priateľka a bakalárka

Príspevok v téme: priateľka a bakalárka
mitto

ahojte, práve som študent 3. ročníka na VŠ, čiže môj aktuálny problém je bakalárska práca. Mám aj priateľku, no a ona stále nedokáže pochopiť že svet sa netočí len okolo nej a mám aj nejakú prácu. Ona mi stále len vyčíta že od rána do večera niečo robím (v skutočnosti tak max. 4 hodiny denne) kedže ak nie sme spolu tak vypisuje, vyvoláva a keď môže tak ide za mnou a v kuse ma ťahá von alebo niekam s tým že sa nudí....ako by ste toto riešili? sa v poslednej dobe stále len hádame kvôli tomuto

nicollette12

A ako dlho si s tou tvojou priatelkou? Ak ste spolu kratko tak to je normalne ze chce s tebou travit viax casu lebo sa chce spoznavat.... ja to uplne chapem, ved je to normalne aj ked mohla by trosku ubrat v tom otravovani, aspon to telefonovanie a vypisovanie by mohla obmedzit a pochopit ze ked nieco dolezite robis tak potrebujes mat klud... ale ty si to tiez nejak skus zatriedit, ze ked mas toho vela a nezvladas to tak asi nie je vhodne mat teraz este naviac aj priatelku na krku.... hlavne v tej spoznavacej faze... ale ak ste teda spolu dlho tak je to od nej nepochopitelne a je asi na tebe zavisla a nema nikoho ineho s kym by travila cas... to uz je ale jej problem.... skus jej navrhnut nech si najde nejaky konicek ktory bude vykonavat ked ty nebudes moct byt s nou lebo to uz by otravovalo aj mna keby mi toto robil priatel s ktorym som uz dost dlho..... kazdopadne musi pochopit ze kazdy z vas ma mat pravo aj na svoj sukromny zivot... inak vam vztah nebude fungovat...

Laura15

No nehnevaj sa, ale ta tvoja priatelka je riadne hlupa. Nie, aby ta v tomto obdobi podrzala a snazila sa ta pochopit ti robi toto. Ja by som ti poradila tiez sa s nou normlane o tom porozpravat ze aj ked ju velmi lubis musi pochopit ze teraz je pre teba prednejsie urobit si povinnosti do skoly. Ved predsa ides na skolu preto aby si mal lepsie uplatnenie v buducnosti a nezahodis to preto lebo ona s tym ma problem. Fakt by som chcela vediet kolko ma rokov ta slecna ...

kvetuska2

Tvoja priateľka má teda dosť detinské správanie. Koľko má rokov? Tipla by som podľa toho, ako nerešpektuje tvoje povinnosti tak na 16.
Sadni si s ňou (aj keď si to už pravdepodobne skúšal) a veľmi zrozumiteľne jej vysvetli, že si v 3. ročníku a čaká ťa mimoriadne náročný rok a hneď ju priprav, že v 5. to bude ešte náročnejšie. vyvsetli jej, že sa týmto štúdium pripravuješ do života a chceš túto školu zodpovedne a úspešne skončiť.
Veď máš isto viac času počas prednášok a seminárov a toľko snáď by mohla vydržať a rešpektovať, keď máš skúškové. Bakalárka si vyžaduje veľa času, ale veď si to potom všetko vynahradíte...
Trúbka je tá tvoja dievčina, nie aby bola rada, že sa neflákaš a svoj čas kedy nemôžeš byť s ňou venuješ serióznej veci.
Ak ťa naďalej takto nezodpovedne bude ťahať od povinností, tak to nemá cenu. Ona podľa mňa zjavne nemá zodpovednosť žiadnu. A ak náhodou neštuduje tiež VŠ, ťažko pochopí, čo to obnáša.
Jej výrazná vlastnosť? - sebeckosť. Drž sa.

Linda202

Podla mna jedine riesenie je, aby mala tvoja partnerka viac tolerancie voci tebe. Neviem, bud je o dost mladsia, este stredoskolacka, alebo VS vobec neriesila nikdy, ked je takato...

Skus sa s nou porozpravat a vysvetlit jej, ze mas iste povinnosti, ktore si musis splnit a potom jej cas rad venujes. Mozno ma len pocit, ze nie ze nemas cas, ale ze jej ho nechces venovat...
Uprimny rozhovor bez zvysovania hlasu u dvoch rozumnych ludi podla mna veci vyriesi.
Ak to aj tak nepochopi, tak je netolerantna a infantilna... ved aj to, ako stale vola a tak... ach. No vela trpezlivosti pri takom cloveku, ja by som mala hlavu v smutku.