Tetánia a jej príznaky

mira

Znižovanie príľnavosti usadenín - to je dobre vyzerajúci argument len navonok. Nie je lepšie zariadiť sa tak, aby sa usadeniny netvorili ? Nezahlieňovať sa lepkavým hlienom a neupchávať si ním cievy ?

[zruseny12]

RNG,zaujimave,citala som najnovsie veci,o antidepresivach...
a pisu o tom,ze kto berie antidepr.tak si tym chrani SRDCE...ze latka ktoru obsahuju tie antid.SERTRATIN A JEMU PRIBUZNA LATKA...ZNIZUJU PRILNAVOST USADENIN V CIEVACH...

no,ale aj tak ja by som ich osobne nebrala,kym nemusim,lebo ako pises na TETANIU,ciste len AD NEPOMOZU....

RNG

icka, zialbohu sa antidepresiva nedaju dlhodobo brat bez vaznych nasledkov. A coi potom, ked nezaberaju?
Pricom tetanie nie je z nedostatku chemikalii ale roznych zivin hlavne mineralov, co je mozne jednoducho doplnit a treba ich aj pre hromadu inych funkcii v tele, nielen ako neurotransmitery.

icka

Lubosh:ja som bola u rôznych doktoroch.Chodila som k vychýrenému prímarovi a liečil ma len somarinami..že točenie hlavy mám zo stuhnutej krčnej.Potom som už nevládala z toho točenia vôbec fungovať.Až nakoniec jedná známa /má tiež tetániu/ ma doporučila a aj vybavila jej neurológa.Ten ma hneď poslal na ihličku a diagnóza bola potvrdená.Ešte dodatočne mi on spravil EMG a to už bol koniec môjho trápenie,že čomi je.Moja diagnóza znela Neurogenná tetánia s prechodom do panickej poruchy.Tiež som brala Magné B6,ale pori tom beriem už vyše roka antidepresíva Seroxat 1/2 tabl.Trvalo to asi dva mesiace kým som začala fungovať.Lebo to točenie som mala už asi dva roky a doktori si ma pohadzovali ako debila.Nástup na lieky bol tri týždene taký ťažší ale čo mi iné ostávlo?Som rada že mi je teraz dobre.Doktor vraví že ich budem brať aj tri roky,lebo som to dlho prekonávala bez liečby.No mne je to jedno keď aj celý život,lebo už nechcem byť na tom tak ako som bola.Je mi 47 rokov

lubosh

Čauko, vidím, že máte veľa skúseností s Tetániou. Mňa spočiatku bolela hlava, dosť často, bude vyše 2,5 roka. Najprv mi neurologička nasadila bežnú liečbu, proste výsledky CT mozgu boli v poriadku, užíval som dlhodobo - 2 mesiace Peritol, musím priznať že to bolo lepšie. Takže som už k neurologičke chodiť nemusel. Ale teraz, sa mi bolesti vrátili aj so závratmi. Okrem iných testov, kde mám ešte ísť, som už bol aj na EMG, najprv to vyzeralo že tetániu nemám, no až v tej poslednej časti, keď musíte dýchať rýchlo a zhlboka sa výrazne prejavila. Pointa môjho príspevku tkvie v tom, že hoci mi na EMG kázali vraj mám ísť ku neurologičke aby mi predpísala liečbu a proste že nemám čakať na ďalšie testy lebo tie s tým nesúvisia, neurologička mi kázala len kúpiť si Magne B6, proste ani len nič do karty mi nenapísala. To podstatné, čo sa chcem spýtať - To akože nejaký doplnok, že Magne B6 mi akože upraví Tetániu? Postupovali aj vaši neurológovia tak? Lebo reálne zvažujem, že neurologičku zmením, hoci doposiaľ vyzerala byť v poho, je na súkromnej klinike a hoci je mlada, vyzerala že vie čo treba, no teraz som si nie istý. Tiež neviem či sa nesekli, lebo ja mám bolesti hlavy a závrate, no neviem či to je naozaj Tetánia, som skeptický.

[zruseny12]

KAIRA,prepac,ale zasa az taka odbornicka nie som,len pisem svoje skusenosti,lebo tiez mam tetaniu...skor RNG by ti poradil a vedel odpovedat na tvoju otazku...
ja len viem,ze nie je to nic prijemne ked cloveku chyba vapnik a vsetky vit.a miner.
...ale ak chces mi napisat,co sa ti deje mozes na mail maria168@azet.sk

kaira

mariaa prosim napis mi ci nedostatok vapnika, horcika a draslika moze vyustit az do paralyzy pravej strany?prosim napis mi na mail ja ti napisem podrobnosti-dakujem pekne-vsetko dobre moja

[zruseny12]

a mozem ti povedat,ze sa da krasne ovladat ta MRSKA...len treba byt uz opatrna trpezliva,nebyt v stresse atd.a hlavne doplnat potrebne miner.a vitam.alebo liecit a doplnat telu,to co TETANIU sposobuje...

[zruseny12]

INGRID,ked mas tolko rokov TETANIU,hladaj pricinu TETANIE...preco j vobec mas...
ja ju mam potvrdenu 2x...
ked som sla na gynek.aby mi urobili HORMONALNY PROFIL-TIEZ KOLI TETANII/tak mi gynekol.povedal,ze po gyn.stranke som ok,po vysetreni/a poslal ma na DENZITOMETRIU/koli tej TETANII/
no a tam mi zistili OSTEOPIENIU/nedostatok vapnika/tam ak nebudes mat v poriadku kosti,budu ta vysetrovat a posielat dalej po vysetreniach a zistovat,co to sposobuje...
ty mozes brat HORCIK,ale to nestaci na TETANIU,len horcik...
pozri si o TETANII nieco v googli,tam aj pristine telieska ju sposobuju...
takze hladaj pricinu...a da sa potom celkom ovladat TA MRSKA,viem ako ti je,lebo ja som raz mala uz zvyseny stupen a nemohla som sa uz ani postavit,trpla mi tvar,prsty,normalne sa mi zvieralo hrdlo-tuhlo atd.vela krat som tu uz o tom pisala,len ja mam trav.probl./a mne tym ako som tratila vit.a miner.tak sa mi ta tetania prehlabovala a vsetky probl.zdr.a okolo plno problemov este k tomu...
vela stastia ti prajem