P H A R M A T E X

Príspevok v téme: P H A R M A T E X
D_nika

mate niekto skusenosti s cipkami alebo kremom? citala som, ze je to spolahlivejsie, ako kondom podla Pearl indexu, len mi nie je dost jasne, mohol by sa partner do mna urobit, alebo je tam nejake to riziko?? Viete poradit? A este.. niekde sa pise, ze kombinacia s inymi antikoncepcnymi metodami (kondom napr.) sa neodporuca, lebo to znizuje jeho ucinnost a inde zase, ze to je istejsie. Comu mam verit? Pomozete mi najst pravdu??

888nicole888

podla mna je to dost neprakticke..take planovane-ja sa radsej spolieham na HAK,pretoze kondomy mi moc nerobia dobre..

niekto

www.pharmatex.sk

v lekarni mi povedali ze cipky aj krem su rovnako ucinne

pokial viem kondom to neoslabuje horsie to je s inou lokalnou antikoncepciou
dalej mydlo to uplne neutralizuje aj v stopovych mnozstvach
inak vsetko je na tej stranke a v pribalovom letaku

haky

no to by som aj ja rada vedela lebo ako aspon vodou by som sa chcela umyt..ale pripada mi to ten pharmatex trochu neprakticky ked tolko okolo toho ze dve hodiny pred dve po sa nesmie umyvat a vyteka to a somariny..a este jedna vec..taky spontanny neplanovany sex..to potom clovek musi risknut ked nepouziva kondom lebo nemoze...vsetko si treba naplanovat..a co tak ked ste na kupalisku a dostanete chut? :-) heh to len nahlas uvazujem..rozmyslam ci si to mam kupit, lebo kondomy nemozme pouzivat a hak nechcem brat tak bud risknut ze hadam nic nebude a ,,nic nezide dnu" :)alebosi to kupit a dopredu planovat kazdy sex....neviem.. :)

Michala11111

čaute baby no aj ja používam Pharmatex čípky len nie je mi jasná jedna vec a to môj gynekolog ma upozornil že sa nesmiem 2 hodinu po a pred umývať mydlom takže s vodou môžem? alebo ked mám sprchové bez mydla aj tie môžem použiť?prosím napíšte čo si myslíte dakujem

D_nika

dost zalezi na tom, ako sa k tomu ktory lekar stavia... tak napriklad moja gynekologicka bola proti a "najradsej by u mna videla kondom", lebo vraj "slovenska medicina.... to je ako 1+1=3".. a zase kamoskyna gynekologicka bola nadsena, ze to je velmi dobry vyber antikoncepcie... na nete zase lekari odporucaju aj nie.. no je na kazdeho zvazeni, aku antikoncepciu zvoli... my s priatelom mame aj pharmatex, ale ja osm dost zneistena.. ci uz lekarkou, alebo len proste podvedomim... ale pouzivam ho par mesiacov a som ok :) co sa tyka toho ucelu, ktory to ma plnit, tak ten plni - aspon z mojej skusenosti... uz zvysne "kozmeticke" chybicky... cert ich ber :)

malka

ja s tym mam skusenosti, podla mna je to dobre, pytala som sa aj doktorky a povedala, ze to ma spolahlivost 95%, kondom len 90% a ze to mozem s kondomom kombinovat... akurat, ze partnera to palilo... no ale ked sa to skonbinuje s tym kondomom, tak ho nema co palit, takze je to vlastne idealne:)

melissa

hmm, pouzila som krem Pharmatex a nie som z neho az taka nadsena ako opisujete..
toho kremu sa aplikuje prilis vela a o par sekund zacne vytekat von :) zda sa mi to neprakticke...ci to len ja mam taku malu vaginu? :)
Ale to by nebol najvacsi problem..horsie je, ze na druhy den som mala poriadne vytoky a urcite to bolo z toho. Vam sa to nestava? Pritom som sa po tych dvoch hodinach poriadne umyla :(