Ovocie?

watermelon

simka ovocie v zaludku moze fermentovat a aj fermentuje len ak ho nejes na lacno ale miesas ho s akoukolvek inou stravou. Cize ak chces jest ovocie na veceru tak predtym by si minimalne 3 hodiny nemala nic ine jest. Ak si jedla velke jedlo kde si kombinovala maso syr ryzu ci zemiaky tak to ti kludne moze travit aj 5 - 6 hodin. AK dovtedy zjes ovocie, tak nastava kvasenie. Ale ak sa je ovocie na lacno tak je to nesmierne prospesne a zdrave
a z ovocia sa nepribera, to je skor z jedal, ktore je clovek pomimo ovocia ale najlahsie je zvalit vinu na ovocie aby si clovek i nadalej mohol pochutnavat na cipsoch cokoladkach a masku ci inych zdravych dobrotach

simka111

Mozem jest ovocie aj na veceru???
Nejde teraz a priberanie ale o to ci si neznicim zaludok lebo vecer zaludok pracuje pomalsie a tim sa tam ovocie ževraj kvasi,hnije.... ????????

A-Z

Ano, z prejedania ovocim sa da pribrat.
Ovocie sa vdaka svojmu pomerne vysokemu obsahu sacharidov da povazovat za sladkost. Takze, ako ostatne pri kazdej potravine, treba davat pozor na MNOZSTVO ovocia skonzumovaneho za den.
Ma ale nezastupitelne miesto v racionalnej zivotosprave, takze denne rozumna porcia, dve, ovocia urcite ano. Cca v dvoch porciach 150g ovocia - co je pribl. stredne jablko, pomaranc, hrst jahod, niekolko bobul hrozna. Vyborne je na ranajky s ovsenymi vlockami a jogurtom, alebo na desiatu s tvarohom (bielkovina podstatne znizuje glykemicky index, a tym aj, v konecnom dosledku, ukladanie do tukovych zasob). Ovocie sa odporuca aj pre sportujucich, do cca pol hodiny od vykonu (na doplnenie svaloveho glykogenu).
Je dobre jest sezonne ovocie, takze v lete hlavne bobulovite, marhule, broskyne, melony, v zime hlavne citrusove. Urcite pestro, nesustredit sa len na jeden, dva, tri duhy... A s mierou. Jedine pri redukcnej diete sa odporuca jest menej sladkych druhov, ako banany, hrozno, broskyne, co ale opat neznamena vylucit ich uplne.

RNG

questioner. Nie
Extra ovocie znamena tvorenie extra enzymov, extra peristaltika, extra recirkulacia vody. Totalne vydana extra energia je viac nez nizkokaloricke extra ovocie prispeje

zds

qustioner,
ovocie jedz ako solo jedlo, nikdy nie ako zakusok po hlavnom jedle a vzdy na prazdny zaludok.
aspon 1,5 hod po ovoci nic nepi.
ovocie je najlepsie najzdravsie surove.
v takomto pripade sa z ovocia malokokedy pribera.
ak jes 6x denne pri beznej praci + ovocie, tak si velmi neodychnete, ani ty, ani tvoj zaludok a creva :)
je to vela.

questioner

strhla sa tu na moje podivenie dosť horuca debata.Mna vsak zaujíma to, ze ak sa stravujem 6 x denne, mozem povedeat ze zdravo - prijimam cca 400kcal v každom jedle ale okrem tohto mi nenormálne zachutí ovocie a ja sa ho fakt prejem tzn. ze aj okrem normálneho príjmu kalorii zjem kopu ovocia ci sa z tohoto ovocia moze ukladat podkozný tuk.