RNG-Vdaka ti,za cas a rady,ktore nam venujes!

zuzic

michalina neviem asi si sa pomylila lebo tuto kliniku ti naozaj odporucil chirurg v teme: vykasliavam krv...preco?
nemyslim si za by rng odporucal operacie...

poliewoocka

RNG, prosim Vas poradili by ste mi, ako si doplnkami zvysim a udrzim prirodzenu hladinu zenskych hormonov? Som strasne hypohormonalna..beriem len HAK. Pisali ste nieco o akychsi doplnkoch, kde by som si ich mohla kupit?

alzbee

michalina: neni zac...ale ked tak premyslam a dobre si pamatam(?) tak neodporucila som ti ja vtedy Chirurga, ktory sem kedysi chodil?:)) ale to je kazdopadne jedno. Som hlavne rada, ze tvoja mamina je v poriadku:)) vela zdravicka prajem:)

michalina

RNG

dobry vecer Tebe aj vsetkym.Chcela by som velmi pekne podakovat RNG,ktory mojej mammine v maji odporucil operaciu v Martine na Hepatobiliárnej jednotke u primara Laciho...zachranili tam mamine zivot...
Dakujem Ti za to RNG,dakujem vsetkym doktorom na tejto jednotke!!!
RNG,velmi si vazim,ako dokazes pomoct...DAKUJEM
P.S. Odporucenie na Teba som dostala od ALZBEE...tebe patri vdaka tiez...

bio

adriana, keby si chcela uzivat kapsule zo zelenosupej musle ,tak mi napis na e-mail. Teraz ich uzivam aj ja, mam coxartrozu III.-IV.st.

RNG

adriana, nattokinaza a lecitin ti iba zlepsia cirkulaciu. Na regeneraciu chrupaviek potrebujes aj rozne materialy, ako napr huspenina,zelatina(zivocisna) obhryzanie glikov, zralocia chrupavka a ine chrupavky, enzymi na rozkladanie tychto chrupaviek(napr bromelain) MSM(zvnutra pripadne aj z vonku vo forme roztoku alebo kremu).
Ked chces ist na rozne doplnky, tak v prvom rade odporucam Glukosamin HCl(1.5 gramu),Hyaluronicku kyselinu a chondroitin(najlepsie rozvareny v polievke),
vytazok zo zelenej musle alebo najefektivnejsi na trhu na klby, Lyprinol, patgentovany vytazok z green lipped mussle=zelena novozeelandska musla.

adriana123

RNG dakujem za odpoved, zabezpecim si pripravky. Avaskul. nekrozu mam 3 uz roky nie je neskoro na nattokinazu? Popri tych troch pripravkov nattokinaza, lipaza a lecitin mozem uzivat aj zralociu chrupavku a osteobiflex na chrupavku? Alebo mi stacia len tie tri co ste mi doporucili? Chcem sa vyhnut nadmernemu uzivaniu liekov, preto Vas este raz poprosim o radu, ci mozem uzit vsetko dokopy. Lekar mi doporucil aj Enelbin. Ten som brala ale potom co som velmi krvacala pri menzese som ho vysadila. Srdecna vdaka za Vasu radu.

RNG

sancia pripojim sem o jode:

Na nizku funkciu stitnej zlazy som spominal jod, tj ovela viac, nez je stara odporucena denna davka 150 mikrogramov. Zdroje jodu su hlavne morske rastliny jedene v dostatocnych mnozstvach

Japonci dostavaju v priemere 85 krat tolko, ako je nasa maximalna odporucena davka a su najzdravsi velky narod(132 milionov) na svete.

Kedze morske rastliny sa asi na Slovensku tazko zhanaju, spomenul som tu lacnu metodu dodavania jodu cez kozu(transdermalne) pouzitim 10 kvapiek jodovej tinktury raz za tyzden na spodok brucha alebo pod pazuchu. Jodova tinktura, co tu spominam je stara znama dezinfekcia(nie nova slaba=povidon jodu s 1% jodu), kde je 2% jodu a 2.5%KJ(jodid draselny) teda takto je to v priemere prepocitane na den asi 3 mg jodu, co je 20 krat odporucena denna davka, ale len 1/4 toho, co dostavaju Japonci v priemere v svojej strave.

Viem, ze na Slovensku ju nedostat, mozno najdes farmaceuta, ktory ti ju namiesa ak ma jod, KJ a 50% alkohol k dispozicii.

Mozno ju este najdes u veterinarov, lebo aj tu v USA sa na zvierata podobna zmes pouziva(videl som az 7% zmes, tj skoro 2x tak silnu ako stara znama jodova tinktura, ktorom mi za detstva natierali hojne odrete kolena a lakte.

Mozno najdes aj Lugol, co je este silnejsia zmes.

V roznych krajinach dostanes aj KJ pilulky, 30 mg, ktore su povodne urcene proti nasledkom ziarenia pri nuklearnom utoku. Su schalene na pouzivanie ale ja by som bral len jednu za tyzden a nie 2 denne, ako je na nich napisane a schvalene ako neskodne.

Schvalila to ta ista FDA, ktora nam tvrdi, ze 150 mikrogramov je dost a nesmie sa prekrocit! Uz je to prinajmensom paradoxne?!?

Tu je napr dokonca zdroj s 65 miligramovymi tabletkami, ktore FDA povazuje za bezpecne(Thyrosafe) brat 2 denne, tj 130 mg!!! a ja tu hovorim o 3 mg....

www.ki4u.com

Jod je potrebny mineral pre hromadu funkcii v tele,najma tvorbu hormonov, cistiacich enzymov, roznych inych enzymov, ktorych telo vyraba na rozne procesu na tisice. Toto sa samozrejme v roku 1948 vobec nebralo do uvahy a pri vyse 100 mikrogramoch zmizli problemy s kretenizmom a strumou povacsine. Tak to urcili za spravnu davku bez akehokolvek dalsieho vyskumu.

Dnes je to samozrejme uz davno zastarale, okolo toho a "Japonskeho paradoxu" boli urobene rozne vyskumy lekarmi, ktori urcili, ze tych 150 mikrogramov je daleko od optimalnej davky a je to zaroven jeden z dovodov, preco mame tolko hormonalnych problemov a zamorenia tela roznymi utvarmi(cysty, myomy, tumory,hyperplazie, polypy, hrcky...)

Staci pozriet na porcelanovo cistu plet Japoniek z Japonska a aknovitu/uhrovitu plet Japoniek z Hawaii, ktore jedia typicku americku stravu. A znacna cast z toho je prave ten cistiaci jod

sancia

ahoj.tak citala som par veci, co si poradil a zaujala ma tema iod, kelp... Mohol by si aj mne poslat nejake info o tomto, alebo ako mam ten iod uzivat, ci si to mam len tak davat do stravy, alebo neviem :) dakujeeem.. inak som strasne rada, ze si :) velmi pomahas :) co si vystudoval, ak smiem vediet...rada, by som mala podobne vedomosti ako Ty :)