Nas pes stale steka

Príspevok v téme: Nas pes stale steka
orgovanka

Potrebovala by som radu,mame doma patrocnu fenu jack russella,vlastnime ju asi tri mesiace,nakolko majitelka pred nami ju datovala z dovodu prestahovania sa a dlhej pracovnej doby a tym padom by s nou bola velmi malo....,doteraz s nou problem nebol,kedze bola zvyknuta,že je stale niekto doma,,,avsak nastala situacia ked musi niekedy cez tyzden byt par hodin sama ....a ci ju necham v pivnici,dome alebo vonku tak stale steka a zavyja...,je mozne ju to v tomto veku este odnaucit a ak ano,ako? ona totizto steka v kuse,neprestane ani na chvilu....a mam pocit,že je aj bud rozmaznana alebo privelmi upata na nas,lebo je nam skoro stale v patach,nech ideme kamkolvek.....dakujem za rady

Deria

Ked bola tak dlho - 5 rokov naucena, ze bol vzdy niekto doma, jasne, ze teraz steka a zavyja. Preto sa ma zacat trenovat najprv v kratkych intervaloch a tie pomaly predlzovat. Ak ste ju nechali zrazu 2-3 hod. samu doma, bolo to pre nu moc. Prvy raz sa ma nechat psik sam len kratko, 10-20 min., podla toho, ako to znasa. Ak dobre, druhy raz to moze byt polhodina a ak je vsetko ok, predlzuje sa na hodinu, atd. Ked prestane so stekanim, dolezite je ho pochvalit a odmenit a hned ist s nim von.