Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu

Príspevok v téme: Bývalá verzus terajšia partnerka: kúpa domu
ewulik

Ahojte :) mám otázku... S priateľom, respektíve už snúbencom sme vo vzťahu skoro 4 roky... Rozhodli sme sa podstúpiť vážnejšie kroky v našom vzťahu, chceme kúpiť dom, potom dieťatko... Lenže problém nastal v tom, že priateľ chce o našom pláne kúpiť dom, povedať jeho ex s ktorou má 2 deti, vraj s toho dôvodu, aby nemala veľké oči že s kade má peniaze a aby nechcela od neho vyššie výživné, ktoré má kráľovské na kraj v ktorom žijeme. Chce jej oznámiť že to bude cez úver atď...
Môj názor je, že jej je ho*no do toho, skôr rozmýšľam že to zabalím, keď už teraz sú takéto "problémy"... Ďakujem pekne za každý Váš názor

embryo

ewulik: pokial povazujes takuto malichernost za problem a chces to "zabalit", urob to prosim co najskor... aspon usetris cas a nervy (ex)priatela aj teba ;-)

okok

ma s nou DETI, je to aj jej vec a vec tych deti - a co ze sa ona sprava tak a tak? uvedom si, ze s nou ma deti a ako pises, ano beries to mrcha, nebud mrcha...som zvedava ako by bolo tebe, keby ste mali deti, rozviedli sa a on by proste neriesil lebo nejaka jeho nova je ziarliva a nepaci sa jej to bezdovodne

adr1a

Ewulik. Pravdaze ju do toho nic. Pokial plati na deti vyzivne ako ma, cize si riadne plni vyzivovaciu povinnost a venuje sa im, travi podla rozsudku sudu s nimi stanoveny cas pripadne aj navyse, tak nemusi jej nic vysvetlovat. Tvoj partner je skor predvidavy a zrejme ok pozna svoju ex. Lebo ked sa ona dozvie, ze idete stavat dom (sorry, ona bude mat na haku ze sa na 30r ci kolko upisete hypoteke, starostiam navyse, budete mat mierne ci dost znizeny zivotny standard), tak jasne ze ako prve ju napadne - aha, maju peniaze, asi sa im dari ai tak si podam na sud na zvysenie vyzivneho. Ju nezaujima, ze ine zeny mozno nemaju od ex nic a same zarabaju staraju sa o deti, ona bude vidiet len ten vas akoze novy barak. Nezabudaj, kto ma dost ci vela, chce este viac. A zeny su nenazrane zvieratka co chcu zvacsa viac a viac a nikdy nemaju dost. Najlepsie bez prace a namahy. Cest vynimkam. Takze tvoj priatel sa chce skor tomuto vyhnut vyvarovat a tym predist moznym buducim problemom (ze este ani hypo ci stavebne nebudete mat vybavene a uz bude mat tvoj priatel doma obdrzane zo sudu ziadost o zvysenie vyzivneho). Preto to zrejme robi, aby jeho ex nemala velke oci a nemyslela si, ze ste vyhrali lotto ci co a ona bude z toho tiez nieco mat. A blbe komentare si prosim odpustite ze to robi pre decka. Sorry. Vacsinou je to o nenazratosti zavisti a vlastnom prospechu tych konkretnych zien. A tato ho spoznala ked uz bol dotycny 1,5r rozvedeny. A zas ta rozvodovost je hrozna. Neraz mam pocit, ze zeny lapaju chlapov len aby sa zabezpecili ci cez decka ci ako a potom ich zdieraju, osklbu ako sa len da. A normalne zeny co to myslia vazne a nezistne potom neraz doplatia na taketo suky. Chlapi ako aj zeny su jedna velka stoka, takze si nemaju navzajom ani co vycitat. Ako dobre ze som sama))

ewulik

Podľa komentu rajciny si už sama sebe pripadam ako nejaka mrcha, nenapísala som všetko, takže uvediem to na pravú mieru, sú rozvedený pomaličky 6 rokou, matka jeho detí rieši VŠETKO poza jeho chrbát, starší syn chodí na strednú a mladší na základnú školu, mladší je skoro každý deň u nás, jeho matka sa o neho nestará... Nejdeme sa sťahovať mimo SR dokonca ani mimo mesta v ktorom bývame... Nemám s tým absolútne žiadny problém keď jej povie že sa sťahujeme, ale nechápem prečo má nutkanie, vravieť jej o tom, s kade na to zoberieme

ewulik

12mesiacikov : on už bol rozvedený rok a pol predtým ako sme sa spoznali...

mam56 odpusti si tieto blbe komentáre, dik

rajcina44

No bohuzial nemas pravdu,ze ex do toho nic nie je.Je to matka jeho deti,to je taka pozicia zeny ze vyssia uz byt nemoze.Otec patri k detom.A matka jeho deti by mala vediet resp jeho rodina by mala vediet o vsetkych krokoch v otcovom zivote.Mas skreslenu predstavu ak si myslis ze mozes oddelit tieto dva svety-jeden svet je ty a partner a druhy partner ako otec deti.Vzdy budu uzko spojeni a o vychove a dalsich veciach tykajucich sa deti maju rozhodovat a radit sa obaja rodicia spolu.A nepride mi ako najstastnejsia volba zakladat si dalsiu rodinu s muzom ktory uz rodinu aj deti ma.