Vztah s cudzincom

Andrejka_1

joko
ahoj, chcela by som sa ťa nejako prostredníctvom e-mailov opýtať, čo všetko bolo treba spraviť k jeho prihláseniu, že tu býva na SVK a či mál problém si nájsť prácu

cajik

Neviem pochopit ludi, ktori sa jednak pytaju na otazku "aki su taliani",ako sa tu jedna slecna pytala, a ludi ktori hovoria ze "tito su taki a taki". Ako mozete odsudit nejakeho cloveka, len preto ze je cudzninec? Jasne, ina mentalita, ale tak isto to povedia aj oni o nas. Ale neda sa hadzat vsetkych ludi do jedneho vreca !
Vas by neurazilo, keby ste sa dozvedeli, ze sme vo svete povazovani za zgrlosov ?! Ze slovaci "nevedia nic ine, len nadavat, ohovarat a zavidiet" ?

... vacsinou ti, co najviac sudia su ti, co maju najviac "hriechov"..

cajik

Neviem pochopit ludi, ktori sa jednak pytaju na otazku "aki su taliani",ako sa tu jedna slecna pytala, a ludi ktori hovoria ze "tito su taki a taki". Ako mozete odsudit nejakeho cloveka, len preto ze je cudzninec? Jasne, ina mentalita, ale tak isto to povedia aj oni o nas. Ale neda sa hadzat vsetkych ludi do jedneho vreca !
Vas by neurazilo, keby ste sa dozvedeli, ze sme vo svete povazovani za zgrlosov ?! Ze slovaci "nevedia nic ine, len nadavat, ohovarat a zavidiet" ?

... vacsinou ti, co najviac sudia su ti, co maju najviac "hriechov"..

sofia987

...dakujem vam za prispevky, ste vazne zlati:).... ja sa cudujem vlastne aj jemu ze ho to cele so mnou este bavi, lebo uz sa to cele dlho taha, ze vlastne ani s nim ani bez neho, lebo mi hrozne zalezi na rodine a neviem sa rozhodnut...ale ano, cele je to moj zivot, individualne rozhodnutie ze ktore by som pripadne niesla nasledky...mate59, on nie je animator, ani z dovolenky ho nepoznam, kazdopadne este raz vam dakujem :)

bodynka

sofia oni ho musia spoznat, V mojej rodine je arab a ziju s manzelkou uz cez 10 rokov a miluju sa nehorazne.
Tiez jej otec bol proti ale ked ho spoznal zmenil nazor.Moja segra sa ma ako v bavlnke.

[zruseny12]

...este chcem dodat,su to tiez ludia ako aj my-a my ako slovaci- nemame najmensie pravo ich odsudzovat,alebo ponizovat...
a je to aj naopak...

[zruseny12]

SOFIA
...podobny problem som mala aj ja,ked som chodila a brala som si CECHA,LEN CECHA a uz bol ohen na streche...
-TIEZ BOL PRE MNA- GENTLMEN,INTELIGENT...ATD.ATD.VSETKO LEN TO NAJ...NAJ...
a ked som ho porovnala s nasimi chlapcami,videla som viac kladov u neho,ako u nasich slovenskych chlapcov...
dokonca ma jeden clovek,ktory chcel so mnou chodit,ale ked sa dozvedel,ze si beriem CECHA varoval ma...DAJ SI NA NEHO POZOR,ZOBERIETE SA,UROBI TI DIETA A KOPNE TI DO ZADKU...ja som sa tomu smiala,lebo som vedela,ze nie je na dievcata,ako ten co ma prehovaral-lebo on bol na diavcata...a este dodal...BOL SOM TAM NA VOJNE TAK SOM VIDEL AKO SA TAM ZIJE...
ja som sa tomu len smiala...lebo som si myslela,ze ma tymi RECAMI CHCE LEN OD NEHO DOSTAT,ABY SOM HO NECHALA A BOLA S NIM...
no,ale casom prisli na jeho slova...I KED SME ZILI KRASNE ATD.CASOM UROBIL PRESNE CO MI POVEDAL TEN DOTICNY CLOVEK,KED SA NAM NARODIL SYN...ESTE NEBOL ANI NA SVETE A UZ MAL INU.../ale v tom prsty mala aj jeho matka/
TERAZ KEBY MA TENTO CLOVEK STRETOL,MOHOL BY SA SMIAT ON MNE,A DALA BY SOM MU ZA PRAVDU,ZE MAL PRAVDU...
kazda krajina ma svoje zvyky...tiez nie som rasista,ale je to tak...
...oni mali iny styl zivota a aj my sme mali iny sposob zivota...
je to uz za mnou,ale obcas si na to spomeniem,ale davali mi najavo tiez jeho matka a otec,ze som SLOVENKA...atd.
exmanzel,zasa kym si nenasiel inu,nedal na mna dopustit,tiez nemal rad cesky,tie take co sa pudrovali atd.
ale aj napriek tomu,si myslim,ze take manzelstva mozu fungovat,ked je tam tolerancia atd.
inak SOFIA ved aj cudzinci,mozu na nas vidiet chyby atd.ako slovaci na cudzincoch...take iste pravo maju,ako aj mi ich kritizujeme to iste mozu robit aj oni...
stale to zalezi len na charaktere cloveka...
ak ho mas rada netrap sa KOLI TOMU CHOD S NIM NADALEJ-ale nemaj RUZOVE OKULIARE A ROZMYSLAJ ZDRAVO...CO TA CAKA AJ TAK TA NEMINIE...VELA STASTIA PRAJEM...

mate59

sofia987 - Ja nie som rasista.Asi si sa so svojim milým spoznala na dovolenke niekde v Hurgade.Pomery tam dobre poznám a Egypťanov mám rád.Ale byť ženou, do vzťahu s muslimom,alebo aj s eg.kresťanom by som sa bál ísť.Žiť tam na stálo, to asi nie.A im ide hlavne o to, aby sa oženili s Európankou,dostali sa sem.My sme velmi odlišné kultúry a to je zo strany Islámu pre nás o to zložitejšie.Aj mentalita,ale hlavne náboženstvo.Tí chlapci - animátori sú milý, preto ich aj vyberajú a s každým turnusom majú novú a novú známosť.Kvôli faraónovi sa netráp,mnohí sa tam trápia kvoli faraónovej pomste.

sofia987

...no mne sa "nacrtava" vztah s arabom - egyptanom, mala som predsudky, ale on je ten najmudrejsi, najinteligentnejsi clovek akeho v osobnom zivote poznam, myslim ze je aj dobry, ale nechcem mat tie rutove okuliare...akurat moj otec s bratom su strasni rasisti, vlastne cela rodina, strasne mi nadavali, ja som student, byvam s rodinou, cize som vlatne od nich zavisla, mam ich rada,ale zacinam sa trapit....vlastne na kazdeho cudzinca ktoreho ked uvidia maju strasne poznamky, sproste slovenky a podobne... ja by som si to zelala zmenit, uz sa zacinam trapit kvoli tomu faraonovi...