vykasliavanie krvi

Príspevok v téme: vykasliavanie krvi
000

ahojte, len by som chcela vediet ci sa to tu niekomu stalo. stalo sa to mojmu priatelovi.momentalne je na tom dost zle uz nieco vyse mesiaca.najprv mal akokeby silnu alerg.reakciu a bolesti klbov co trva dodnes.cely je vyhadzany.uz asi 3 tyzden ma teploty do tych 38,boli ho hrdlo a vykasliava tu krv.hned ako sa to stalo sme sli na slovensko,zijeme v zahr.,boli sme tam mesiac ale lekari vobec nepomohli.vkuse sme behali po lekaroch ale nikto nevedel za cely ten mesiac co mu je.teraz sme spat a sme z toho zufali.inak k tej krvi: nefajci a na plucnom sa ukazalo vraj je vsetko ok... tak vdaka za kazdu odpoved

RNG

Hmm, plucne infestacie skrkavky, to som myslel, ze uz je davno vec minulosti. Kedysi, ked sa pouzivali obsahy zump na hnojenie poli, bolo to caste.
Snad kvoli dovozu z roznych krajin(globalizacia) sa mnohe choroby z minulosti znova vracaju.
V spute (vykaslanych slinach) to bude ale velmi dobre vidiet aj pod obycajnym mikroskopom.Larvy su pomerne velke objekty, nie ako bacily.
Na parazity v prirode, to som uz tiez aspon raz spomenul, su vytazky z o zelenej supky vlasskeho orecha, artemizie absynthie(worm wood) a cerstvo mlete klinceky. Tato kombinacia je ucinna na prakticky vsetky parazity v tele.Na adresu antibiotik. Viac krat spomenute antimikrobialne latky su miliony rokov uspesni ochrancovia rastlin, co ich obsahuju proti mikrobom, teda zahrna to v sebe sirokospektralne antibioticke vlastnosti. A to aj na modernu hrozbu roznych antibioticky rezistentnych nakaz(tym sa mysli rezistencia len farmaceuticke produkty, na stastie priroda ma svoje, ucinne)

000

pre ethel: inak tie ascorutin bral od koznej. len tomu nechapeme ze uz berie druhe antibiotika a nic mu nezabera a stale ma teplotu do tych 38. vdaka za tu radu na tie vysetrenia, ale vieme ako to u nas chodi. obycajny laik co sa do toho nerozumie, teda my, povie lekarovi co ma robit...a on vam odpovie kto je tu lekar ja al.vy???je to vela veci dokopy co to moze byt. najprv myslela kozna ze je to alergia z jedla, potom dermatomyositis?, teraz to hrdlo, teploty a najhorsie je ze ma postihnute aj klby, velmi bolestive a vlastne aj ten kozny vysev ma najma v oblasti klbov. stale cakame na nejake vysl. z reumatologie a niektore uz mame. a este by bola jedna otazocka co sa tyka vysetreni na plucnom HRCT, FBS+BAL ako dlho sa caka na vysledky?

miimiia

Hlavne chcem podotknúť, že ja diagnózu neurčujem, to by som si nedovolila, ja len na základe svojich vedomostí ponúkam informáciu pre uľahčenie diagnostikovania ochorenia. Môže to byť samozrejme hocijaké iné ochorenie, toto je len info. Miriam

miimiia

Ako prebiehajú testy, to presne neviem, ale určite sa odoberá stolica. Nie som odborník, ale mám malé dieťa a táto problematika ma zaujíma, lebo veľa času trávime na pieskoviskách, kde sa môže človek ľahko nakaziť askariózou. Pôvodcom tohto ochorenia je škrkavka. Zdrojom nákazy je kontakt so stolicou už nakazeného, čo nie je až taký problém, lebo vajíčko môže trebárs v pôde prežiť i niekoľko rokov, tiež sa môžeš nakaziť zeleninou, ktorá bola hnojená výkalmi a podobne. Existujú dve fázu ochorenia- pľúcna a črevná. Pri pľúcne jsú prejavy : zýšená únava, tlak na hrudníku, pri migrácii lariev kašeľ až pískanie, horúčka, vykašliavanie krvi. Podáva sa mebendazol - 3dni

ethel

Miriam,vela rokov robím v tejto sfére a nikdy som o tom čo si písala nepočula a nikoho s takým niečím ani nestretla!

ethel

nemusí to byť nič vážne,ale môže to byť kadečo.Bolo by dobré keby nakašlal spútum na vyšetrenie BK(tbc) a NBF(či tam nie je bacil).Spútovku by mu mali dať na plúcnom.Stáva sa,že aj pri bežných zápaloch plúc,alebo priedušiek praskajú drobné cievky a spôsobja krvácanie.Vtedy sa podáva Ascorutin tbl.Doré je vytláčať si šťavu z citrónu,nekúpať sa vhorúcej vode,nepiť horúce nápoje ani jedlá.Nemusí to byť priamo z plúc,môže mať ranku na priedušnici alebo v pažeráku.To všetko treba vylúčiť.Ale v prvom rade vyšetriť spútum.Hlavne BK-vykašliava sa do 3 flaštičiek.Nie je to sranda,preto nástojte na dôkladnom vyšetrení,prípadne aj CT plúc.Prípadne zmente lekára.

000

pre miriam: dakujeme pekne. testy na parazity mu nerobili, ale to nas ani vobec nenapadlo. a vlastne ako prebiehaju tie testy berie sa krv na rozbor al. stolica? este raz vdaka.

000

brali vyter-neg. ale sput nebrali. rtg pluc v norme, on vobec nepokasliava len citi v hrdle akokeby tam nieco mal. najprv sme mysleli ze ma zapal hrdla al. nieco take ale to sme uz vylucili. vybral cely ciphin ant. ale nic a teraz berie dalsie
akurat cez den vypluva sput ale nie krvavy.

miimiia

Ahoj, skúste testy na parazity: škrkavky, hlísty, pásomnica..., mnohé z nich sa usádzajú na vnútorných orgánoch, najmä na pľúcach, z toho to vykašliavanie krvi a tie malé guličky môžu byť larvy. Znie to strašidelne, ale nie je to nič neobvyklé. Často tým trpia i malé deti, ložisko nákazy:pieskovisko, zle umyté ovocie...Držím palce, verím že sa čoskoro z tejto situácie dostanete. Veľa šťastia, Miriam