Ten hrozny Ischias

Príspevok v téme: Ten hrozny Ischias
nezabudka

Prosímvás, má niekto skúsenosť ako sa zbaviť tej hroznej bolesti ischiatického nervu? trvá to už 10 mesiacov, bolí len ľavé lýtko vždy pri pohybe. Môžem prejsť max. 200 metrov, potom sa to už nedá vydržať. K lekárom som už prestala chodiť, bola som už u 10tich a nič. Vyskúšala som klasické lieky, infúzie, rehabilitácie, akupunktúru, liečiteľa, ozónterapiu, chiropraktika a nič.. V dôsledku bolestí sa pohybujem minimálne. Mám len 28 rokov. Vedel by mi niekto poradiť?

RNG

Ischias/sciatica je bolest z poskodeneho/zapaleneho nervu.
Na obnovenie nervovej izolacie=vyhojenie myelinu su potrebne rozne materialy, najma DHA, ktoru si telo nevie vyrobit v dostastocnych mnozstvasch a ktora sa nachadza napr v rybacich/krill olejoch
Davka rybacich je 10 gramov krill 2 gramy na odstranenie tohoto porblemu.
Ak je zapal nesposobeny poranenim(roentgen to moze lahko dokazat ci vyvratit) su na pricine rozne nase v tele usadene virusy a tam je dolezite si zvysit viralnu imunitu, inac to neodide a pokracuje aj na inych nervoch v tele, slizniciach a vnutornych organoch, aj ked sa to navonok diagnozovatelne vobec nemusi prejavit.
Viac cez google.sk uvedenim slov rng, herpes. A doplnim viac antiviralnych, ako monolaurin, citral a Sangre de Grado

slavkado

Cvicit, cvicit a cvicit. Aspon mne sa osvedcuje. Akonahle polavim, objavuje sa znovu. Hned idem maserke, ktora mi uvolni cely chrbat a potom nahrievam infralampou a cvicim. Netreba vela, ale pravidelne, aby nestuhli svaly. A samozrejme nedovolit aby krize prechladli.
Neviem, ci sa da ischiasu zbavit uplne, ale pred rokom som ho mala prvy krat a to som sa dostala do stavu, ze som musela tyzden lezat a byt na liekoch. Od vtedy akonahle pocitim naznak problemov, robim vyssie spominane a ziadne lieky nepotrebujem

mjanik

ischias ide dobre a rýchlo liečiť akupunktúrou-niekedy akoby zázrakom bolesti ustúpia už po prvom napichnutí,inokedy treba viac sedení,po každom sedení sa bolesť zmierňuje

papa2000

Mńa v júli tohoto roku tiež\"prekvapil\" ischias. Nemusím tu hovoriť o bolestiach ktoré ma pripútali na lôžko. Najprv som začal s Ibalginom neskôr z Nurofenom no bezvýsledne. Obvodná lekárka mi predpísala injekcie a tabletky proti bolesti- no bez výsledku. Odporučila ma na neurológiu kde som pobudol 10 dní s miernym zlepšením. No bolo to naozaj mierne.ˇHlavné lieky boli- Gabapentin a Guajakuran a Novalgin proti bolesti(mimochodom ten mi vôbec nezaberal).
Jedna moja známa mi povedala, že v prvom rade treba liečiť nedostatočnosť imunitného systému a zároveň tlmiť bolesť. Doporučila mi \"Konopnú masť\" proti bolesti a na posilnenie imunitného systému Kyselinu lipoovú (ide o vitamín B13, B1,a B5.) Zároveň 3 x denne po dve kapsuly BI-IOMARE -caps.(olej zo žraločej pečene)
Vysadil som Gabapentin aj Guajakuran a začal som užívať spomínané prípravky. Každý večer som cvičil- cviky sú tu dolu niekde uvedené. Neprešiel týždeň a som fit. Prešlo to. Trochu som pribral ale to nevadí- zbavil som sa bolesti. Vyskúšajte- -možno to pomôže aj Vám.

ischias

Aj ja mam problem z ischiasom chodim po doktoroch od augusta2009 ziaden vysledok uz nevedia co mi maju dat aj v nemocnici som lezala dva tyzdne a ziaden efekt je to hrozne hlavne v noci ato si neviem predstavit ze bi som mala byt v praci za pasom ako sicka ako v minulosti ja neviem ci na to nic nezabera ale aj lekarom to nejde do hlavy ale uz milen obmiena lieky ale aj tie nieco stoja uz som ztoho zufala, INFUZIE KORTIKOIDY A VSEMOZNE LIEKY ANIC NEZABERA.

VladoB

Zdravim, vsetko co som cital sa tykalo bolesti pri pohybe. U mna je to naopak, akonahle sa nehybem, vtedy nastupia bolesti presne ako u ischiasu - krize, zadna strana stehna az po chodidlo - a na okamzitu ulavu mi pomoze iba vstat zo stolicky a poriadne sa rozhybat, ziaden klud. Najlepsie chodza, plavanie. Tak mam ischias alebo nieco ine? Co som sa este dozvedel, pricinou mozu byt zmeny na kostre (platnicka), alebo aj zapal sedacieho nervu. Je teda mozne, ze pri klude, ale zdoraznujem ze iba pri SEDENI sa bolesti stupnuju a pri pohybe prchadza ulava, co je znakom pre zapal a nie pre problem a platnickou? Liecny som medikamentozne, vysledok ziadny, problem trva uz cca 2 mesiace. Dakujem za nazor.

ischias_mk

Rybaci tuk, spravne zlozenie stravy, magnetoterapia....vsetko fajn veci....ale problem s ischiasom je trochu z inej priciny....samozrejme ako spoluposobiaci mechanizmus moze byt zla vyziva, ale ak ho uz raz mate, tak problem nemozu vyriesit vzhladom na mechanizmus vzniku...samotne bolesti pri lumboischialgickom syndrome vznikaju tlakom pretrhnutej alebo vyklenutej platnicky na miechove korene...zalezi ktory koren je stlaceny...takze jednym pripadom je aj ischiaticky nerv....riesenie problemu zavisi od toho, ci mate herniaciu platnicky, kedy je roztrhnuty jej obal a vnutro odtial "vytecie" von....vtedy pomoze iba operacia, pretoze obsah platnicky sa uz sam dnu nedostane....pri protruzii (vyklenuti), kedy sa obal neporusi, zavisi, akeho je rozsahu....pri mensich protruziach sa to zvykne samo dat na miesto....niekedy to trva dlhsie, niekedy kratsie.....jedina pomoc je klud na lozku, teda PN je nevyhnutna a specialne fyzioterapeuticke cvicenia, ktore posobia na takym sposobom, aby sa platnicka pomaly vratila na svoje miesto...mozete si to mastit cim len chcete, pit litre rybacieho oleja...to vam nepomoze....pretoze dostat platnicku na miesto je zalezitost skor mechanicka....pozor na snahy o chiroprakticke napravanie....pri platnickach nikdy!!!...sposobi to este zhorsenie stavu...

gabika1104

Na ischias dobre zaberajú výrobky - výživové doplnky z huby Rieshi Gano - Ganoderma. Osobne ich užívam. Doporučujem
kávu Linghzi Black 3 v 1 v kombinácii so
Spirulinou. Pokiaľ máš záujem o podrobnosti, píš na gcervenakova@gmail.com,
resp. volaj 0905/88 97 91
Želám uzdravenie, alebo aspoň bezpríznakový
život

Ischiaska

Ahojte,
vdaka RNG,Bio,zial neviem ako funguje magnetoterapia...kedysi davno som dostavala elektroliecbu. To asi nie je to iste,alebo ano? Ale to vzdy pomohlo..
No teraz som na tom dost zle a bolesti su ine...