Častá zmena dioptrií

Príspevok v téme: Častá zmena dioptrií
Megan45

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť.
Mám okuliare do diaľky asi 3,5 roka. Nenosila som ich často, nakoľko som mala pocit, že ich nepotrebujem. Pred polrokom som ich začala nosiť nakoľko som zle videla na počítač. Po 3 mesiacoch nosenia som cez ne videla rozmazane resp, nevidela som už prečítať písmena hlavne keď som čítala, tak som zašla k očnej lekárke.Tá mi povedala, že ľudom do 40 rokov sa okuliare do blízka nedávajú, ale len do diaľky a s tými sa aj číta. Zvýšila mi dioptrie LO z 0 na -0,75, PO z - 0,75 na -2,00. Teraz som už okuliare začala nosiť v práci a doma pri čítaní resp. pri počítači.(9 - 10 hod/denne). Ale po 3 mesiacoch nosenia zas vidím rozmazane, resp. neviem prečítať písmena. Čím to môže byť spôsobené, resp. či opäť potrebujem silnejšie dioptrie. A je to normálne, tak často meniť dioptrie. Ďakujem

poradim38

Ano je to mozne, ked robis vela s pocitacom, oci sa kazia.... a ked si prv okuliare nenosila, co sa cudujes ze sa ti zrak zhorsil... myslim si ze pri -0,75 uz okuliare treba mat, kazdopadne, je si dobre oddychnut od okuliarov aspon na 2 hodiny denne pocas nosenia lebo to nie je dobre mat okuliare non stop na ociach...potom ti oci zleniveju a automaticky sa zhorsuju..... nuz, dioptrie sa ti budu len a len zvysovat....skus ked tak nejake doplnky na oci vo forme vitaminov, co by ti mali zrak posilnit alebo ho aspon udrzat na tych istych dioptriach dlhsie.... nic viac ti neviem poradit... ked ta to tak velmi serka, chod na laserovku a mas vybavene :)))))))