Vaskulitída choroba ciev

Ivka 1

Andaluzia je mi to veľmi ľúto, bohužiaľ toto sa deje ak sa zveríš iba do rúk lekárov. Som skôr za kombináciu konzekventnej medicíny s prírodnou. Tam sa dá veľmi pekne pomôcť.

andaluzia

Bohužial ne dá sa vyliečit vaskulitídu, moja drahá starka zomrela vo vaskulitíde, bohužial, to je Slovensko Banská Bystrica nemocnica Roosewelta....

dzidzi

Prajem pekny dobry den,
v maji 2007 mi diagnostikovali vaskulitidu ( vasculitis lymphocytica ), co sa prejavuje hlavne tym, ze sa mi na laktoch vyhadzuju neprijemne svrbiace vyrazky. Nasadene mam DISULONE 100 mg 1/4 tabletky denne, k tomu vit. C a E ( s prestávkou soboty a nedele ). Co sa tyka vyrazok vyhadzuju sa stale, nie vsak v takej miere ako predtym. Methemoglobin sa mi sleduje kazdy mesiac, napriek tomu mam stale vysledky 3 az 3,5. Prosim o radu, ako mam ovplyvnit vysku mezhemoglobinu v krvi, aby som ho mala nizsi a tiez, ci existuje nejaky iny spôsob liecby. Pocula som napr. o urinoterapii alebo homeopatii. Dakujem

arka

Som dlhorocna diabeticka, nemam problemy s nohami, ale chcem ist preventivne na cievne vysetrenie, mam uz aj doporucenie lekara, ale poradte mi za kym mam ist v Bratislave. Poradte mi dobreho odbornika, je mi to jedno, ci sukromny, alebo statny. aDakujem

RNG

Zapaly su casto dosledok virusov, skus antiviralne. Znova:
selen zinok, Lactobacilus bulgaricus, l-lysin, aloe vera, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej extrakt z olivovych listov, collostrum, ...
Najsilnejsi , ktory poznam a je na trhu je chaparal, davkovanie je 2x1 gram.

LETVIS

ja mam tiez vaskulitidu ale ohranicenu na kozu L 95.8 prejavuje sa len na rukach sem tam jedna na trupe alergolog je v koncoch to iste aj kozny nevie tu niekto poradit?

Ivka 1

Andreja vaskulitída je akútny zápal žíl,stav veľmi podobný bercovým vredom.
Odporúča sa zmeniť stravovacie návyky:
obmedziť alebo úplne vylúčiť konzumáciu
červeného mäsa, jesť radšej kuracie mäso alebo ryby,upravené radšej varením ako pečením alebo vyprážaním,vylúčiť zo stravy mlieko,mliečne produkty.Nefajčiť!
Dôležitá je primeraná telesná hmotnosť,
dostatočný prísun vlákniny,konzumácia
ovocia,zeleniny,ovocných a zeleninových
štiav.
Používať elastický obväz na oblasť od prstov až po koleno,pričom tlak v oblasti prstoch má byť najvyšší a v oblasti pod kolenom najnižší.
Samozrejme sa stav dá vyriešiť užívaním
produktov na prírodnej báze,ak máš záujem ,napíš na mail. Konzultovala som
s lekárom produkty a aj ich dávkovanie.

RNG

Vaskulitida je zapal zil. Moze sa to prejavit hocikde v tele.
Lekari na to pouzivaju steroidy a imunosupresanty.
Je to jedna z autoimunnnych-pozri na temu autoimunne choroby.
Specificky pri zapale zil snad pomozu protizapalove(quercitin, curcumin,ashwagadha,dumbier).
Ale ako som v autoimunnych napisal, treba najst patogen, ktory to sposobuje, lebo pridavam sa k nazoru lekarov tvrdiacich, ze tam nieco je, na co telo reaguje a to treba adresovat.(antimikrobialne, koloidne striebro,extrakt z olivovych listov,GSE,ursolicka kyselina, samento, betulin a aj rozne slabsie antiviralne a antibakterialne, napr aloe, echinacea, astragalus,baza...
Dolezite si je nasadit spravne probiotika, tie tiez mozu pomoct v boji.

andulka

Vaskulitída je autoimunitné ochorenie. Kožná moc nepomôže. Mal by to riešiť imunológ, ešte lepšie reumatológ. Pozri si tému "systémový lupus erythematosus - SLE" alebo "autoimúnne ochorenia". Píšu tam skvelí ľudia, ktorí ti skôr pomôžu, čo treba robiť. Veľa šťastia.