Liečba Vitiliga

osobka

Ahojte,
ja trpím vitiligom už asi 5 rokov a mne to začalo na tvári ako maličký fliačik na brade. Ale neustále sa zväčšoval, nakoniec mi diagnostikovali vitiligo a lekár mi tiež povedal, že na to neexistuje účinná liečba. Nasadil mi nejaké hormonálne tinktúry a mastičky, ktoré som vysadila hneĎ lebo nepomáhali ešte horšie to bolo. Potom som mala čisto prírodnú tinktúru od babky (bylinkárky) a to nepomohlo tiež. Nakoniec som sa zmierila s osudom, keĎ jedna pani doktorka mi odporučila VITIX gel. Začala som ho používať a na jeden rok to zabralo, fľaky neboli také výrazné obnovovala sa pigmentácia. Ale žiaľ nepomohlo to na trvalo, len dočasne a už mi to nezaberá. Chcem sa opýtať či nemáte niekto skúsenosť s Vitiligo natural vitiligonatural.com ...či to zaberá alebo je to len blud. Tiež som čítala o akupunktúre ale, ide o zdĺhavý proces liečby aj to len na určitej klinike.

dugovik

Ahojte, ja som dostala Vitiligo len pred 5 mesiacmi jedno rano som sa zobudila a objavila sa mi skvrna na pravej ruke a netrvalo to dlho a uz sa to zacalo sirit.Tak som si vyhladala pani Mudr Zelenkovu vo Svidniku ktora to lieci pomocou Needel terapie s kobinaciou fototerapiou.A ja osobne pouzivam aj krem s nazvom Nevitil ktory je priamo testovany na Vitiligo je priamo z Beogradu a je ucinny.ak by ste mali zaujem tak piste.

Rory555

Po polroku fototerapie a užívaní nimbového oleja sa mi škvrny značne zmenšili takže teraz pokračujeme a dúfam že to celé raz a navždy zmizne

noxa

u albertovej to trva velmi dlho. ja tych flakov tolko nemam len sa mi zacali odrazu rozsirovat predtym som to na tvari nemala ale aj tam sa to nakoniec dostalo. ozrovanie pomoze len na chvilu ale ked sa prestane clovek ozarovat hned sa to vsetko vrati aj to sirenie sa este viac rozbehne. mne albertova zatial zastavila to sirenie chvala bohu ze aspon to. na niektorych miestach na bruchu som si uz vsimla pigmentove bodky ale pocitam s tym ze este najmenej rok to potrva lez sa to zacne normalne na slnku opalovat. to je aj najvecia nevyhoda tejliecby ta strasna dlzka. ale co ked nic ine neni.

IdaTomášová

Vitiligo mám ja a mal ho aj môj teraz 23ročný syn. Pred desiatimi rokmi sa mu to už veľmi rozšírilo, chodil na ožarovanie do nemocnice. Počas toho ožarovania sa to opálilo, ale musel pri tom brať nejaké nebezpečné lieky. Keď ich prestal brať, vitiligo sa vrátilo. A zase sa to začalo rozširovať. Potom sme sa dozvedeli o Dr. Albertovej, chodili sme k nej asi dva roky. Našťastie sa mu to prestalo šíriť a postupne sa aj biele fľaky sfarbili. Syn teda už vitiligo nemá ale ja ho mám stále a to dosť výrazné. Na tú liečbu som sa nikdy neodhodlala, lebo to trvá dlho a už som si na to aj zvykla. Je to len estetická záležitosť a to ma už netrápi. Ale chápem, že mladému človeku to môže prekážať. O tom, že by to malo niečo do činenia s pečeňou som nepočula. Ani nemám s pečeňou žiadne problémy.

Peťaa

Ahojte,

Ja mám vitiligo cca druhý rok. Začalo mi to v oblasti pod bruškom, neskôr na tvári, bokoch, podpazušie a trochu prsty na rukách.
Myslím, že sa mi ho podarilo zastaviť a niektoré fľaky aj odstrániť úplne.
Na tvári si ich zatieram samoopalovacím krémom.
Čo mi ale asi pomohlo, bola celková zmena.
Najskôr som si dala spraviť celkové vyšetrenia, kde mi zistili mierne narušenú činnosť štítnej žľazy a pečene.
No a neskôr som začala bojovať. Začala som jedávať len zdravo, zvýšila som príjem zeleniny a ovocia, piť mrkvovú a cviklovú šťavu. Začala som omnoho viac športovať.
Ďalej som začala jesť chlorellu, PABU a piť skorocelový čaj.
Podporovať imunitu - jarabina a teraz sa chystám vyskúšať kryokomoru.
ALe hlavne, sa tým človek musí prestať trápiť, uvedomiť si, že sa nad tým dá vyhrať a spraviť pre to všetko. A tam patrí aj obmedzenie stresu na minimum.
Mimochodom, žiadne mastičky/krémy mi nepomohli.
Možno niekomu môžu, ale myslím si, že ak to má byť trvalá výhra, treba sa s tým popasovať zvnútra.
Držím nám palce :-)
Ešte jedno btw, som rada, že som toto ochorenie dostala. Otvorilo mi oči :-)

cole55

Ahoj, vitiligo mám asi dvadsať rokov, objavilo sa mi po žltačke. Mám to hlavne na rukách. Skúšal som fototerapiu a nepomohlo. Po prečítaní dostupných materiálov a diskusií si myslím, že hlavná príčina je pečeň. Tá fototerapia je podľa mňa blud a placebo. Treba hlavne dodržať životosprávu a hlavne diétu na pečeň. Pekný deň

eilinka

ahojte, v mesacniku Zdravie, na mesiac marec 2014 pisu o needle terapii, kde je velmi dobra uspesnost liecby. Liecia to vo Svidniku, MUDr. Zelenkova. Skuste si preciat. Osobne nemam skusenost, lebo som z opacneho konca republiky a som na materskej, takze vylety do Svidnika su pre mna v nedohladne...

spievanka

chcem sa spýtať, či existuje nejaké
združenie postihnutých na vitiligo,
a či by nemali takýto ľudia mať nejaké
úľavy