Vztah po 6 rokoch

Príspevok v téme: Vztah po 6 rokoch
alexandra197

Ahojte,

zaujima ma vas nazor na moju situaciu. Mam 6 rokov vztah na dialku. Je to vztah, koli ktoremu som sa rozviedla po dlhorocnom manzelstve. Teraz, ked mam moznost odist za priatelom a najist si tam pracu citim z jeho strany, ze on to vlastne nechce. Privadza ma to do sialenstva lebo ked mu poviem o svojich pocitoch povie, nech nevymyslam, ale nikdy mi nepovie ze to je super, pridi... Vzdy ostane ked na to dojde rec ako zarezany a vyhne sa teme. Doslo to tak daleko, ze som sa rozhodla, ze to ukoncim... Tato situacia trva uz asi 6 mesiacov a som z toho neskutocne vycerpana, odraza sa to na mojom zdravi. Ta neistota, co mam vlastne urobit, ked necitim jeho podporu v mojom zamere. Takto na dialku uz totiz zit dalej nechcem. To nie je zivot, ale utrpenie.

Dakujem za vsetky nazory..

kafe

Nuž, ja by som dala chlapovi jednoduchú otázku: ako si to teda ďalej predstavuje? Budeme fungovať ďalších 10 rokov na diaľku? Je mu lepšie bezo mňa ako so mnou? Lebo ono to tak naozaj vyzerá a potom neni o čom - dovi dopo, neni jediný na svete.

Fleur-de-lis

No samozrejme nepoznám celú situáciu, ale myslím, že tvoje rozhodnutie rozísť sa je na mieste.

Príde mi veľmi divné, že by niekto nechcel po 6 rokoch vzťahu žiť aspoň v tom istom meste... Možno mu vyhovuje sloboda, ktorú týmto má a nechce ju stratiť.

Každopádne mi vrtá hlavou, ako si sa dopracovala k tomu, že si odišla od manžela pre chlapa, ktorému vyhovuje, že si dostatočne ďaleko :/

Viem, že niekedy sa aj ozaj rozumná žena dostane do blbej situácie, ale no, nabudúce asi treba venovať viac času a pozornosti úprimnému a dôkladnému spoznaniu sa... A komu nakoľko dôverovať nezakladať na slovách či podľa toho ako ma hladká a objíma atď, ale celkovo podľa starostlivosti, zodpovednosti, ochote odpúšťať, úprimný záujem o človeka (jeho túžby, pocity...), úprimnosti...

No, tak veľa síl do toho trápenia, ono to prejde časom... Nech máš blízko seba ľudí, ktorí ťa majú radi. A viac rozumných krokov do budúcnosti, aby si sa takému trápenia vyhla...

Mesačný princ

Tvoje pocity sú tým, čím by si sa mala riadiť. Ale skús prísť neohlásene a uvidíš čo sa stane.