Mlieko

Príspevok v téme: Mlieko
Forumka001

Ahoj, mam problem- vzdy, ked sa napijem mlieka, je jedno ci prevareneho, nizkotucneho ci polotucneho, mam silne krce v zaludku, a citim ich aj ked mi prechadza traktom dalej. Mam jedine reflux, a z toho to byt nemoze. Co mam robit, vykaslat sa na mlieko? Jogurty s mikroflorou to ciastocne zmiernia, no neodstrania to uplne. Nechapem tomu- nemalo by mlieko patrit skor k zdravej strave?

RNG

elby, ked stravis bielkoviny a cukry, vytvoris si v tele kyseliny. Ked ale nie si uz schopna absorbovat z mlieka vapnik, tak si okyslis telo a zacnes stracat mineraly=osteoporoza.

RNG

zds, mas na vyber, alebo "prejst do jaskyn a zivit sa len surovymi divokymi prirodnymi produktami", alebo dnesny nezdravy stav potravin doplnit o daco, co im najviac chyba.
Nakoniec enzymy mozes pouzivat ako korenie alebo sol, a to pouzivame stale a nikoho to nevzrusuje.
Nejedna sa totiz o kratku dobu prekrytia. Nase telo po case nevie vyrobit dost enzymov na travenie nasej civilizovanej stravy
Nosime topanky, lebo beton by nam zodral nase podosvy do krvi. A nosime ich cely zivot.
Skvasame rozne produkty dennej spotreby-chlieb, mlieko, pivo vino, to su vsetko produkty enzymaticky zmenene, a pouzivame ich kazdodenne.
Tak preco nie pouzivat laboratorne vyrobene prirodzene enzymaticke extrakty?

Na adresu mlieka-kravskeho, keby ho nebolo(susene, U.N.R.A, po vojne)nebol by som tu-teda hned vedla statu Wisconsin, odkial to mlieko pochadzalo
Az do 1/2 roku mojho zivota to bola jedina potravina, na ktorej som zil a budoval si svalstvo a kostru, a aj neskor to bola podstatna cast mojej potravy. Az vekom sa schopnost stravit mlieko znizuje az straca. A aj to je velmi individualne
Keby lekari mali k dispozicii jednoduchy test na stravitelnost roznych veci, mohli by nam poradit ako menit dietu s pokracujucim vekom.
Zatial je len kojenecka a dospela.
Psi a macky maju stastie, ti maju podla veku az 5 roznych diet....

elby

ludia fatk je mlieko take nezdrave, ja tomu neverim, myslim ze je dolezite pre telo. Ako moze zhorsovat osteoporozu? akym mechanizmom? chcela by som to vediet, tak prosim napiste.

zds

Rng, s tými syntetickými/prírodnými enzýmami máš nakoniec pravdu.
Myslel som to inak - enzýmy môžu pomôcť prekryť určité obdobie neschopnosti organizmu metabolizovať nejakú potravinu, ale z dlhodobejšieho hľadiska sa mi to zdá ako nesytémový prístup.
Veď potom som odkázaný na doživotný prísun enzýmov?
Nie je vonkoncom jasné, ak sa enzýmy dodávajú vo forme suplementov, či dlhodobo neprinášajú aj tak negatívne výsledky. Nejde len o čas v poslednom období, keď je ich na trhu podstatne viac a tieto súvislosti nebolo možné odsledovať, ide aj o princíp.
Ak telo prestalo dobre metabolizovať nejakú potravinu, v podstate sú dve príčiny – obecne táto potravina nie je vhodná pre konkrétneho jedinca alebo sa porušili vnútorné mechanizmy na jej „spracovanie.“
V oboch prípadoch by som najprv túto potravinu vylúčil zo stravy a hľadal príčiny.
.
Ako malý chlapec som mal z dnešného hľadiska prvotriedne mlieko – domáca krava, domáca paša, domáce dojenie.
Vyrastal som na mlieku, ale aj na angínach a chrípkach + problémy s pohybovým aparátom – nedostatok vápnika.
I keď nešlo zrejme len o mlieko, ale rozhodne aj o mlieko.

certik1

fuj ja neznasam mlieko. a podla mna na kravskom mlieku nic ohromujuco zdrave pre cloveka nie je. akurat tak pre male kravicky, ktore maju na toto mlieko prisposobeny zaludok. ziadny iny tvor nepije ineho zivocicha mlieko, iba ludia si to vymysleli. co mi pripada aj trochu perverzne. nie je mlieko vyzivny napoj pre dojcata? ludia nech piju ludske mlieko, tedy kym su babatka. moja mama povedala, ze ja som si uz po prvych dnoch dojcenia povedala, ze s mliekom koncim... a od vtedy uz len ked sa nan pozrem sa mi dvihne zaludok...

RNG

Ziadne enzymy na trhu nie su synteticke. Vsetko su to vytazky z rastlin, bakterii,kvasnych kultur alebo zvierat./
A pracuju aj na mlieko.Laktozu aj kazein.
Kozie mlieko ma tiez laktozu.
Napriek tomu vsetkemu ale mlieko je kontraverzny zdroj zivin, hlavne pre starsich. Podobne ale aj soja.
Niektore vyrobky z mlieka(enzymaticky skvasene) su ale celkom vhodne pre znacnu cast ludi.
To iste plati aj na sojove produkty.
Kravske mlieko z intenzivneho chovu a nie volnepasucich sa stad na nekultivovanej pode, specialne krmene priemyselne vyrobenymi zmeskami s pridavkom hormonov a antibiotik predstavuje ale ine ohrozenie.Zamorenie a zlu skladbu zivin.
Nie je mlieko ako mlieko. A tak isto z nich vyrobene produkty.

zds

Mal som možnosť vidieť vyšetrenie živej kvapky krvi človeka, ktorý sa rozhodol kvôli osteoporóze zaradiť kozie mlieko a výrobky z neho (syrry), do svojej stravy.
Toto sú výsledky z vyšetrenia:
- aglutinácia červených krviniek (zhlukovanie) = menší povrch krviniek =zhoršený transport kyslíka a zhoršené oxidačné procesy = celkový zhorčený metabolizmus
- „roztrapkaný“ povrch červ. Krviniek = ako vyššie napísané + znížená schopnosť membrán buniek odolávať útokom baktérií a vírusov
- rozpad kolagénových vlákien smerom k fibrínovým vláknam = obraz zhoršenia regenerácii buniek a tkanív
- kolónie plesní !!! = vysoké prekyslenie organizmu, ak sú plesne v krvi, je vysoká pravdepodobnosť, že sa nachádzajú po celom organizme. Na kolónie plesní sú „prilepené“ celé zhluky červ. Krviniek...ich pohyb je silne obmedzený
- prítomnosť množstva baktérií, ktoré prenikali cez membrány do vnútra krviniek a usadili sa tam!
Dnes ten človek trpí koxatrózou (3.stupeň), gonatrózou a chodí sťažka o paličke. Je stále unavený, skleslý, viaznu mu psychické pochody – apatickosť, zhoršené logické myslenie pod normál...
Žije s manželkou, stravujú sa veľmi podobne okrem kozieho mlieka, ktoré jeho manželka neznáša. Majú podobné zdravotné problémy, s výnimkou artrózy. Jej krv som však nevidel

zds

nepovazujem pouzovanie syntetickych enzymov (laktazy) za riesenie pri odstraneni laktozovej intolerancii.
pokial organimus stratil prirodzenu schopnost dobre metabolizovat mlieko, naco ho ku tomu nutit?
bez ohladu na pritomnost tohoto enzymu v ludskom organizme, mlieko je vysoko probelamtickou potravinou.
tu je diskusia o mlieku na www.zdravie
www.zdravie.sk

usiko

Wanda ma pravdu, skus najst SERIOZNE clanky na internete a v publikaciach, ktore cituju vysledky moderneho vyskumu, a ten dokazal, ze mlieko ve velmi nezdrave....never prosim lekarom, ktory vystudovali este za sociku a viac sa do knih a literatury ani nepozreli.....ak chces, tak si vezmi za priklad prirodu, a povedz si, ktore zviera v dospelom veku zerie mlieko ineho zvierata? Ziadne, len clovek, preco? lebo sa to naucil...ak nerchces mat v 50ke osteoporozu, zameraj sa len na kyslomliecne vyrobky, jogurty, acodko atd. mlieko vyluc uplne....