Nie je forum, ako forum

Príspevok v téme: Nie je forum, ako forum
RNG

Prave som zistil, ze mi uz po 3 krat vymazali na zzz.sk na teme Nezabrali mi uz dve antidepresiva, co teraz???zmienku o prirodzenych doplnkoch, ktore tieto problemy adresuju, dlhorocne znamu bylinu lubovnik bodkovany(hypericum perforatum alebo St Johns Wort) a tiez doplnok, z ktoreho mozog vie priamo vyrobit serotonin, hormon kludu a vyrovnania, 5-HTP, bezne pouzivany na zvysovanie serotoninu.
Som zvedavy, ci na tomto fore sa to udrzi, a do kedy.
Je to priame stupanie na paty farmaceutickemu priemyslu, ktory zaraba velke peniaze na roznych drogach na tento ucel, ktore maju hromadu postrannych ucinkov, preto na zavadzanie verejnosti sa prakticky tie iste uvadzaju pod hromadou rozlicnych nazvov.
Myslite, ze je spravne, aby verejnost nebola informovana o alternative len pre to, ze to niekomu nesedi do hry?

RNG

Aky je obycajny? Vajecny. Ten je ukrutne drahy. Vsade inde sa pouziva sojovy, aj ked to tam nie je napisane.
Napr cokolada obsahuje plno lecitinu, lebo kakaove maslo v svojej prirodej forme vyzera ako mydlo. Aby sa rozpustila v ustach, musia do nej pridat emulzifikatory, tj lecitin.Zialbohu len tolko, kolko rozpusti to kakaove maslo, takze uz nemoze rozpustat aj nase tuky(tj vlastne emulzifikovat)

RNG

Sojovy lecitin je zdaleka najlacnejsi. 90% neobsahuje vela protohormonov, ktorymi som v soji nijak neni nadseny.
Lecitin sa absorbuje az v crevach, preto ho treba brat 1-2 hodiny pred cvicenim

shakt

oki,vdaka RNG.ked ta tu mam tak sa opytam- Lecitin,je lepsi sojovy? je v tom nejaky rozdiel? a je to lepsie teda brat pol hodinku pred cvicenim??

RNG

Shakt, ja sa vynasnazim vsetko, co spominam dostat aspon do mojich doplnkovych predajni.
Ak potrebujes nieco ine, spytaj sa predavaciek, pripadne ti to mozem poslat rovno odtialto alebo sa pokusit to dostat schvalene.

RNG

Samko, vo filmoch je toho plno, az privela
Mimochodom serotonin(5-hydroxytryptamine) si nemozes dat, ten neprechadza cez krvnu barieru do mozgu, ale mozes si dat 5-hydroxytriptophan(5-HTP), ktory sa dostane do mozgu a zmeni sa na 5-HT= serotonin.
Nemyslim, ze by som to odporucal brat len tak na dobru naladu, ale ked niekomu nepracuju farmaceutika, rozhodne mu to odporucim. Dokonca lepsie skor, nez zacne brat farmaceutika, lebo toto je len doplnok vyzivy, bez bocnych ucinkov ked brany v odporucenych davkach.

shakt

RNG urcite sa nevzdavaj,ja osobne som vdacna za akekolvek uzitocne informacie,ktore si sem svojim prichodom priniesol. Len je este fakt,ze dostat sa k tebou odporucanym vyrobkom je trosku zlozite.