navzajom do seba. V case, ked este neexistovali tablety, pocitace a nebol v ziadnej domacnosti internet, deti citali knizky a vdaka tomu sa v citanych textoch stretavali s dokonalym pravopisom. Teraz vsak uz na knizky pomaly aj zanevreli a radsej chatuju, pisu si navzajom e-maily a pozeraju sa na pravopis nedokonaly, ktory patri ludom robiacim vela chyb a im sa to potom takto chybne moze zafixovat do pamate, potom sami robia chyby, lebo pri pravopise je dost dolezite mat aj dobru zrakovu pamat, no aj ked ta zrakova pamat dobra je, su nuteni okrem textov napisanych gramaticky spravne pozerat sa aj na texty napisane gramaticky nespravne a tu nastava ten problem. Preto je vhodne podsuvat detom knihy, casopisy a motivovat ich k ich citaniu. Toto je vsak dovod, preco je pre dnesne deti tazsie naucit sa pravopis, nez to bolo pre starsie generacie.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

m8

mudry clovek podakuje za upozornenie na chybu, hlupak si pojde stale po svojom. prave prisla o fajn kamosku, lebo tvoj umysel bol dobry.

Kýčera

Spravopisec, správne si to napísal, len sa toho drž! Vďaka za humorný príspevok, rozosmial si ma! Kiež by toho bolo viac...