BOJIM sa rakoviny

Príspevok v téme: BOJIM sa rakoviny
atlanka

velmi sa bojim rakoviny, pretoze je to nevyliecitelna-smrtelna choroba /preco este stale,aj dnes?/a v poslednej dobe sa stretavam s tym, ze ju ma az prilis vela ludi co poznam a to ma trapi.myslim si ze mam az chorobny strach a dost ma to zatazuje, stale sa sledujem.velmi ma to zatazuje, neviem sa toho zbavit,myslim ze to nie je normalne, ale neviem si pomoct,stale myslim na najhorsie a na to, preco je to este stale nevyliecitelne v 21.storoci?da sa nejak zabranit tomu strachu? myslim ze nie, tak ako sa ho zbavit? pomohlo by, keby bola rakovina vyliecitelna, co asi dost dlho nebude...
citalasom aj o B17,ale to moj problem neriesi, ked to nie je overene a stopercentne. mam z toho depresie. poradi mi niekto?
aj RND ma dobre prispevky, ale to by potom boli vsetci zdravi, co nie su...tak neviem
vdaka za rady a pomoc

peggy

Atlanka a čo ti vlastne máme poradiť? Chceš si ju privolať alebo prečo nad tým stále premýšľaš? ja som ju mala pred 5 rokmi a stále žijem a takmer na ňu nemyslím. Načo hľadať problémy tam kde nie sú?

agina

Ano, myslela som zrovna na to, ze ak sa na to pride v skorsom stadiu, mas velku sancu vyzdraviet.Preto sa predsa chodi na pravidelne kontroly, netreba to zanedbavat.

atlanka

zds
no ved práve, moj organizmus je uz roky vycerpaný a oslabeny, z choroby do choroby, nepamatamkedy som zdrava bola, vsetko co menujes ma trapi a s tou imunitou je to katastrofa, tak preco sa nebát.
ale pekne si to vysvetlil. vdaka ti

kosa

atlanka,
ak si precitas UMRTNY LIST, to je statny dokument evidujuci umrtie a ten sa musi VZDY vyplnit, tak pricinov smrti na prvom mieste NIKDY nepisu ze rakovina.
takze takto,opakujeme ti este raz, rakovina NIE JE nevyliecitelna choroba.
ak chces skutocne viac vediet chod na temu PRAVDA O RAKOVINE-VITAMIB B17.

atlanka

angina
a ako to myslis???
viem ze iste minimalne percento kde je nador neagresivny s dobrou prognozou zachyteny vcas bez metastaz sa uzdravi, ale to je malokedy tak skoro zistene, ja mam na mysli priemer, teda vseobecne ze je nevyliecitelna a smrtelna. vyliecitelna znamena nebat sa ze ta zahubi aj ked ti ju zistia pozde

atlanka

kosa
tu temu som zbezne sledovala, no nie vsetko samozrejme, ale moc sa mi tomu verit nechce. keby to bolo tak jednoduche tak vela ludi by tu este mohlo byt a osobne som sa nestretla s clovekom co by sa vyliecil stravou, alebo by sa liecil B17, nikdy som o tom nepocula a ani nik koho som sa pytala, ved ak by to tak bolo, ludia by si to ustnym podanim odovzdali, myslim tym ti vylieceni by to rozniesli a boli by najlepsou reklamou. inak, zaujimalo by ma co by na moj stav povedal RND-myslim ten moj chorobny strach a tak jak som ho opisala, lebo viem ze to nieje normalne, ale ze co s tym? ci na to daco ma...

zds

atlantka, rakovina sa väčšinou vyvíja dlhé roky.
predchádzajú jej viaceré ochorenia, ktoré sa často opakujú alebo postupné zlyhávanie systémov človeka, najmä imnunitného systému.
bez toho, že by si sa koncetrovala na prevenciu pred rakovinou, môžeš jej predísť tak, že sa naučíš byť normálne zdravá.
bez angín, nádhy, chrípky, alergie, hnačiek a zápchy, žalúdočných potiaží, problémami s kĺbmi atdˇ, atď.
keď sa ti toto podarí, máš v takej kondícii organimus, že nemá prečo rakovina vzniknúť. (je toho viac, ale ide o princíp).
rakovina nepríde len tak, príde vtedy, keď je organimus človeka oslabený a naopak.
náš životný štýl, pohyb, výživa...sú dnes také, že sa naše telá postupne oslabujú.
ale dá sa tomu predísť.
určite.

atlanka

skart,
vdaka, ale to mi nepomoze, viem ze sa musim tesit a nemyslet na to, ale proste to nejde, neda sa, prave preto tym trpim. a ked je vyliecitelna, preco ludia-vela ludi nakoniec aj tak umieraju? vyliecitelna je napr. angina a pod. rakovina bude vyliecitelna az vtedy, ked vacsina prezije