Dostanem sa do formy?

Príspevok v téme: Dostanem sa do formy?
Susa14

Ahojte..

chcela by som sa opytat, hejteri plis bokom :)

Ide o to, ze som stale bola skor sportovy typ postavy, aj som odmalicka vela sportovala, taka bola aj moja postava.. teraz som vsak zamestnana na mieste kde vela sedim a logicky si to odniesla aj moja postava..rapidne som nepribrala, cca 3-4 kila, na com uz pracujem... ale hlavne mi ochablo svalstvo a celulitida sa objavila... aj ked druhi co ma vidia stale maju pocit ze mam ok postavu, ale sak ja predsa vidim najlepsie tu zmenu... :/ uplne to vidim ako na miestach kde boli svaly sa vytvorila ta celula..ked napnem sval, nevidno ju, ale ked mam nohy vo volnom stave, vidno... a teraz moja otazka, ci mate niekto skusenosti s tym, ci este sa toto da napravit, opat sa dostat do formy, celuly sa uz asi uplne nezbavim, ale rada by som si precitala cosi pozitivne, niekoho, komu sa to podarilo, nabrat svaly prirodzene, bez dvihania tazkych vah... a snazim sa s tym cosi robit, opat som zapojila korcule, cvicim doma, vo fitku, kedy sa mi da, tancujem, proste veci co som robievala predtym a fungovalo to.. ale velmi pomalicky vidim napravu, preto mi to trosku ubera na motivacii..stravu som predtym riesit nikdy nemusela, nejak automaticky som mohla jest hocico a svaly boli, celula neexistovala.. teraz sa snazim aj stravu miernit ale zas neficim si salaty 24/7... a vek mam 25

Dakujem vopred za hociaku radu, alebo uspesnej story, hocico...

Pekny vecer

VikyAny1409

Daj si do YouTube "BANG" je to fitness trénerka a hovorí určite aj o tvojich problémoch len pohľadaj...pozri sa na nejaké trening ako nabrať alebo Ona D (odpovedanie na dotazy) fitness trénerka Valerie Peršina (Mám ju veľmi rada )

Susa14

Fitnesska a Dixit dakujem vam velmi pekne :-) presne to som potrebovala... precitat si realne skusenosti... internet je plny fotiek predtym a potom, ktorym samzrejme verim a kalap dolu pred vsetkymi tymiludmi, ale ine je len vidiet a ine je precitat si alebo pocut napriamo od niekoho, ze sa mu to podarilo.. a kedze vo svojom okoli nemam nikoho kto by prechadzal takymito zmenami, tak som sa obratila na toto forum...

Majte pekny den !! :)

fitneska99

Ano ovecky presne tak po 25tke sa kazda zena zmeni na priseru. Taka ktora podlahne dementnemu slovenskemu zmyslaniu a vykasle sa na seba ako vacsina bab. Lebo na Slovensku musi byt kazda tucna odrodit po 3 deti a vtedy zapadne do spolocnosti . Ja osobne poznam xy zien vo vyssom veku ktorym mozu zavidiet 18tky vysportovanu postavu a starostlivost o seba. Slovaci sa fakt nikdy nikam nepohnu budu sa vecne utapat v tom ako bude len horsie a horsie a nic nedosiahnu. Na tomto fore je to vidno kazdy den ako tu zdeptana slovac demotivuje aj ludi co chcu zo sebou nieco robit. SOm rada ze som taka neni. Autorka temy samozrejme ze sa dostanes do formy. Ja som bola od puberty baculata aj celu strednu po po skole som si povedala dost. Postupne som vyradila vsetky nezdrave potraviny a fastfood varim si zdravo a chodim do fitka 3x tyzdenne s trenerom. Dnes mam nieco po 30a som zo sebou spokojnejsia ako ked som bola 20+. Takze vobec to neni o veku ale o tom kto sa o seba ako stara. Vek ej len slovenska vyhovorka aby sa ludia ospravedlnovali sami pred sebou a mali nad cim plakat.

dixit

inak, cvičila som doma podľa videí z netu (Jillian Michaels, Insanity, Focus T25, Insanity Max30), cviky s 10 kg kettlebell, v lete korčule, pred rokom a pol som pridala aj beh. a kam sa dá, chodím pešo (do práce to mám 25 minút rýchlou chôdzou, takže to absolvujem 2x za deň, MHD-čkou idem iba keď je lejak). cvič tak, aby ťa to bavilo, ale ideálne aspoň 3-4 x do týždňa :)

dixit

ahoj Susa, poradím ti jedno, nesústreď sa natoľko na zmeny vo vzhľade (tie sú ťažšie pozorovateľné a navyše závisia aj od takých premenlivých vecí ako svetlo či nálada :) ) rob pohyb, ktorý ťa baví a sleduj, ako zvládneš z týždňa na týždeň viac. teš sa z každého pohybu. toto sa u mňa najviac osvedčilo - a to som roky nevedela schudnúť, čo som nabrala pri problémoch so štítnou žľazou. až keď som takto zmenila svoje nastavenie mysle, tak som v priebehu pol roka zhodila 15 kg (mala som vtedy 24 rokov, len tak pre info) a potom postupne počas ďalšieho roka zvyšných 5 kg. odvtedy prešli 3 roky, naspäť som nepribrala, postavu mám krajšiu a krajšiu, keďže cvičím ďalej, odbehla som 2 polmaratóny a mám najlepšiu kondíciu za celý svoj život ;) pomaly sa mi rysujú tehličky na bruchu, celulitída na stehnách či ramenách je už chvalabohu dávno minulosťou, na zadku mi síce ešte zostala, no neriešim, mám ju od 14-tich a už som sa s ňou skamarátila :D držím palce

Susa14

Už som aj olutovala ze som sem nieco napisala ked stale ked toto forum otvorim je to plne urazok a odveci prispevkov a komentarov... :D
Badday ja sa niekde stazujem ze som tlsta? mozno som to cele zle naformulovala.. ja mam postavu ok co sa tyka vahy a vysky.. ide o to ze som doteraz bola nejak od prirody svalnata a nemusela som sa pre to trapit hodiny vo fitku ci dvihat cinky proste vseobecne som travila vela casu v prirode, vonku, nejakym pohybom atd..ale nasla som si zamestnanie kde sedim vela a kedze je neraz aj kvantum prace ani neviem ako mi utecie den, je vecer a ja unavena idem domov a spat.. resp bolo tomu tak par mesiacov... no a teraz jak je leto som si vsimla ze mi telo zmlandravelo.. jedine co som tu chcela dosiahnut, je zistit, ci je tu niekto taky, kto dokazal svaly nabrat naspat alebo ich celkovo ziskal bez toho, aby travil hodiny vo fitku, pocital kazdu kaloriu, ale samozrejme nejaku pohybovu aktivitu vyvijal...a uz si tie urazky fakt nechajte pre seba toto forum niekedy sluzi ako vyburcovanie vlastnych komplexov mam taky pocit.. clovek je mily a dostane hned hejt.. :D:D

Susa14

No hej uz som rozmyslala ze mozno by som sa skusila poradit s niekym kto trenuje ludi.. a 0vecky tiez by som si to hovorila keby u mna to este rok dozadu tak nebolo nemusim sa vraciat do dalekej 20tky.... len zrszu kazdodenne 8 hod sedenie v robote rapidne zacali robit svoje.. Aspon teda myslim ze z toho ine zmeny na sebe nepozorujem... tak nic no diky vam za reakcie aj tak ;)