Aké homeopatiká mi pomôžu proti Helicobacter pylori?

Táto diskusia patrí k článku: Aké homeopatiká mi pomôžu proti Helicobacter pylori?
Aké homeopatiká mi pomôžu proti Helicobacter pylori?

Mám reflux žalúdka, našli mi aj helikobaktera s tým, že mi ho preliečili antibiotikami, ale neúspešne, v krku mám hlieny, zápach z úst, a niekedy problémy zo stolicou. Chcela by som sa spýtať vedeli by mi v tomto homeopatika pomôcť?

Mrs Smith

Ahoj, helikobakter je odolná baktéria a treba ju zničiť antibiotikami. Existuje výskum, podľa ktorého trojkombinácia antibiotík predpisovaná lekármi nezaberá v 25-30% prípadov, najmä z dôvodu rezistentnosti baktérie. Pacienti potom siahajú po prírodnej liečbe. Na helikobaktera zaberá napríklad rakytníkový olej či brokolica. Najpreskúmanejším prírodným zabijakom helikobaktera je však chioská masticha. Masticha je prírodné antibiotikum. Je známa aj ako zabijak helikobaktera. Obrovskou výhodou je, že na rozdiel od trojkombinácie chcemických antibiotík, masticha nemá nežiadúce vedľajšie účinky. Kedže ide o antibiotikum, ideálne je užívať mastichu v kombinácií s probiotickými kvasinkami, najlepšie z rodu Saccharomyces boulardii, ktoré sa užívajú pri žalúdočných problémoch. Mastichu so Saccharomyces boulardii nájdeš na webe pod názvom Masticha active.