darovanie auta-prepis

Príspevok v téme: darovanie auta-prepis
cikiciki94

Dobry den

Mam na Vas otazku, nemam sajnu do coho idem a ci to so sebou nesie riziko alebo nejake nebezpecenstvo v buducnosti.
Mam priatela s ktorym som velmi kratko.To tu podstatne nie je ale na margo mojho "strachu" to tu spomeniem.
Chce mi darovat auto,prepisat na moje meno. Nic,ale nic za to nechce ani korunu. Ma to byt moj darcek na vianoce. Hrozi aj pri takom prepise nejake riziko? pisala som na nejake stranky zaoberajuce sa tym,ale vsetko je ako inak -spoplatnene. Nepoznam sa s priatelom tak dlho a bojim sa trochu...hoc nejde o kupu ,ale cisto darovanie vozidla.
Poviete mi na to Vas nazor ci pri darovani so sebou nesiem nejake riziko? co by ste robili Vy? mam si nieco overovat alebo?
DAKUJEM!!!

mate59

Ak nie je auto kradnuté, nevidím problém.Musí sa ale zaplatiť za prepis,absolvovať techn. kontrolu a každoročne povinnú zákonnú poistku..Po príp. rozchode môže darček chcieť vrátiť naspať.Povedz mu, nech si auto nechá na seba a ty ho budeš iba používať.Benzín a servisné prehliadky tiež niečo stoja.Auto nie je lacný špás.