Koniec samoty- Stretavka, vylet

Príspevok v téme: Koniec samoty- Stretavka, vylet
despacito

Ahoj, viaceri tu pisete ze trpite samotou chyba Vam spolocnost ludia,mate depky, socialnu fobiu atd co tak zorganizovat stretko vylet do prirody ja som viacmenej introvertnej povahy 26 rocny chalan Košičan rad by som spoznal novych ludi navrhujem vylet do Tatier niaku Turu nic extra narocne co Vy nato? Piste co Vas napadne ;-)

LAXMI

Ale drz hubu, nikoho to nezaujima a ak si si nevsimol s tebou sa nebavim. S tebou by som sa nikdy nestretla, tak sa ukludni.

LAXMI

Cliattsi vlakno tu natahujes, len ty svojimi km prispevkami.
Prosit mozete, ale pisat si budem, kde chcem, co chcem :)
Ja som sa odtialto stretla uz s niekolkymi ludmi. Vy sa na to pripravujete, ako lacny srat.

Mesačný princ

LAXMI 91949 - teba by som tam spoznal a najskôr by sa mi zježili všetky chlpy ak by som sa k tebe priblížil :D Nemusíš sa o nás tak báť, my si poradíme. A ak bude najhoršie, tak všetkých pozvem k nám na Mesiac :)

Mesačný princ

Cliattsi - napísal si to úplne skvele :)

A práve pre rôzne dôvody by malo byť stretnutie (ak nejaké bude) na neutrálnej pôde a pri nejakej činnosti, ktorá by zaujímala každého človiečika, ktorý tam príde. Ak by niekto veľmi nekomunikoval, tak by sa venoval tej činnosti, a neskôr by sa možno osmelil.

Cliattsi

Ešte som chcel niečo odkázať ľuďom so soc. fóbiou - viacerí máte problémy s komunikáciou s ľuďmi. Keď hovoríte s niekým, neviete čo povedať, ako to povedať, kam sa pozerať, ako dlho atď. Ja si dovolím povedať, že nikto od vas tam nebude požadovať, aby ste boli zbehlí v reči. (A nemali by ste byť za to na smiech (ak nie ste), lebo tam proste budú ľudia aj s inými ich životnými problémami) Ani ja nie som moc zbehlý v reči. Ale ako viacerí ste možno zistili, že v písaní na fórach ste lepší. A to isté platí aj o mne. Ani ja v realite nedokážem tak pekne plynulo hovoriť tak ako je tu napísaný môj text. Preto aj mnohé príspevky sa tak môžu javiť. Ale v realite medzi ľuďmi je ten človek iný. A možno si aj menej verí a chce to zlepšiť (platí to aj o mne). Ale aj o tom to je.
Stretávka s reálnymi ľuďmi vs. úplná anonymita na fóre, ktorá častokrát nedá človeku tú pridanú hodnotu. ;)

Cliattsi

Inynavrh - ja mám iný návrh. Nech každý jeden človek, kt. má záujem, sem napíše svoj mail, aj vymyslený, ale platný a nech odtiaľ nezmizne, nech napíše kolko má pribl. rokov, pohlavie, čím si prechádza a čo by chcel riešiť a kde by sa chcel stretnut. Potom sa navzájom pomocou mailov skontaktujeme a dohodneme stretko.

No moj mail je cliattsi@azet.sk, zaujimam sa o socialnu fobiu, hanblivost, depresie, uzkosti a spôsobmi akými ich zvládať.
Chcel by som riešiť svoj stav dlhodobej únavy, rád si vypočujem odporúčania, možno poradím. Moja nevýhoda je však veľká demotivácia a to, že ako keby som už stratil kontinuitu s ľuďmi a skoro nič mi to pocitovo ako keby nedávalo a prestávajú ma baviť aj záujmy. Ako keby som stratil impulz stretávať sa s ľuďmi. Aj keď vedome by som chcel a chcem. Už neviem prežívať radosť tak ako voľakedy, aj keď som citlivý človek. Chcem to ale vrátiť späť. Ale vie ma rozosmiat niekedy aj malickost, a vo vseobecnosti som rad, ked spoznam noveho cloveka. Avšak pre vyčerpanie môj záujem ako keby rýchle opadal. A aj pre nedostatok energie nemám rád moc chodenie po horách. Mne vadi mi hlasitejsia hudba v restauracii, spolocenske miestnosti by nemuseli byt tiez (ale zvladol by som). Idealny je park, príp. prechádzka, al. nejaká aktivita, príp. miestnosť, kde nie je hudba. Rád by som spoznal aj mne podobných ľudí.
Uprednostňujem mestá zo ZápSK - BA, TT, HC, PN, PK, MO. Teoret. by mohlo byt aj stredne Slovensko. Každý na stretávke povie to, čo chce a nebude nikoho urážať a vítaní sú aj ľudia nespoločenskí a so soc. fóbiou .... Ja konkrétne by som sa mohol zúčastniť asi až po 2-3 mesiacoch, ak sa mi bude chcieť. Teda je možné zorganizovať stretko aj bezo mňa. Ale v pohode. Nebude mi to vadiť. Moja predstava... Pre ľudí so soc. fóbiou ešte jeden odkaz-ak by si náhodou chcel prísť a bojíš sa, že budeš celý rozklepaný a nebudeš vedieť vydať zo seba slovo, nevadí, nikto na teba nebude tlačiť, dokonca ja osobne si viem predstaviť, že na poslednú chvíľu to odvoláš a neprídeš - ja to pochopím. Mám pripravenú inú alternatívu, ako by si sa mohol bez velkého strachu zapojiť do debaty - je aj taká možnosť, že si zoberieš zo sebou papier a pero a slová budeš písať na papier (tak ti bude robiť problém hovoriť tým rozklepaným hlasom). Nikto ti nepoloží otázku :"Prečo si tak ticho?" lebo to budeme vedieť (a to nie je hanba! Ak by bola potom náhodou ďalšia stretávka, môže sa stať, že časom naberieš viac odvahy a aj prehovoríš). Je možné aj to, že sa iba zúčastníš a budeš viac menej iba počúvať, ak si na iné netrúfneš ;). Ja viem, čo to je , mám SF odmalička, ale zlepšil som sa v tom. Mohol by som poradiť.
Ešte si myslím, že je jedna dôležitá vec-naučte sa o svojom probléme hovoriť s ľuďmi a naučte sa nehanbiť sa za to, že takí ste. To vám pomôže otvoriť si viac cestu k ľuďom, aby mali šancu vás pochopiť (ale môže sa stať, že vás viacerí nepochopia).

A chcel som dať svojim príspevkom aj iným príklad, ako by sa to tu mohlo zorganizovať. Je to tiež riešenie pre tých, kt. nemajú facebook (napr. samotárske typy ludi).

Ale pri hlbšom zamyslení sa nad samotárskymi ľuďmi ma napadlo, že ich takéto stretávky nebudú moc zaujímať už len z tej podstaty, že vo všeobecnosti nemajú výraznejší impulz vyhľadávať iných (aj nových) ľudí. Resp. vedomý záujem by aj bol, ale nemusia mať ten "impulz" (ja hovorím, že taká tá vnútorná biochémia (napr. apatia, demotivácia, únava, anhedónia), ktorá sa vôľou nedá ovplyvniť) zúčastniť sa.
Hovorím to z osobnej skúsenosti z pozorovania vlastných pocitov.A myslím, že sú na tom viacerí podobne.

Ja tiež poprosím, aby sem písali ľudia len k téme. Na tomto fóre sa totiž ľudia ťažko hľadajú a vkladaním príspevkov od témy zbytočne naťahujete vlákno, ktoré sa ľuďom nebude chcieť celé čítať. Díky.

A despacitovi držím palce v novej práci.