Ľudia odo mňa doslova utekajú...

Príspevok v téme: Ľudia odo mňa doslova utekajú...
Mesačný princ

Niekomu stačí pár hodín, niekomu týždeň, niekomu mesiac, alebo rok. Ale vždy utečú.

Ak nosím masku a správam sa tak, ako ľudia odo mňa vyžadujú tak je všetko ok. Ale ak sa otvorím a ukážem im kto som tak som dostal odpoveď ,,že im ubližujem,,

a týka sa to oboch pohlaví...

Najskôr mi tvrdia, že je všetko ok ale neskôr sa stávam sebeckým hajzlom, ktorý vidí len seba....

Hm..ako sa niekomu otvoriť ak viete, že ten človek po tom okamžite odíde? Nechcem nosiť celý život masku, vyčerpalo ma to a nemám energiu. Aj ja chcem byť aspoň raz v živote slabým...

Viem, že sa to nenosí ale faktom je, že ostávam vždy sám. Napriek tomu, že urobím čokoľvek aby som to zmenil. No nebudem niekoho klamať celý život...

Ako to zmeniť? A nepíšte mi, že myslením. Ja sa len potrebujem niekomu otvoriť a veľmi by som chcel byť sám sebou. Aspoň raz v živote

iggzik

Ono rovnica kde je 90% neznamych sa tazko rozluska..

Nechavas nas tu strielat naslepo,..

Lenže ako na to prídem sám, zatvorený doma a len s vlastnými myšlienkami?

dalsi

mesacny princ:

ty mi pripadas ako pacient, co dojde za lekarom do kancelarie, nakukne do nej a povie: "Som chory, pomozte mi" a potom zatvori dvere a ide prec. Nasledne najde niekde novinarov a povie im, ze mu niet pomoci, ze doktor mu nepomohol.

Nikto nevie, kto je to, co mu je a aky chory vlastne je, alebo co pre to urobil, neurobil.

Automaticky predpoklada, ze ten doktor je jasnovidec, vie o nom vsetko, aj ked ho nepozna a nikdy nevidel a ma prstel pani Arabely, ktorym zakruti a on bude zrazu zdravy a stastny az do smrti smrtucej.
-------------------
Zacinam normalne uvazovat, ci vobec existujes a nie si projekt nejakeho vedca, pocitac pripojeny do Internetu s cielom presdvedcit ludi, ze si clovek. Si umela inteligencia, ranna beta verzia progamu, ktora zije vo vlastnej realite ? :)

Mesačný princ

No predstav si, že to neviem.

Jediná, kto mi tu kedy pomohol bola Ebi. Veľmi to vtedy bolelo ale vďaka nej som vedel čo som urobil zle, lebo mi to povedala.

Chcem tak veľa? kto mi tu niečo konkrétne poradil? Mám sa zmeniť ale čo mám na sebe zmeniť? Pozná ma niekto z vás? Aký som človek? Akú radu som tu vlastne dostal? Pomáhať červenému krížu alebo ľu´dom v útulkoch. To je celé?

Nič v zlom

dalsi

Mesačný princ
Dnes 09:04

je zaujimave, ako sa z kazdej mienenej rady, dospejes, vzdy k tomu istemu, negativnemu. Neda sa, nechapu ma.

To ty nechapes a ty nechces otvorit oci. Vela toho sa da, ked sa chce, ked sa ROZMYSLA a clovek pouziva rozum. Verim tomu, ze sam podvedome vies, co robis zle, len si to nechces priznat, pomenovat. Lebo ty nemusis nic, ale potom necakaj zmenu.

EvickaBBB

Ja som usla iba od tych, ktori ma podrazili a sklamali, aby vdaka tomu, ze ma maju este stale pri sebe, nedostali prilezitost urobit to znovu. Od ostatnych neutekam a keby som ta poznala, neusla by som ani od teba, pokial by si ma nesklamal. Konkretne priklady neuvediem, lebo to by bolo na dlho a nemam talent pisat knihy :)

Moireal

Neviem kolko casu ti zostava, ako o tom hovoris ale to "raz" bolo myslene obrazne. Bolo to myslene ako cesta, na ktorej si uz teraz, aj ked ta boli. Lebo len ked si nespokojny, mozes nieco zmenit na to, co chces aby bolo.
Anjelik ti poradila miesta, kde mozes pomahat. Su aj destske domovy, onkologicky chore deti. Co tak skusit vycarit usmev takymto ludom? Nieco im precitat, venovat im nejaky cas.
Je vela sposobov ako pomoct druhemu. Aj tu sa snazia ludia pomoct, aj ked to mozno nevidis.
Jedno ti ale poviem. Budes este vela trpiet, ak budes zostavat v nastaveni, ze cely svet je zly a len ty si dobry. To je najhorsie, ver mi. Generuje to nenavist, ktora rozoziera dusu a nakoniec aj telo. Presla som si tym, takze viem o com hovorim. Skus psychologa, skus terapie, aj take ktore sa ti zdaju nezmyselne, pokial ti to zafunguje ako placebo, tak aj to je dobre.
Ako tu uz bolo xkrat omielane, ludska trpezlivost ma svoje hranice. Tak ako aj ta tvoja. Mozno keby si spomenul nejake konkretne situacie, ktore ta sklamali, napisal to ako to bolo odzaciatku, bars aj cely svoj zivotny pribeh, dostal by si sa k praktickym radam a to by ti pomohlo. Ked pises tak vseobecne, ze vsetko je zle, nema kto ako pomoct, ked nevie konkretne kde je problem. Vraj si sa otvaral ludom a oni usli. Tak sa otvor este raz alebo bez toho negativneho naboja, neutralne popis, co sa ako stalo a potom uvidis aj prakticke rady.

Biela Kobra

Pod to, čo píše 14:21 Anjelik, by som sa pokojne podpísala.
Všade sú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť, ktorí čakajú len na tvoje priateľstvo. Minule som si všimla, že jedna pani, ktorej neviem ani meno, ale raz začas ju stretávam, kríva. Opýtala som sa, čo sa jej stalo. A ona, vraj ju bolí noha, a nevie, čo s tým. Poslala som ju k lekárovi, ktorého poznám. O dva týždne ma zastavila sama a pochválila sa, že u doktora už bola, a že má chodiť na rehabilitácie. Predebatovali sme lieky, obklady, autobus, ktorý chodí na polikliniku, a dohodli sme sa, že najbližšie mi povie, ako pochodila. Mám novú kamarátku a stálo ma to len 5 minút života. Isteže to nie je priateľstvo na život a na smrť, ale niekde začať treba. Takýchto ľudí má každý okolo seba X, a nikdy nevieš, čo sa z čoho vyvinie - dobré alebo zlé, ale iste to nie je na zahodenie patriť niekam, k niekomu, hlavne keď vidíš, ako ľudia, ktorých si ešte pred rokom nepoznal, ťa zdravia s úsmevom a povedia ti, že sa ťa už nevedeli dočkať.
Držím palce.

_meno

Ahoj Mesačný princ

Dobre robiš čo robiš, jednoducho viac počuvaj svoje pocity, viac vnimaj svoje hodnoty.

Si tvorcov svojich hodnot, mozes ich prejavovat :)
(napríklad tvoja hodnota napr. je ze mas rad auta, a ludia okolo teba nie ...ty mas rad auta, rad sa o ne zaujimas, rad poskytujes auta sebe aj ostatnym ludom .... preto akoby ti nefungovalo klamanie samého seba, lebo ked zahodis svoj zivot, uz neni kde existovat ..

Skus sa vratit k svojim hodnotam, a prejavovat ich (tzv. bez konfliku ... niekto bude vraviet ake su auta zle, ako ti to nejde, ako to je naprd .... oki je to jeho nazor, povedz ze ty mas auta rad, citis ze ten znamy je proti autam, a ze ked teda mate odlisne hodnoty, prajes vela radosti druhym ludom so svojimi hodnotami, podobne ako sebe prajes vela stastia s tymi svojimi hodnotami.

(v skratke povedane, vystupujes z JA a tam (mimo JA) sa stratis ... ked sa navratis do JA krasne mozes dalej žiť :)

A dokonca este viac, pretoze tym umoznis zit ludom naokolo podľa seba :_)

Vela stastia a radosti ti prajem Mesačný princ :)

anjelik *

Je neuveriteľne otravné každú chvíľu čítať, že tu už *nebudeš* čoskoro. Ak to prezentuješ v rámci svojej predstavy o otvorenosti k druhým...každý ujde. :o)
Tak ešte jeden pokus. Byť obľúbený u ľudí a cítiť sa medzi nimi dobre, znamená mať ľudí skutočne rád, milovať ich, s kladmi aj zápormi. Vnášať do sociálnej sféry..a aj tých oviec, ako s obľubou vravíš,... prvok skutočnej lásky, pochopenia, dobrej nálady a radosti. Tá sa udržiava, tá radosť, vďaka jasnému a pevnému uvedomeniu si toho, že každý je taký, aký je, že dobrá nálada je kľúčom k zdraviu, veselý úsmev zase znamená, že máš v sebe energiu...to všetko je opakom depresie. O ktorej tvrdíš, že nie je. Samozrejme, že je a ty si učebnicový príklad. Je to totiž pokles životnej sily. Kedy nedisponuješ žiadnou energiou, lebo aj tú, čo v sebe máš, zabíjaš neplodnými úvahami o tom, že máš právo byť debil. Máš..ale nechci od druhých, aby ťa v tom podporovali. Lenže, potom s tebou nesúhlasia a ty nie si schopný to zniesť..tak sa uzatvoríš. Obviníš všetkých, že sú stádo, že sú sprosté ovce a ty si výnimočný, lebo ty si iný. Láska je, svet neovláda mamon..nie môj vlastný svet, svet mojich myšlienok...Ak ty vo svojom svete vidíš len temno, bolesť, smútok...tak pokiaľ tam nezačneš vnášať iné myšlienky..iné tam nenájdeš. Sú útulky, sú vývarovne, je Červený kríž, sú zbierky, sú domovy...všade žijú ľudia. Tak nevrav, že niet komu pomôcť. Tak poupratuj detské ihrisko..okolie smetiakov...len pre ten pocit, že si pomohol...prejav tú hĺbku lásky, čo v sebe máš a deklaruješ. Nech sa zviditeľní. :o)

Mesačný princ

No pekne napísané. Ako a komu pomáhať ak som úplne osamelý a nie sú okolo mňa ľudia? Len interakciou s ľuďmi môžem niečo pochopiť. Lenže ak mi nikto nič nepovie a len odíde tak nemám ako pochopiť čo robím zle, kedy to robím zle a vôbec neviem, že práve to alebo ono mám pozmeniť.

Raz prídem na to, čo robím zle ale keďže som na tom dosť zle a veľa času mi neostáva ta to ,,raz,, prísť nemusí.

Lenže ako na to prídem sám, zatvorený doma a len s vlastnými myšlienkami?

Preto som dúfal, že mi niekto poradí kde sú skupiny ľudí, ktorí sú na tom podobne a ktorí by ma vypočuli.
Pretože len priamou konfrontáciou a interakciou s druhými môžem zistiť kde robím tú chybu ak ju vôbec robím.

Ono aj ,,milovať,, je v dnešnej dobe považované za chybu a úprimnosť za absurdnosť. Veď všetko je v dnešnom svete zištné a svet ovláda mamon.

tak len toľko. Ak rýchlo niečo nezmením tak tu už dlho nebudem