Pre studentov: ako sa ucit bez nasledkov?

Príspevok v téme: Pre studentov: ako sa ucit bez nasledkov?
youcanhelp:

Ahojte :-)

Som dost "zavisla" na skole, vzdy sa len ucim, vratim sa zo skoly a uz tasku do kuta a len sa ucim. Ucim sa aj dopredu/aj cez vikendy/prazdniny, volny cas ani nemam v podstate. Nikdy sa po skole nezastavim dakde v meste, aby som sa odreagovala. Len rychlo domov ku kniham. Takyto system ma ale dost oslabuje, unavuje, citim ze mi to prerasta cez hlavu. Uz ani neviem ako sa odreagovat, oddychnut si..a najhorsie ak toho mame viac a ja nestiham a prerasta mi to cez hlavu..bojim sa, ale ze sa nedokazem inaksim sposobom ucit. Mam obavy, ze ak prejdem na iny sposob ucenia, ze sa zhorsim.

Tymto neustalym biflenim mam sice super znamky, ale ako mam konecne zacat zit bez neustalych myslienok na skolu? Obdivujem ludi, ktori sa ucia dobre alebo tak na dvojky a su vysmiati, chodia von, ziju v pokoji..Beru skolu tak uvolnene.

Som druhacka na strednej.

Preto vas prosim o rady, o nejake tipy ako sa vy ucite, ako to zvladate :) aky mate system v uceni.

Nechcem sa zacat nejak flakat, ale trochu zacat zit aj bez toho aby mojou prioritou bola LEN skola.

dakujem!!!!

success1st

na strednej skole je potreba ucenia stale dost mala aj ked ide clovek na jednotky, takze ak sa musis ucit nonstop aby si mala vyborny prospech tak niekde robis chybu, asi mas zly system ucenia, aj sama spominas ze sa biflujes a to je velka chyba. biflovat sa treba len klucove slova, terminy a definicie, a to co nedokazes pochopit a vysvetlit vlastnymi slovami. vsetko ostatne sa musis snazit pochopit, najst suvislosti v tom co sa ucis a pamatat si len tie suvislosti a tie uz len opisat vlastnymi slovami. ten opis vlastnymi slovami samozrejme bude tym kvalitnejsi, cim viac mas nacitanych knih a cim sa vies lepsie vyjadrovat.
co sa tyka toho zvolnenia, urcite zvolni, musis si presne stanovit harmonogram dna, kedy sa mas ucit a kedy odpocivat. napriklad ked prides zo skoly, chod si rovno preopakovat co ste sa ucili kym to mas cerstvo v hlave, sprav si ulohy a ked bude 17,00 tak uz dost a chod oddychovat, idealne sportom. urcite sa ale neinspiruj lajdakmi ktori nejak prechadzaju lebo podvadzaju alebo maju stastie, alebo su len presibani, 10% z nich to sice dotiahne na mozno velmi uspesnych klamarov a zbohatlikov, ale 90% z nich bude presny opak - uplni skrachovanci. Urci si pevne pravidla, pevny rezim, zohladnuj aj pracu, aj odpocinok, aj sebaodmenovanie a radost zo zivota, utried si co chces co sa ti paci a chod aktivne za tym a makaj. Takto vychovany clovek s takymto pristupom a systemom predbehne vsetkych ostatnych na kilometre, takze to nevzdavaj, pretoze zaklad mas dobry a to je ze neodkladas povinnosti a nevyhybas sa robote. Musis len doplnit do svojho zivota casovy system ktory zohladni tvoje poziadavky na uvolnenie a zabavu.

Zavidim

Nie, tahaky si nerob. Ked budes napr doktor tak budes operovat pomocou tahaku? Alebo ked budes robit prijimacky na vs tam ti tahak nepomoze.

Zavidim

Bud rada ze to tak mas. Ja sa nikdy nedokazem prinutit ucit a potom moje znamky aj tak vyzeraju. Ostan tak ako to je teraz a dokazes toho v zivote potom vela. A potom si mozes uzivat do nemoty.