Za 2 mesiace 10 kíl dolu

Fleur-de-lis

A samozrejme pohyb... na čerstvom vzduchu ak sa dá.

Ako mamička asi nemáš až toľko času ale tuto su napríklad pár minútové cvičenia, ktoré si zacvičíš niekoľkokrát do dňa:

wellnessmama.com

Fleur-de-lis

osobne si myslím, že tých ciest ako je veľa. Problém je skôr vydržať :)

Za bezpečný a zdravý spôsob by som navrhla:

-vyradenie bielej múky a výrobkov z nej. Ak niečo z obilnín tak napríklad ražný kváskový chlieb, prípadne iné jedlá, ale podstatné je namáčanie alebo ešte lepšie kvasenie obilnín a strukovín pred varením

-vyradenie cukru a celkovo spracovaných jedál (hotové omáčky, kečupy, vegeta, sladené jogurty, chipsy....)

-vyradenie rastlinných olejov (margaríny ako palmarín, slnečnicový, repkový .... olej) a ich nahradenie živočíšnymi tukmi (maslo, sadlo), kokosový olej, panenský olivový olej

-zaradenie fermentovaných jedál (kyslá kapusta....)

-listovej zeleniny

-dostatok zdravého tuku - mastné mäso, ryby (z čo najekologickejšieho chovu - vtedy majú úplne inú výživnú hodnotu)

nekombinovať ale so sacharidmi, radšej len so zeleninou

Problém chudnutia nie je len o množstve prijímaných a vydaných kalórií. Je dôležité aby jedlo bolo výživné a nezabraňovalo prijímaniu živín zo stravy (problém zle pripravených obilnín a strukovín) lebo zdravý organizmus je v podstate aj primerane chudý.

Čo sa týka mliečnych výrobkov, názory sa líšia :) Ja by som to s nimi nepreháňala. Pasterizované sú každopádne o ničom. Najlepšie sú od kráv krmených ich prirodzenou stravou a takých čo aj vedia čo je slniečko :)

Určite som nespomenula všetko, tak ale niektoré veci sú logické :) Ak ti však napadla nejaká otázka, kľudne sa pýtaj.

Ako rýchlo schudneš to neviem. Každopádne si nemyslím, že diéta je organizmu prospešná a lepšia cesta je trvalé výživné stravovanie :)