Alergia - tmavé kruhy pod očami

Príspevok v téme: Alergia - tmavé kruhy pod očami
uradnik1

Prajem príjemný deň,

Mám 25 rokov, nefajčím, pravidelne sa venujem športovým aktivitám, som vysoký 186 cm a cca 72kg. Mám však žiaľ problém s tmavými kruhmi pod očami. Mám ich už dlhodobo, snažil som sa zistiť príčinu no neviem na ňu prísť. Spím pravidelne, niekedy nepravidelne 6-8h. denne, cez deň vypijem cca 1L tekutín a stravu sa snažím dodržiavať zdravú a aj životný štýl, nakoľko som vyštudovaný a aj zamestnaný v oblasti zdravotníctva. Rád by som však zistil príčinu mojich tmavých kruhov pod očami, som však alergik. Mám alergiu pravdepodobne na roztoče, ktorá sa prejavuje upchávaním nosa vždy len vo večerných hodinách pred spaním. Boli mi alergológom predpísané lieky, ktoré som užíval krátko a nezaberali, bolo to približne pred 6 rokmi. Jediná vec, ktorá mi vedela pomôcť proti pocitu opchatého nosa boli voľnepredajné nosové aerodispenzie s účinnými látkami na uvoľnenie, ktoré som užíval vždy večer pred spaním. Chcem sa opýtať, či práve tmavé kruhy pod očami nie sú práve z takejto formy alergie resp. z častého zdurenia nosovej sliznice a častého užívania nosových sprejov. Poprípade poradiť ako postupovať aby sa môj stavzlepšil.

Ďakujem veľmi pekne.