Po vytrhnutí osmičky

Príspevok v téme: Po vytrhnutí osmičky
Dalmatinec

Vo štvrtok mi chirurgicky vybrali dolnú osmičku. Bolest je už len mierna, občas si dam tabletku..ale mam dost opuchnutú sanku a na dotyk bolestivý krk. Bolí to akoby som mala natiahnutý nejaký sval. Beriem antibiotiká, natieram si to aloe vera gélom, aloe vera aj pijem, vyplachujem repíkom a chladim ľadom. Opuch stale neustupuje a usta viem otvorit len málo. Je to 48 hodín po zákroku v poriadku? Čo by som ešte mohla urobiť aby sa mi to zlepšilo?

Eva531

Mne už chirurgicky vybrali dve osmičky, lebo som ich mala vyrastené na ležato. Mierny opuch som mala tiež, ale nespomínam si už, do koľkých dní vymizol. Viem však, že za menej ako týždeň. Hlavne si dávaj pozor, aby sa ti do rany nedostalo žiadne jedlo, mohol by tam vzniknúť zápal, ktorý sa prejavuje dosť silnou bolesťou - v takom prípade treba znovu navštíviť zubára, aby ranu vyčistil a vydezinfikoval. Celkove sa ale rany v ústach hoja rýchlejšie ako inde na tele, tak do týždňa by malo byť všetko v poriadku, opuch zmizne a budeš môcť normálne všetko jesť. Ja som po prvom takomto zákroku zápal mala, hoci som nič nejedla, iba vyplachovala repíkom a šalviou, čo považujem za chybu, myslím si, že mi bylinky skôr uškodili ako pomohli. Po ďalšom, druhom zákroku som sa už byliniek bála a nepoužila som ich. Namiesto toho som vyplachovala ranu Curaseptom. Ten urýchľuje hojenie rán po chirurgických zákrokoch. Pamätám sa však, že mi z neho vtedy veľmi zožltli zuby. Dentálna hygienička to dala do poriadku.