Môžem ochorieť od poľného zajaca?

Príspevok v téme: Môžem ochorieť od poľného zajaca?
zajac

PRED PAR DNAMI SOM NASLA MLADATKO POLNEHO ZAJACA, KEDZE BOLO VIAC AKO JASNE, ZE BY BOL ZAHYNUL ZOBRALA SOM SI HO DOMOV A ZACALA SOM SA O NEHO STARAT, KRMIT HO MLIEKOM A TAK. BOJIM SA VSAK, CI TAKYTO DIVY ZAJAC NEMOZE PRENASAT NEJAKU VAZNU CHOROBU. DNES SOM SI VSIMLA, ZE MA ZACALA BOLIET HLAVA A K VECERU AJ HRDLO. BOJIM SA CI TO NEMOZE S TYM SUVISIET I KED BOLESTI HLAVY MAVAM PRAVIDELNE. NEVIETE CI TAKYTO MALY ZAJKO MOZE NA MNA PRENIEST NEJAKU CHOROBU????

agina

Z toho zajaca sa na teba urcite nic neprenieslo, len ma napadla jedna vec...co ked ho bude mama zajacica hladat???Lebo zajace sa bezne kotia na lukach, mama zajacica necha mladata a odide na lov, tak ci si ho nevzala nahodou z hniezdiska.

zajac

IVKA 2

NO PEVNE DUFAM,ZE SA MI HO PODARI ZACHARANIT.KAZDY MI VRAVEL,ZE TO NEMA VYZNAM A ZDOCHNE,ALE JA SA O NEHO STARAM NAOZAJ POCTIVO.UZ ZACAL DOBRE JEST A VELMI MU CHUTI.PRETO SKUSAM UZ AJ S MRKVOU OKREM MLIEKA A DAVAM HO VON NA TRAVU,SAMOZREJME JE POTREBNE PRIKRYVAT HO BEDNICKOU,ABY NEUSIEL ALEBO, ABY HO NIECO NECHYTILO.NO SNAD SA MI TO PODARI A POTOM HO BUDEM MOCT PUSTIT OPAT NA SLOBODU KAM AJ PATRI. TO HRDLO MA UZ BOLI DNES RANO PORIADNE A UZ SOM VIAC MENEJ PRESVEDCENA,ZE TO BUDE ANGINA ALEBO ZAPAL HRDLA Z PODRAZDENIA CHLADNYM ALEBO BUBLINKOVYM NAPOJOM. :(

zajac

AGINA -

NEBOJ JA MAM V PLANE PUSTIT HO LEN CO TO BUDE MOZNE,ALE CHCEM SI BYT ISTA,ZE BUDE SAMOSTATNY A ZACNE JEST TRAVU.TERAZ JE PRILIS MALY A ESTE NEVIE ANI SAM JEST NATO,ABY SOM HO PUSTILA.NO A RUKY SI UMYVAM PRAVIDELNE AJ PRED TYM AKO MU DAM JEST AJ POTOM,ALE JE PRAVDA,ZE KED MU DAVAM JEST MUSIM SA NAD NEHO SEM TAM NAHNUT LEBO ON BEHA HORE A DOLE A UZ SA PAR KRAT STALO,ZE SOM SA HO DOTKLA NOSOM A RAZ SA MI OBTREL UCHOM O USTA, ALE HNED SOM SA UMYLA. TERAZ SA BOJIM CI SA TO NEMOHLO PRENIEST TAKTO.A MANZELOVI POVEDZ NECH SA NEBOJI, JA HO URCITE PUSTIM NA SLOBODU.

ivka2

inak ja som mala doma uz asi 2x polneho zajacika a stale mi po cca tyzdni zdochol...:( tak prajem vela stastia aby sa ti ho podarilo zachranit, lebo polne zajace v zajati uhynu...

agina

Manzel je polovnik a ten hovori, ze ak si poriadne umyvas ruky a "nebozkavas" ho,tak by to nemalo byt z toho.Este sa nikdy nestretli s takym pripadom...ak ho dochovas, mas ho pustit na slobodu, pretoze chov takehoto zvieratka doma je trestne, ak ta niekto uda, mozes mat z toho problemy.

zajac

NO JE PRAVDA, ZE SOM S TYM ZAJKOM NEBOLA U VETERINARA, NASLA SOM HO V NEDELU NA LUKE A BOLO MI HO LUTO LEBO BY URCITE NEPREZIL BOL PRILIS MALICKY A AJ NAPRIEK TOMU, ZE JE TO POLNY ZAJAC SOM SA ROZHODLA, ZE HO TAM LEN TAK NENECHAM A SKUSIM HO NEJAKO ZACHRANIT.MOZNO BY MA TO ANI NENAPADLO,ALE MOJ PRIATEL JE V TOMTO VELMI UZKOSTLIVY NECH UZ IDE O AKUKOLVEK CHOROBU,STACI ABY NIEKOHO Z RODINY ZABOLELO HRDLO ALEBO NIECO A UZ LETI K DOKTOROVI. PRETO KED SOM DNES SPOMENULA,ZE MA OPAT BOLI HLAVA,NO DNES O COSI INTENZIVNEJSIE A MAM POCIT BOLESTI HRDLA TAK SAMOZREJME PADLO AJ TO CI TO NEMOZE BYT OD TOHO ZAJACA. I KED JA SI MYSLIM, ZE NIE A BUDE TO LEN Z BUBLINKOVEJ MINERALKU A ZMRZLINY A TA HLAVA Z CHRBTICE ALEBO JE ZLY TLAK. KAZDOPADNE DAKUJEM LEBO STE MA UPOKOJILI.

lakin

myslis si, ze by ta po nakaze vaznou chorobou bolelo hrdlo a hlava? skor na teba lezie angina. ak sa bojis, chod s nim k veterinarovi, ale nemyslim, ze ti hrozi nieco vazne...;)