Tetánia a jej príznaky

icka

Lubosch:tiež mám za sebou mag.rezonanciu,a toľko vyšetrení že teraz keď mi je dobre tak sa aj za to hambím.To že ťa posielajú na vyšetrenia je len dobre aspoň budeš v kľude.Mne robili aj vyšetrenie s ihlou.Neviem ako sa to volá ale pichli mi ju medzi ukazovák a palec.Celé to trvalo asi 30 min.Nepametám si presne lebo v tom čase som bola totálne na dne.Ja beriem lieky Seroxat,a zo začiatku veľa Magné B6.Potom som si doplňala vit.Q10,a naposledy som si cez internet objednala vit.ACIDOFIT.To je presne na tetániu.Mne bolo tiež prvý den z prvých liekov zle myslím že sa volali Seropram.Ale na Seroxate fungujem super.Tak treba len vyčkať.Doktor mi hovoril že dva týždne sú na naštartovanie ale úplny záber liekov je 3 mesiace

Lubosh

Cauko icka, diky za odpoved. Ja som s tým bol akurát dnes u svojho praktického lekára a povedal mi, že je možné, že z tých liekov je to tak. Vraj mám skúsiť jeden deň si to nedať a ak mi bude lepšie, je to z liekov a potom musím ísť opäť k neurologičke, že čo ona povie. Ale aj ja som uvažoval že to je asi len spočiatku, takže skúsim to brať naďalej a ak by mi tak bývalo aj po mesiaci, tak potom začnem uvažovať o vysadení. Ale vieš nad čím som uvažoval, že prečo sa na tetániu užívajú práve antidepresíva, mne povedala neurologička, že to znamená že mám zvýšenú dráždivosť v periférnych nervoch. A tiež, vraj budem možno musieť brať akési triptény a blokátory kalciových kanálov, nevieš o čo ide? Ale zabudol som sa opýtať či mám naďalej s tým Trittico brať aj Magne B6. A nevieš prečo musím ísť aj na Magnetickú rezonanciu mozgu? Aj ty si na nej bola? Čo si o tom všetkom myslíš?

fida

ahojik icka...díky, za odpoveď...ja sa ani nebojím tých atakov, ako toho, že ma často bolí a pichá pri srdci..a ešte mám aj pocity akokeby mi to srdce vynechávalo..ako dnes v noci...to bolo hrozné
aké lieky bereš?? ja citalec a frontin..a asi začnem užívať aj magnezko v tabletkovej forme

icka

Fida:ahoj.Moja diagnóza presne znie:tetánia s prechodom do panickej poruchy.Tak mňa lieči neurológ ale to môže liečiť aj psychiater.To že berieš lieky 2 mesiace ešte nie je víťazstvo.Táto liečba sa nelieči tak rýchlo ako chrýpka.Na to treba čas.Mne môj doktor vrevel že koľko rokov som na to trpela bez liečby tak toľko rokov sa treba liečiť.A má pravdu.Ja som tiež mala aj do 1/2 roka ataky,i keď menej.Ale začala som si to uvedomovať že sa mi nič nestane ,tak som to rozdýchala v kľude a bolo.Teraz mi je fakt super .Mňa už nebavilo nič,a teraz leziem už doma všetkým na nervi čo ich preháňam.Neboj tie ataky ti budú odznievať postupne.Keď tak nad tým rozmýšľam tak si už nepanetám kedy som ja mala,a to len taký náznačik.

fida

ahojte...ja trpím úzkosťami...a panickou poruchou, som už bezradná, stále mi je akosi nanič..a lieky beriem už 2 mesiace, zas som mala po sebe 2 silné ataky,,,,inak mám občas pocity..akokeby mi vynechávalo srdce...mávate to aj vy??

icka

Lubosh: ahoj.Ja beriem Seroxat na tetániu,ale môj známi berie Trittico.Ale to je úplne jedno že ktoré antidepresíva berieš každé majú rovnaký účinok.Najprv sa stav pri nich aj zhorší na pár dní.Tak to musíš vydržať.Mne začali zaberať až po mesiaci,a môje telo bolo na tom ako to opisuješ.Strašná nevládnosť a ešte aj nechutenstvo.Nevládla som prejisť ani desať metrov a už som bola vyradená..Ja beriem lieky už 15 mesiacov.Tiež som si myslela že už mi nebude nikdy dobte.Ale teraz je to OK.A nemienim lieky vysadiť.I keď mi stačí len 1/2 tabl.Držím ti palce aby si ten nástup na lieky vydržal.Ak chceš ešte niečo vedieť tak napíš a ja ti odpoviem

Lubosh

Cauko, ja mam tiez, ako som uz spominal, neurogennu tetaniu - mal som vyrazne poz. hypervetilačný test. Neurologička mi však stanovila diagnozu Cefalea s Vertigom v rámci neurogénnej tetanie. Musím ísť ešte na MRI mozgu, lebo mávam závrate čoraz silnejšie. Inak mi predpísala liek Trittico, má s ním niekto skúsenosti? Lebo neviem či je to z toho, ale mám sa ešte horšie - také závrate, ze aj po nich som ešte celý deň mimo - ako keby som bol nafetovaný proste neviem co sa deje navôkol a tá únava, to je hrozné.

broskyňa

AHoj,,,ja mam hyperventylacnu tetaniu,zistili mi to minuly rok( mavala som strasne bolesti hlavy,radsej som zostavala doma ,nerz by som niekam vybehla so znamymi). raz som v skole dostala silny zachvat zacala som revat( nemalo to dovo,len stres) prudke bolesti hlavy,dusila som sa,strpli mi ruky aj pery.nastastie mi v tom pomahala miernit kamaratka....no neskor som na chvilu stratila vedomie..ne rengenoch a vysetreniach hlavy mi neskor neurologiska usudila ze mam tuto chorobu. OD VTEDY SOM ZACALA ZIT MENEJ UPONAHLANYM ZIVOTOM,MENEJ SA STRESOVAT,PRI TRPNUTIACH RUK SOM SI NIC NENAHAVORALA(RADSEJ SOM SA SNAZILA UKLUDNIT,ZE TO PREJDE_ CO MI DOST AJ POMOHLO) JE DOBRE DYCHAT AJ CEZ SACOK( NAKOLKO MOZOG VTEDY POTREBUJE VYDYCHOVANY CO2,DOST DOBRA VEC MAT PRI SEBE VZDY SACOK AL. VRECUSKO)....a pomaly sa mi to vytratilo,aj ked to stale pretrvava,ale nakolko si to nepripustam pride to len raz za cas.no mam pocit ako teraz nastala jar zacinaju bolesti hlavy a trpnutie pretrvavat castejsie( minuly rok mi to presne vtomto case zacalo...HLAVNE NESTRESUJTE

RNG

je hromada potravin, ktore znizuju "prilnavost", clovek na to nemusi brat skodlive chemikalie.
Samozrejme najlepsie sa je vyhnut takym tukom, ktore su chemicky ci tepelne poskodene a ktore pre to polymerizuju(tvrdnu). Cast usadenin je aj z dovodu zdrsnenych ciev posobenym homocysteinu, ktory sa vytvara v tele pri traveni. Inac podla vyskumov vysoke homocysteinove hladiny su ovela nebezpecnejsie, ako vysoke hladiny cholesterolu ale sa o tom zamerne nepise, lebo na znizenie homocysteinu staci dostat viac viraminov B-6, B-12 a kyseliny listovej, co su prirodne latky a aj vo forme doplnkov velmi lacne.