Chronicke problemy s usami, prosim poradte!

Príspevok v téme: Chronicke problemy s usami, prosim poradte!
Sick

Ahojte, problem uz trva viac ako 2 mesiace. Ide o to ze pocas dna mam ozveny v usoch, niekedy v pravom, lavom, niekedy nqraz. Proste mi ako keby nieco pukne v uchu a potom pocujem svoj hlas ked rozpracam. Pomoze iba ak si zapcham nos a pokusim sa ako keby nasilu vdychnut vzduch, no pomoze to iba na par minut. Bol som s tym uz u orl doktora, dokonca dvoch, jeden mi povedal ze on mi s tym nepomoze(wtf), ze to je podla nej sposobene nosom a alergiami. Lenze sprej do nosa uzivam tiez co mi predpisala, aj tabletky proti alergii, uz skoro nekycham, nesoplim, no problem s usami stale.
Druhy orl mi dal kvapky do usi, tiez sprej do nosa, takisto nepomohlo, vzdy ked tam idem tak mi vravi, ak sa to nezlepsi, aby som prisiel znova, len uz som tam bol 2x a nic mi dokopy nespravil.
Takze co mam robit, aby som si to vratil do normalu?
Dakujem

He Is A Legend

Cauko uz si to vyriesil co ti bolo ? Ja mam to iste resp este som nebol u lekara ale od leta s prestavkami ma boli prevazne lave ucho raz to prejde na mesiac pokoj potom zas na 3 dni bolesti zalahnute zas to prejde na tyzden a stale takto dokola ja som uz total zufaly :/

Sick

Usi
Ok ked budem najblizsie u orl, poviem mu nech mi tu trubicu prezrie.

Akoze je to hrozne ale, cely den mierna bolest usi a do toho tie ozveny. Zaujimave je ze napr ked spim alebo sa zobudim ich nemam, vzdy to zacne az ked som v normalnej aktivite tak hodinu po prebudeni.

usi

tak sa ho spytajte ci je nosova mandla v poriadku , ci neprekryva vchod do eustachovej trubice, respektive nech skontroluje eustachovu trubicu. moze byt ze nosova mandla je tak velka ze prekryje ustia eustachovej trubice na oboch stranach a tym padom mate problemy v oboch usiach.

Sick

Mickey21
A co treba chciet? Ved ja som obycajny laik s problemom, toto by mal vedet doktor. A jediny on ma tam moze poslat. No co mu mam povedat?

usi
Ako do hrdla mi pozeral, tu trubicu urcite nie, mam sa ho nato pytat?

Ale preco mam problem s oboma usami a nie len s jednym? Ako keby za tym bolo nieco ine, neviem.

usi

pozeral vam niekto do hrdla? napriklad aj na nosovu mandlu? popripade mi napadlo ze by trebalo vysetrit funkciu eustachovej trubice, pokial s uchom nie su problemy.

mickey21

ct, alebo mri patri k diagnostike, pouziva sa bezne, len treba chciet, moze to pomoct, este mozu pomoct antihistaminika...

Sick

A to si mam od orl pytat ziadanku na mag rezonanciu hlavy? Ved bude na mna pozerat jak na ... Tam by predsa boli aj ine priznaky, kebyze to je mozgom, nie len ozveny a bolest usi.

Sick

Tomas
Nie ved pisem, ze prezreli usi a ziadny zapal ani nic a aj keby bol, beriem tie kvapky s ciprofloxacinom, tak ja neviem potom co by to mohlo byt.
Este nejake rady? Prosim