Chcem byť anorektičkou

Príspevok v téme: Chcem byť anorektičkou
lolly_pop

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať skúsenejších ako som ja.Chcela by som vedieť ako sa znovu stať anorektičkou...totižto už som ňou v minulosti bola diagnostikovaná..lenže po rozchode so svojím priateľom som našla pochopenie v jedle a tak som veľmi pribrala...teraz už nevážim toľko koľko pred tým,ale stále nie som so sebou spokojná...vážim 53 kg a meriam 163 cm...prosím ak niekto má anorexiu poradťe mi nejaké tipy a triky ako sa vyrovnať s pocitom hladu,a nezjesť všetko po príchode domou.. :( Dakujem

sewie

lombardo, prave som sa tak silno udrela po cele ze mam na nom otlacok...ty si nic ale voooobec nic nepochopila...ppp som trpela roky do zadu...po vylieceni ppp som zmenila stravu pre uplne ine dovody.. prosim ta akym velkym fontom ti mam napisat ze kvoli ZDRAVIU nie kvoli vahe, nie kvoli hmotnosti....to ze nepriberam atd je vlastne vedlajsi efekt....OMGGGG!!!

ja sa neporovnavam so sestrou to bol len priklad ze ludia hladaju svoj vlastny sposob stravovania aj ked netrpia ppp-resp nikdy netrpeli...

OMG....ok, prave som zdvihla obe nohy do vzduchu, snad som ti uvolnila kabel

lombardo1981

Ver mi, že neriešiť pikoviny je najideálnejšie riešenie. A hmotnosť a vzhľad sú pikoviny. :) No žiaľ, len málo žien to zistí.
Strážiť hmotnosť sa dá aj inak. Nielen podľa čísla na váhe.
A porovnávať sa so sestrou, ktorá nemala problém s jedlom... (aspoň si to nespomenula). Uvedom si, že ty si abstinujúci feťák a tvojou drogou bolo jedlo. Tvoj vzťah k nemu bol narušený. A preto je nonstens sa porovnávať so "zdravým" človekom.
Pozri, ja som ti len napísala svoj pohľad na tvoj spôsob riešenia problému. Podľa mňa je nesprávny a nesmierne rizikový. Okolie ti len môže poskytnúť spätnú väzbu. Ale rozhodnutie ako ju prijmeš je na tebe.

sewie

lombardo, ok, ak si stastna, super:)...ako vlastne skork vsetky zeny co poznam-aj ked si vpodtstate nerobia hlavu so svojou vahou, kazda aspon raz za cas zastona ze uj, mam nejaky spek:D ale vacsinou im je to jedno ...
ja si nestrazim hmotnost pretoze sa bojim pribrat! ved som napisala ze vahu nevlastnim...ale ak mam byt uprimna priberat nechcem, mam zdravu hmotnost...a ako som uz spominala celkovo som presla na trochu netradicnejsie stravovanie kvoli KVOLI zdraviu...
je velmi vela veci ktore nejem pretoze nesuhlasim so sposobom akym su produkovane a co obsahuju, to sa tyka E-cok, hormonov a pod...s mojou vahou to nema nic...sestra tiez vylucila milion veci kvoli tomu ze nie su zdrave a ta by zas naopak velmi rada pribrala-toto prosim nespajaj...

lombardo1981

sewie, predstav si, že ja nie. ;) Hmotnosť je len číslo. A o vzhľad sa tiež moc nezaujímam. Ani sa nemaľujem sa. Aj tak mi tipujú o polovicu menej. A dakedy je to aj obťažujúce.
Jem hocičo, hocikedy, hocikoľko. Občas sa aj naládujem a potom stonám pol dňa. Takže sa na mňa nehnevaj, keď napíšem (v spojení s tým, že si strážiš hmotnosť, pretože sa bojíš pribrať), že mi to pripadá ako výhovorka.
Vieš čo je najväčšia sranda? Že mnohé "zdravé" žien má väčší "problém s jedlom" ako ja. A to som abstinujúca PPčkárka.

sewie

ano.rekticka...stale obmedzujes kalorie na sialene malo...ja kalorie ABSOLUTNE nepocitam...nevsimam si ich...mojim prvoradym cielom nie je chudnut, ale byt zdrava , silna, citit sa dobre, a vahu si teda udrzat...mozno mam obcas o kilo menej, obcas viac-ja neviem, neriesim to...z toho co pises tak sa stale orientujes na chudnutie...ale ty sa musis orientovat na spravne stravovanie, zdravie...a myslenie...tvoja tuzba ma byt aby si bola zdrava! tymto sposobom mysleia sa tomu vzdalujes...prestan pocitat kalorie! to aj tak nema zmysel! je rozdiel medzi kaloriami-resp odkial ich ziskas, nieco sa meni na energiu pomaly , nieco rychlo...a na spalovanie kalorii my tiez vplyv myslenie...-ale to je uz velmi zlozite, a to by ta teraz nemalo ani zaujimat...liec mysel a telo ...chudnutie (ak teda my byt) je vedlajsi produkt

lombardo, co sa tyka toho trvaleho vynechania potravin-ja som nevynechala chlieb a sladkosti atd kvoli zachvatom, ale preto ze nie su zdrave...ked nejem sladkosti citim sa ovela lepsie, moj zaludok je spokojnejsi-to iste s pecivom, odkedy ho nejem, mam rychlejsie travenie- predtym som mala nafuknute brucho, cokolvek som zjedla tak bolo hned velke...zistila som ze kysnute mi nerobi dobre...zo zdravotnch dovodov som upravila stravu a tym padom sa moje telo dostalo aj na vahu aka je mu prirodzena...ako hovorim-vahu nevlastnim uz asi 5 rokov...naposledy som sa vazila asi pred mesiacom ci dvoma, ked som vazila nejake balicky a sef mi pozical svoju vahu:D...co sa zo strachu z priberania tyka-to ma asi kazda zena-ci uz ma ppp alebo nie, skoro kazda z nas sa sleduje a desi plavkovej sezony:D...

ano.rekticka

sewie: dakujem za odpoved :) vsetko co pises sa aj snazim aplikovat do svojho stravovania, kupovane sladkosti vobec nejem ani pecivo, kolace si peciem vlastne bez cukru a muky, ale z vlociek, tvarohu...take fit verzie :) ale nezozeriem cely plech, proste s mierou... sahcaridy sa snazim obmedzit a pridavam skor zdrave tuky a hlavne bielkoviny :) zistila som ze po sacharidoch hned vyhladnem, ak si dam na ranajky ovsenu kasu tak do hodiny ma prepadne vlci hlad a potom sa prejedam, takze si radsej dam vajicka s mozzarelou a vydrzim do obeda nejest :) kupila som si pernamentk do fitka a chodim cvicit 2xtyzdne po 3 hodiny, okrem toho sa snazim cvicit aj doma... sama citim ze som den co den chudsia, ale ide to dole na moj vkus velmi pomaly :( sice neviem kolko mam teraz lebo som si dala zavazok ze sa budem vazit len raz mesacne a je to tak lepsie, uz nie som kvoli tomu stale vystresovana :)

ked si tak pozeram svoje stare jedalnicky, tak nechapem ako som dokazala dlhodobo drzat prijem na 3000-4000kJ za den a to som ani nemala pocit ze hladujem, spominam si na to ako na stastne obdobie, kazdy den som si spokojne lahla do postele ze som to zvladla a mala som istotu ze nepriberiem.... teraz aj ked sa snazim tak nedokazem ist pod tych 4000 a vacsinou mi to vychadza na 5500kJ :( uz v sebe nedokazem najst tu pevnu volu ako kedysi... no aspon sa mi dari bojovat so ZP, posledny zachvat bol pred dvomi tyzdnami, co je moj rekord :)

lombardo1981

Nemyslím si, že doživotné ustupovanie chorobe v podobe vynechávania jedla pretože mi robí problémy vyrovnať sa s tým, že ho mám v žalúdku, je správne. Zo začiatku liečby je. Niektoré potraviny sú omnoho rizikovejšie ako iné... niektorí sú doslova iba prejedacie. Ale ak niekto aj po pol roku či roku stále vynecháva "rizikové" potraviny, veľmi sa v liečbe neposunul.
To platí aj pre chudnutie po liečbe. V podstate je to znak toho,že sa babenka stále identifikuje podľa váhy, že nedokáže sa akceptovať taká, aká je, že sa tále bojí pribrať. A strach z pribratia je asi najrizikovejší faktor recidívy... aj po mnohých rokoch. Pretože núti ku manipulácii s jedlom a manipulácia je prostriedok PPP.
Zvládnuť jedlo je prvá časť liečby. Tou druhou je zvládnutie samej seba, svojich mechanizmov, svojho strachu.

sewie

ano.rekticka,

ja som schudla tak ze som proste vydrzala...nastavila som si spravny system stravovania-zdrave jedlo, zdrave porcie...spociatku to bolo tazke, lebo samozrejme moje vyhladovane a frustrovane, zdeprimovane telo by bolo najradsej hadzalo do seba vsetko co bolo po ruke...a tak to aj spociatku bolo...musela som sa zverit kamoske co sa so mnou deje-byvali sme spolu na intraku...aby na mna davala pozor a nedoolila mi prezierat sa...zacala som studovat co vzbudzuje zachvaty zravosti a vtedy som zistila ze sladkosti, oriesky atd musia byt pre mna na cas tabu...
neskor som si vytvorili na zaklade vlastneho studia jedalnicek po ktorom sa necitim vinna a mojmu telu je dobre a neprobera...a stale na nom pracujem...stale ho zdokonalujem podla najnovsich informacii a na zaklade pozorovani svojho vlastneho systemu-co chce, co potrebuje, co mu robi dobre a co naopak skodi...kazde ran cvicim-doda mi to endorfiny a dobry pocit...

takze ano, zaklad je uprata si to v hlave...ale pri PPP hlava a strava musi ist ruka v ruke lebo ak ppp-ckar vidi len zhorsovanie vlastneho obrazu hrozi mu relaps a obrovsky...co mna vzdy rozculovalo na "lieceni" ppp, bolo ze sa sutredili na to aby clovek mal istu hmotnost , ale nenaucia ho ako jest zdravo...videla som pribeh dievcata co sa pohyboala medzi anorexiou a mirnou nadvahou...nakoniec nasla surovu stravu a tym dosiahla aj peknu postavu aj zdravie... treba najst ten svoj balanc! odporucam ti STUDUJ! nastuduj si rozne sposoby stravovania, vyber si co by ti mohlo vyhovovat a ides...nemyslim tym prastenu dietu...ale nivy system stravovania...ja som napr pesketerian(nejem maso, iba ryby) plus som vylucila pecivo (obcas sice zchrumem pizzu :P) a sladkosti (raz za rok nejaky kolac:)) sladkosti si robim raw...:) studuj! makaj! snaz sa! srzim palce!

lombardo1981

Aj tak dobre. :D
V tom prípade očakávaj, že sa ťa to spýtam pri ďalšej príležitosti, ktorú mi poskytneš. ;)
Možno si nespomínaš, preto ti pripomeniem, ale za "EIO rm -rf" som použila termín opovrhujem. Takže nenávisť v tom nehľadaj.
P.S.: Pre mňa si tak trochu ako "tunajší dedulo v sukni". Myslím tým ten zdroják...
P.S.S.: Ale ak naozaj túžiš vedieť, čo to znamená, jukni na Linux Mint CZ&SK. ;)