STÁLE ZVÝŠENÉ TEPLOTY... PROSÍM O POMOC

Príspevok v téme: STÁLE ZVÝŠENÉ TEPLOTY... PROSÍM O POMOC
JurajZA

a som už 4 mes teplotami, únavou, potom pod pazuchami a únava.

Všimol som si to takto
Na začiatku decembra 2017 dostala asistentka zápal pľúc a bola mimo 2 týždne. Stýkal som sa s ňou, nakolko sme riešili pracovné veci. Potom 10.12.2017 mi začalo byť hrozne a aj pri malo nádychu som sa rozkašlal. Šiel som za lekárom v piatok 15.12.2017 a ten mi predpísal Summamed na 3 dni ATB. Potom mi bolo celkom dobre.
Týždeň na to som šiel na výstup na Kriváň. Cestou hore sa mi trošku zatočila hlava. Zastavil som a dal som si čokoládu, nakoľko som si myslel že mám nízky glykemický index. Na druhý deň som sa šiel prejsť s manželkou na kopec Straník. (malá prechádzka nič náročné).- ale zaujímavé už bolo, že som nemal vôbec svalovicu z predošlého dňa. Na tretí deň som šiel na ťažký výstup na kopec Minčol. Hore sme išli celkom dlho, na čo som nieí zvyknutý a tak som šiel dole sám, takým polo-klusom. Resp. rýchlim zostupom. A tu sa začali moje ťažkosti. Už vtedy som mal celkom vysoký tep. cca 160/min
Prišiel som k autu a začala sa mi točiť strašne hlava. Doplnil som tekutiny + cukry a nič. Prišiel som domov a stale ma motalo. Zmeral som si TK a mal som 110/70 TF130.
TK som si zmeral o 10 min neskôr s výsledkom 160/110 TF130. Ležal som v kľude a mal som takéto TF. Zavolal som si záchrannú službu. Kde mi povedali, že som bol len vyčerpaný. Ja keď som hrával profesionálne volleyball a plážový volleyball, tak som strávil bez jedla aj 12 hodín a nikdy som nemal príznaky vyčerpania. RZP mi zmerala aj telesnú teplotu s 37.3. Pravdepodobne som mal ešte odozvu z toho Sumamedu, preto tie točiaky a slabosť, ale tá teplota čo mi zmerala RZP tak odvtedy koniec.

Ďalšie dni som si šiel k obvodnému lekárovi kde mi spravil krvný obraz s nijakým vážnym výsledkom. Iba S-ALT mierne zvýšené a Cholesterol z 5,0 na 7,0 sa mi vidí.
Šiel som k internému lekárovi a podľa neho som v poriadku
Bol som na kožnom s tým, že som si našiel fľak na žaludi, ktorý sa mi objavuje od 10 rokov. Príde a odíde. Cca na 3-4 mesiace. zisťuje sa či to nie je "Raiterov syndróm". Reumatológ povedal, že Raiterov syndróm to nie je, kedže nemám ani zvýšené CRP a ani nič iné.
Tam mi robili vyšetrenia na všetko možné a nič. HIV, Syfilis, HPV, mužské veci a všetko OK.
Na CT ORL OK, len cysta v ľavom dolnom sinuse.
Na MRI mozgu OK
Interné OK – len trošku zvýšený tlak a berim ½ nebilt 5mg ráno – 3 týždne.
Kardiológia OK - Holter EKG + bicykel OK
Na očnom OK
Na zubnom RTG pre fokusy OK
Sono brucha OK, len malý polyp v žlčníku
Psychiatrická ambulancia OK
Pľúcne - mykoplazmy pn. Igg prechodené a IgA pozitívne 1,91 – takže PLUCNE MYKOPLAZMY
Bral som 2 ATB, najprv Klacid - bol prerušný, nakoľko som mal operáciu platničky v driekovej časti 05.03.2018 a tetaz som dobral Ciprinol 500mgv- bez zlepšenia.
Robené onkomarkery črevo, pečeň, prostata, pľúca. OK
Sono štítna žľaza OK aj krv
Test na Boreliu - negativny
zvýšene len monocyty. norma do 9,0 ja mám 9,8
mykoplazmy, chlamidie pohlavné - negatívne
jediný zvýšený Bilirubín na 22, ale už 4 roky, uzavreté ako Gillbertov syndróm
Viac krát braná krv - OK
po operácii platničky zvýšené D-diemery 1,12 a hneď CT s kontrastnou látkou s výsledkom OK pre podozrenie na Embóliu.
Gastro u prof. Hyrdel v Martine OK. liečim sa u neho na barrettov pažerák už 4 roky. Povedal, že z toho to nemám. žalúdok je pekný ružový, bez zápalu. Pažerák stabilizovaný, bez zápalu.
Krvné CRP aj všetky možné veci mi brali veľa krát a je to negatívne.
Jedniné zvýšený Kalprotektín na 172 jún 2017
opakované testy kalprotektín 10.04.2018 – menej ako 1,2 OK
vyšetrenie moču sedimentácia – OK
Neviem, z čoho mám stále subfebrílie, nakoľko moja teplota bola vždy len 36,3 36,4 max.
Ráno keď sa zobudím, tak teplota je 36,6 -36,7 a keď telo začne produkovať sebe menšiu aktivitu, alebo na obed, tak teplota 37,0 - 37,3 celý deň.
toto mám všimnuté od toho decembra 2017, možno je to aj dlhšie.

non-stop únava a potenie pod pazuchami.
Pripomeniem, že som v decembri chodieval na plaváreň krytú.
Ako keby telo bojovalo s nejakým skrytým zápalom, alebo neviem.
som už unavený a celkovo vyprahnutý. Nik mi nevie nejak pomôcť a nájsť príčinu mojich ťažkostí.
Lieky:
ráno 3tbl wobenzym, Lanzul 30mg, Nebilet 1/2 0,5mg, raňajky, potom Milgamma N, Escitalopram na PP a úzkosť. obed 3tbl wobenzym obed potom milgamma N, neskôr probiotika Lactobacilus 23 fore, vecer - wobenzym 3 tbl vecera a potom Milgamma N.
výška 190
váha 102
obvod pása 107cm
mám trošku nadváhu a aj veľa sladkého lúbim, tak naozaj sa obávam, či za tým nie sú tie mykoplazmy pn.

AK BY STE MAL NIEKTO COKOLVEK, BUDEM VELMI VDACNY.
martos.juraj@gmail.com