má dieťa- čo ďalej?

kafe

Rolex, najlepšie ti to aj tak vysvetlí chlap, ktorí bude mať o teba záujem a cúvne, alebo aj nie, hneď ako zistí, že máš dieťa.

kafe

jednoducho, lebo to dieťa je JEJ a nie jeho. Nie nadarmo sa tomu hovorí záväzok. A ten záväzok má žena, nie jej partner, on má záujem o ženu, nie o jej záväzky. Samozrejme, že to tú ženu formuje k lepšiemu, no nie vždy. Pre mnohé ženy je dieťa brzda, majú väčšie obmedzenia, sú na krku svojim rodičom a od partnera čakajú hlavne finančnú podporu. Koľko chlapov nevie prijať cudzie dieťa za svoje, nemá oň záujem, prípadne ho neznáša (koľko rodičov ničí a neznáša aj svoje vlastné dieťa).. proste to je niečo úplne iné ako normálny vzťah. Aspoň ja to tak vnímam, druhí nemusia.

Rolex*

ja osobne nevidim dovod, preco by sa zena s dietatom v novom vztahu mala citit handicapovane prave naopak. Je to uloha radost a aj poslanie zeny, co moze vela muzov praveze vnimat atraktivne, do vazneho vztahu. Bezdetne zeny vnasaju do novych vztahov castokrat destruktivne prvky tym aky sposob zivota viedli pred vztahom, kazdy z nas sa venuje niecomu a zasvatit svoj zivot dietatu mi pride ako to najzmysluplnejsie, co tu mozme spravit. Mne osobne to napríklad dalo energiu potrebnu k tomu aby som sa aj profesionalne rozbehla, ukoncila som skolu, beriem velmi seriozne pracu a mam v nej uspech, tiez pohlad mojich rodicov na mna a moj zivot sa zmenil k lepsiemu, skratka deti vnesu do zivota vela pozitívneho a aj muzi to vnimaju pozitivne, ti s podobnymi hodnotami. Inak vztah s bezdetnou zenou ma samozrejme ine dimenzie a hodnoty, nikoho tymto nezatracujem, len nevidim dovod preco by zena s dietatom z predchadzajuceho vztahu mala byt nejak extra pozorna k muzovi, s ktorym zije v sucasnosti. Normalny vztah...

kafe

ja tiež s ovečkou súhlasím a to som bola na opačnej strane - teda žena s deťmi. Ale vnímala som to presne tak isto, že s bezdetným chlapom to proste neni ono, neni rovnováha vo vzťahu. ON by sa musel strašne veľa prispôsobovať a tolerovať, to časom unaví. Decká sú prvoradé, možne nie vždy teda, ale dosť často hej. Poznám prípady, kedy si ženy našli bezdetného a aj fungujú spolu, prípadne majú ešte spolu dieťa. Len to žena nemôže brať automaticky, že je to niečo úplne samozrejmé, aby chlap prijal cudzie dieťa za svoje. Neni to samozrejmé. Ak to neni špeciálny kus chlapa, tak v takom vzťahu fungovať nedokáže. A tiež ženy by mali mať iný prístup k partnerovi, ktorí sa stará aj o jej dieťa. Viac úcty a tolerancie.

Prezyvka055

hmm tu sa celkom zhodnem s nazorom 0vecky. Je to celkom logicke a najpravdepodobnejsie ze to nejako tak dopadne ako popisuje.

0vecka

Mesačný princ no podla mna nieje normlane a tym myslim bezne ze zena v takom mladom veku a ma dieta a je bez partnera... nehovorim ze spravila nieco zle ale mala by si najst rovnocenneho partnera teda takeho ktory napr deti mat nemoze alebo uz ma... takyto vztah nebude rovnocenny lebo jeho prioritou bude parnerka a prioritou partnerky bude to dieta ono sa to moze zlepsit ked budu mat spolocne dieta... navyse slobodna mamicka je strasne lahka koryst ta zoberie hocikoho...

Mesačný princ

0vecka - a ja si myslím, že nemáš pravdu a kľudne sa hoď aj o zem :D

Dieťa je v prvom rade dar a ako taký ho treba brať. Je na každej ľudskej bytosti ako sa rozhodne. Tvoj pohľad ma trošku zaráža ale tak každý z nás to vidí inak.

0vecka

co ti sibe? mas 24 nemas problem najst si bezdetnu... imho ludia co uz jedno dieta maju by sa mali dat dokopy len z takymi co ho tiez maju inak je o velmi nerovnocenny vztah a tiez starat sa o cudzie decko je tiez velmi divne.... imho taketo beru len fakt taki co nemaju na to nabalit normalnu zenu