Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu

Príspevok v téme: Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu
ewulik

Ahojte :) mám otázku... S priateľom, respektíve už snúbencom sme vo vzťahu skoro 4 roky... Rozhodli sme sa podstúpiť vážnejšie kroky v našom vzťahu, chceme kúpiť dom, potom dieťatko... Lenže problém nastal v tom, že priateľ chce o našom pláne kúpiť dom, povedať jeho ex s ktorou má 2 deti, vraj s toho dôvodu, aby nemala veľké oči že s kade má peniaze a aby nechcela od neho vyššie výživné, ktoré má kráľovské na kraj v ktorom žijeme. Chce jej oznámiť že to bude cez úver atď...
Môj názor je, že jej je ho*no do toho, skôr rozmýšľam že to zabalím, keď už teraz sú takéto "problémy"... Ďakujem pekne za každý Váš názor

Filip TT

ewulik - ja nie som na taký príklad vhodný prípad. Keby sa so mnou rozviedla moja manželka, tak to by bola pre mňa úplná životná prehra. Zrovna je tu založená jedna čerstvá téma, kde muž niekoľko rokov po rozchode sa z toho ešte stále nespamätal a nie je schopný nadviazať nový vzťah aj keď to skúša. U mňa by bol tento stav asi do konca života. Bol by som stále duchom neprítomný a rozoberal svoje manželstvo. Pred manželstvom som mal len jeden krátkodobý vzťah, čo bolo len niekoľko rande a keď mi tá dievčina povedala, aby sme zostali len kamaráti, mal som mindráky na niekoľko mesiacov, že som neschopný partner. Posielam jej inak stále vianočné pozdravy, pričom píšem, čo sme za ten rok zažili.

Neviem si vôbec predstaviť situáciu, že mám inú ženu a vzťah s mojou súčasnou manželkou musím kvôli novej žene nejak skokávať do pozadia. Zo mňa by tá nová žena nemala nič, žiadny exkluzívny vzťah.

ok_ok

rozvedena zena teda nie som a len preto, ze niekto nesuhlasi s tvojim hnevom nemusi byt rozvedena zena... ludia ti tu len vysvetluju, ze ano je to normalne a ze su to hluposti co riesis... a neviem ako si dokazes realne povedat co by si ty riesila so svojim ex ked nemas ani deti, ani ex

ale ano keby som si mala predstavit, ze mam s niekym deti a ma ich na starosti on a on dokaze lahko docielit aby som sa s nimi prestala stretavat atd (matka je u nas viac a sud jej uveri vela), tak nevidim nic zle na tom ze mu oznamim dolezite veci aj ako ze dnes budem mimo a idem tam, keby sa nieco stalo, isla si do vztahu s rozvedenym, co cakas

ewulik

ok_ok - ja si to uvedomujem že nikdy nebudeme LEN my dvaja, a aj to akceptujem, ale niekedy mám pocit že sa správa ako keby boli manželia, včera som mu už povedala nech sa ku nej vráti, ale to on nechce.

Mám pocit že mi píšu samé rozvedené ženy. Nie, nechcem na žiadnu s Vás útočiť, ale vezmite si to s opačnej strany, keby ste mali nového partnera, riešili by ste takéto veci zo svojim ex?

Že si riešia veci okolo detí, tak s tým nemám absolútne problém, ani to že mladší je skoro každý druhý deň u nás, veľa krát sa stane, keď mám voľno a obaja rodičia robia je u nás a ja sa mu venujem

ewulik

rajcina - pozri sa na to s druhej strany, píšeš že máš tiež deti, neviem či si alebo niesi rozvedená... Ak by si náhodou bola rozvedená, mala by si nového partnera a chceli by ste spolu kúpiť nehnuteľnosť, riešila by si to so svojim ex? Lebo ja veru nie.

Filip TT ďakujem aj tebe za príspevok, podľa mena si zjavne chlap, takže mám otázku ako pre chlapa, riešil by si to ty takto so svojou ex?

ok_ok

a ano je v poriadku ze "jej vesia na nos" kedy kam idete, uvedom si, ze nikdy nebudete len vy dvaja, len vy dvaja a vase dieta..vyzeras byt za to pekne nastvana lenze to ako sa ona sprava k nemu a tak..je len a len vec tvojho priatela, ty sa do toho nemas co starat a tu sa nad tym rozculovat...mozes byt rada, ze on je ten normalny a nesprava sa ako ona

ok_ok

z tvojich predoslych prispevkov toto nie je ani zdaleka vas prvy problem, ze... nikdy nebudete vo vztahu len vy dvaja, ma zavazky, vaznejsie ako ty, svoje deti a k nim patri aj ich matka... zmier sa s tym a nevymyslaj nad sprostostami

Filip TT

ewulik, nemáš to v živote jednoduché - si z rozvedenej rodiny a berieš si rozvedeného so zavázkami.

Princípom partnerského vzťahu je exkluzivita - ja som iba tvoj a ty si iba môj. Normálmy človek chce takýto vzťah.

U teba tá druhá časť bohužiaľ tak celkom platiť nebude. Myslím, že to je jadro tvojho problému. Môže sa to prejaviť rôznymi spôsobmi, teraz konkrétne sa to prejavilo tým, že konzultuje s exmanželkou financovanie vášho domu, inokedy to bude niečo iné, aj keď na to vždy budú nejaké racionálne dôvody.

Môj príspevok je len potvrdenie, že áno, je to takto. Čo s tým máš urobiť, to ti bohužiaľ neviem poradiť.

rajcina

Za tym si stojim,ze je to matka jeho deti a aj vzdy bude a tym padom ich spaja uzke puto.Bezohladu na to ci ta matka je mrcha alebo hocico ine a bezohladu na to ci deti chodia do skolky alebo na strednu.Nemam 17,tiez mam deti a jednoducho to puto s nimi ci s partnerom tam je aj bude,aj ohladom penazi musia zdielat nejake info a podobne.Nehovorim ze si mrcha a uz vobec ta nechcem urazat ale ak ti vadi toto a to este nie ste svoji,tak je to signal ze niekde je problem.Musis sa pripravit na to,ze ked pojdete niekam napriklad na dovolenku vzdy aj matka jeho deti o tom bude vediet a dalsich xy veci o vasom sukromnom zivote tiez.

ewulik

okok - to neni o tom že žiarim, bežne riešia cez mobil veci ohľadom detí, nemám s tým absolútne problém, ale príde mi to trošku blbe keď s ňou rieši naše osobné veci...

embryo - myslíš si že je to malichernosť?
Ona si odíde na dovolenku za jej dovolenkovou "láskou" a deti pohadzuje od jednej kamošky k druhej a nám o tom nepovie nič? Tak to chcela zamaskovať aby sa to nedozvedel. To bol školský rok a deti mohli byť u nás...
A on jej vešia na nos keď my ideme na deň niekam preč... To je podľa Vás normálne???

ewulik

adr1a : ďakujem za tvoj komentár :) aspoň jediný človek ktorý tu na mňa neútočí... Však to, že on si plný vyživovaciu povinnosť presne do dňa, za skoro 4 roky ako sme spolu sa nestalo ani 1 raz že by neposlal, respektíve ani nemeškal s platbou! Iné ženy, čo mám známe, riešia večne problémy s ex že neposielaju peniaze... Presne! To že my budeme pomaly 30 rokou splácať úver, budeme musieť makať od nevidím do nevidím aj v chorobe to nikoho nezaujíma! Výživné má skoro také vysoké ako sama zarobí! Deti sú s ním neni tak ako súd určil. To by bolo raz za 2 týždne, ale mladší je u nás minimálne 4x do týždňa, chodíme sa s nimi kúpať, grilovať, športovať... Chodia k nám obedovať, keďže ona im nevarí vôbec. Ak tak im objedná pizzu, čo si myslím že pre deti neni veľmi zdravé. Ja sama som s rozvedenej rodiny, môj otec neplatil nič! Raz za rok mi kúpil pár vecí, to bolo všetko, moja mama musela obracať každú korunu aby sme vyžili.
A nepoznám chlapa čo by toto robil keď už je rozvedený, respektíve ako sa on správa, sa nesprávajú veľa chlapov ani v manželstve! Takže namiesto toho aby bola rada, stále jej to nestačí