začali by ste chodiť s niekým s veľmi silnou depresiou???

lencok1

teraz uz chapem ako sa moze stat z cloveka troska, teraz citim aky je naozajstny zivot...teraz chapem preco niektori ludIA PADNU NA DNO...CHYBA IM NIEKTO KTO IM BUDE ROZUMIET, CHYBA IM POCHOPENIE A LASKA...

lencok1

nie aby bol moj priatel mojim tahunom ba naopak zakopaval ma este viac dolu...a ja slepa som to zbadala az teraz, az teraz som otvorila oci a zistila to...potrebujem lasku a kludneho partnera, kdezto ten moj je jeho uplny opak...je velky nervak, odkedy sa vratil z ameriky nepoznavam ho, uz to nie je ten ktoreho som tak milovala...je na mne prisaty a vyciciava so mna energiu...vlastne ja uz ani ziadnu nemam...

lencok1

mne tato choroba vela zobrala a na druhej strane vela priniesla, gro na mojej chorobe a mojom momentalnom stave ma nestastna laska alebo skor nevydareny vztah...dostal ma na dno

lencok1

tak to mi je fakt luto, ze nam zdravi ludia nedaju sancu, som zvedava ci by odpisali aj niekoho s cukrovkou alebo vysokym krvnym tlakom...fakt smutne...len aby im to zdravie vydrzalo, zo srdca vam prajem, ani neviete kedy a mozete do toho spadnut...

shakt

Zamilujem sa do niekoho a potom zistim,ze trpi depresiami,tak rychlo vezmem nohy na plecia,mavnem nad tym rukou,vykaslem sa na to,vymazem zo svojho zivota,pretoze mi je jasne,ze to bude tazke. Pojdem a zamilujem sa do niekoho ineho a pre istotu sa ho hned na zaciatku opytam,ci netrpi nejakou chorobou,najlepsie by bolo aby mi ukazal svoj zdravotny zaznam. Lebo ja si vyberiem jednoduchu cestu,kde budem mat vsetko prestrete na zlatom podnose a bude mi stacit iba brat,obcas cosi prihodim,ale zas nie privelmi aby to nebolo pre mna velmi tazke a vycerpavajuce.
Asi takto nejak???

pernicek

Depresívny človek na všetko reaguje negatívne. Nič mu nie je dobré. Ťažkosti depresívneho nebagatelizujte. Vo vztahu sa treba snazitr robit ustupky a bude setko ok . Nevyhovárajte mu negatívne presvedčenia, nepovzbudzujte ho, ani ho neutešujte.
Nedovoľte mu, aby si v depresívnej fáze zobral dovolenku, robil dôležité životné rozhodnutia alebo menil zamestnanie. Snažte sa ho presvedčiť, aby nezostával sám, aby sa rozprával s ľuďmi.
Taký človek je veľmi zraniteľný a citlivý, má pocit, že za nič nestojí, že nič nedokáže. Nepresviedčajte ho, že sa musí ovládať alebo premôcť, že to zvládne silou vôle, ak bude chcieť. Prejavte pochopenie, nezosmiešňujte ho, nevyvolávajte v ňom pocit viny. A aby som nezabudla dajte mu pocítiť, že za svoj stav nemôže, že nie je vinný