Predpriprava na slniecko

RNG

Cim dalej tym som viac presveceny, ze na tie blede europske pomozky treba pridat do hawaiskeho zvyku natierat sa kokosovym olejom okrem tekuteho vitaminu E aj cinkweis, ako sa to nazyvalo kedysi v Bratislave, tj zinkovu belobu(ZnO), ktory sa pouziva vseobecne do kremov na zvysenie faktoru.
Tie huste biele(faktor 45) obsahuju aj 10 % zinkovej beloby. Takze taky normalnejsi kokosovy s 5% vitaminu E by mohol mat 5% ZnO.
Az niekedy budem mat na to casu a schvaleny priestor, mozno take rozne zmesi sa pokusim vyrobit.

janulec

andie, ten moj sa v tomto ohlade o seba vobec nestaral, mal pracu, pri ktorej bol stale vonku, nikdy sa nenatieral. Potom som do jeho zivota vstupila ja:)Teraz sa kremuje dvakrat denne- na tvar si dava vysokokoncetrovany vitamin e krem a ma ju dovolim si tvrdit krajsiu ako ja. Maval na cele blede hnede fliacky od slnka, zmizli mu. Fakt tie kremy funguju. Nuz a ta 45ka je Neutrogena fresh cooling sunblock gel s helioplexom. Treba si to natiest rychlo, lebo sa vytvori ihned taky ochranny film, ktory dlhsim trenim supes dolu.

andie

klobuk dole janulec. malo ludi takto rozmysla. preto pocet ochoreni v dosledku slnecneho ziarnenia rapidne stupa. co to za znacku pouzivas ? u nas je to take strelene..ja tmavohnede vlasy-oci a tazsie opalitelna pokozna a moja spinavy blond modrooka polovicka kazde leto pokozkou ako talian..

janulec

peaty, tak vies, mam uz svoj vek:)) (27 rokov), tak sa snazim udrziavat a predchadzat vraskam uz teraz. V 50tke sa natierat Q10 a retinolom uz je pozde, lebo tie vrasky od UVA ziarenia uz nic nevyzehli...Okrem toho sa bpjim rakoviny koze. Pripravok, ktory sme si kupili by mal byt super, je odporucany aj lekarmi.

peaty

No teda ake ochranne faktory tu pouzivate:) Ja pouzivam najviac nieco okolo 25, ale aj tak bezne sa natieram 12,15... Podla mna uplne postacujuce...

janulec

Moj muz je modrooky blondak, taktiez sa natiera 45kou a pohybujeme sa prevazne v tieni alebo na plazi v bielom tricku, ked sa prechadzame. Poloz si otazku, aky faktor pouzivate vy. neverim, ze je to ani 20tka. A zdrave opalenie neexistuje. Opalenie je reakcia pokozky na nepriaznive slnecne ziarenie. Pokial nechces mat vrasky a kadejake cicliky po tele, vyvaruj sa pobyte na slnku. Bez siltovky alebo klobuka ani krok.

Slaninnka

Nuz tak to ja mam svetleho chlapa,takze jeho pokozku vzdy krasne specie do cervena a potom sa uzasne supe,takze kusky koze nachadzam vselikde,ja som tmavsia,nepecia ma a opaluje ma rovnomerne a pomaly,tym padom mi to aj dlhsie vydrzi.Len sa chystame o dva tyzdne k moru tak chcem vediet ci odporucate nejake vitaminy alebo nieco pre krasne a zdrave opalenie.

janulec

ja sa nikdy nepripravujem. natieram sa 45kou kdekolvek som. Mam zdravu krasnu pokozku, miernucko opalenu. Keby som chcela byt tmava, vezmem si chlapa tmavsej pleti a moje deti sa nemusia nikdy opalovat:))))