Ako zacat od znovu?

Príspevok v téme: Ako zacat od znovu?
robo:)))))

Ahojte, prosim vas, neviem ci je toto diskusia akurat na tento problem, ale trapi ma problem, s ktorym nemam vobec ziadne skusenosti. Skuste prosim poradit. Ide o to, v zivote som sa nesklamal, co sa lasky tyka. Vzdy som vsetko lahko prekusol, az teraz. Vo februari skoncil vstah, ktory som ukoncil z vlastnej iniciativy. A vsak po mesiaci ma to zacalo neskutocne trapit a chcel som vsetko vratit do povodneho stavu. Uvedomujem si ze som spravil chybu, aj som vsetko doticnej vysvetlil, ospravedlnil sa jednoducho som spravil vsetko pre to aby mi dokazala odpustit. Nebola v tom ziadna nevera, nic, len som sa zlakol zavazkov a potreboval som si byt isty ze ona je ta prava s ktorou chcem zostarnut. Problem je v tom, ze uz neexistuje cesta nazad, ale mna to aj po pol roku stale trapi. Nemozem na to ani pomysliet, lebo stracam energiu do dalsich dni. Skusal som nadviazat aj ine vstahy, ale jednoducho to nejde, stale na nu musim mysliet, vsetko mi ju pripomina. Prosim vas neviete mi poradit ako to dostat z hlavy? Viem ze na tomto svete nie som sam kto sa spalil, len ja neviem ako to prekonat. Myslite ze pomoze psycholog? Prosim ako dalej? Dakujem

robo:)))))

Jasne, blade24 ma pravdu. Nad niecim takym ako svadba sa musi rozmyslat. Je stale jednoduchsie sa rozist, ako po 2 - 3 rokoch riesit rozvod. Hlavne ked si clovek nie je az tak isty. Pokial zacina rozmyslat nad rozchodom a ona chce zasnuby ci svadbu??? Chce to hodne odvahy sa aj rozist, aj to je tazke, mozno este tazsie ako ostat s niekym aj ked si niesi isty. Zivy priklad je moj kamarat, funguje s priatelkou uz 15 rokov a len preto ze sa boji ci znese rozchod. Teraz ma kazdy mesiac nejaku bokovku a tvari sa ze je vsetko OK. Ta jeho ho uz vobec nepritahuje. Stale len pocuva ze uz chce dietatko, svadbu a podobne. Ano, ma uz svoje roky, ale do niecoho takeho sa neda nikoho nutit. Co je lepsie, zit v pretvarke, alebo to ukoncit? Ja som nechcel dopadnut ako on, preto som sa rozisiel, vedel som ze ak sa niekedy dame spolu do kopy, bude to navzdy. Len ked som to po mesiaci chcel napravit, uz nebola cesta spat. Keby som sa nerozisiel, stale by som si nebol isty, stale by som nad tym uvazoval. Jednoducho znie to sprosto, nikdy som ju nepodviedol ani som nemal potrebu. Len som si chcel byt isty. Ako sa vravi, chcel som zistit co mam az to stratim a keby to slo dat znova do kopy, vezmem si ju kludne vikend po tom. A to prave kvoli tomu ze som si uz nie na 100, ale na 110 percent isty ze s tymto clovekom chcem byt navzdy.

blade24

premyslat srdcom? ano aj to je dobre a myslim si ze to aj viem ale predca ked chce niekto vstupit do manzelstva tak je potrebny aj rozum aby sme nieco potom nelutovali

blade24

ja som tiez muz a zo zaveskou nemam strach ale musim naisto vediet ze to ma nejaky zmysel a ze danu osobu milujem priznam sa ze raz moja partnerka zacala hovorit o svdbe a ja som dostal strach ale viem si to aj priznat lebo som si nieje isty ze to je ta prava tak si nieco racej aj 1000× premyslim ako by som mal spravit chybu ktoru budem lutovat treba najskor zvazit vsetky pre a proti a to nieje strach ale zdrave rozmyslanie

SHAKTI

nikoho nechcem urazit,ale chlapy su skutocne velke deti,ktore sa hraju na silnych ale pri tom su slaby,boja sa ako spomenula agina aj toho ked mucha leti... si myslite,ze my sa nebojime??

Preco sa muzi tak boja zavazkov??? to by mal byt nazov temy...alebo su to vazne iba vyhovorky...

robo:)))))

Dal som jej ho asi po 4 mesiacoch. Nakolko sme sa pred tym nevideli, resp. nemala na mna naladu ani cas. Nechcela o mne ani pocut. Co vlastne nechce ani teraz. Na moje narodeniny napisala po 2 tyzdnoch mail. (nie ze by som si na to potrpel, ale tiez to naznacuje min. to ze ma ma plne zuby) Hlavne sa vtedy ucila na skusky a podobne. Plus chvilu trvalo nez som zohnal zlatnika ktory mi ho vyrobi podla nakresu. (vedel som co sa jej paci, ukazovala mi raz fotku, vraj sa na slovensku neda zohnat, tak to torochu trvalo) Nakoniec som zohnal zlatnika ale bolo to 250 Km. Tak zasa volno v praci az sa dalo a musel som tam ist a objednat ho. Mesiac sa to vyrabalo atd... No to je jedno, kazdopadne sa vyjadrila jasne, proste teraz nic nechce riesit, zradil som ju. Pokial ona nema zaujem udrziavat so mnou kontakt, ja nebudem za niekym na silu doliezat. To ma este horsi efekt. Ja viem ze je zranena, viem aj to ze urcite jej niesom lahostajny, ale viem aj to, ze mi neodpustila a nechce sa so mnou stretavat. Myslim ze by sme mali obaja zabudnut, ja uz nechcem prezivat tie stavy z dalsieho odmietnutia, to bolo najhorsie obdobie mojo zivota... teda dufam ze najhorsim ostane. No a to najdolezitejsie je, ze neveri na rozpravky... aj ked tuto by som jej vedel splnit...

agina

Robo nie...ak mas stale o nu zaujem, nevzdavaj to. Ona je teraz urazena, ale milovat ta urcite neprestala. Neviem, po akej dlhej dobe si jej ponukol snubny prsten...mal si chvilu pockat, az sa to utrasie.

robo:)))))

Ahojte, odpoviem vam hromadne, nech nemusim pisat dva krat. Takaze SHAKTI mas pravdu, uplne s tebou suhlasim. Ja som ju tiez miloval, bolo mi s nou super, akurat som si nevedel este predstavit spolocnu buducnost. Jednoducho som nevedel, mala vela chyb, ktore mi vadili, tak isto ako mam chyby aj ja. Ale postupne som sa ich naucil lubit a robili ju vynimocnou. Lenze som bol zbabely, potreboval som si byt isty, tak som na to siel teoriou, pochopis az stratis. No akurat som to prekaucoval a uz sa neda vratit. Pomohlo mi to ale otvorit oci a viem ze uz v zivote taku blbost neurobim. Dokonca sa tesim na zavazky, byvanie, rodina a podobne. Asi som dospel:)) na 25 uz nacase:)) AGINA, ja som vedel ze s nou chcem byt, mne bolo fajn, ale nebola to ta istota, proste ze hura, zoberme sa. Ako som uz spomenul, zlakol osm sa ako baba... pravda priznavam. Ale myslim ze ak by som nezasil ten sok z dopadu na tvrdu zem, nezazil najosamelejsi pol rok mojho zivota, neboli by sme stastni, lebo by som si to stale nevazil. Teraz je vsetko inak a ja sa na spolocny zivot a rodinu tesim a nebojim sa toho. Co sa tyka mojho bojovania o nu, uz je to pase, dala mi to dost patricne najavo. A horise to moze byt, teraz uz ako tak dokazem fungovat, nechcem prezit tie stavy z pred par mesiacov. Ona ma znenavidela, nespravil to ani snubny prsten, ani zmena vsetkeho co jej na mne vadilo. Proste to uz vzala voda, teraba ist dalej. Pekny den

agina

Robo ja som myslela, ze ked zacnem s niekym chodit, tak to s nim myslim smrtelne vazne, aj co sa tyka svadieb, deti a spolocneho byvania.Predsa nejdem do vztahu s tym, ze budem s dotycnym chodit tak pol roka a potom presedlam na ineho kona. To su prach obycajne sproste reci, ze sa bojis zavazkov a podobne blaboly.Tak do prdele bud si chlap a postavis sa k tomu ako chlap, alebo si len upistana baba, co sa zlakne aj muchy. Ak ju chces spat a trapi ta to, tak bojuj!!! sanca je vzdy.Uzto horsie dopadnut nemoze.

SHAKTI

zlaty robko :-))pekne pises...a vies kedy zabudnes?? ked sa zamilujes znovu,iba vtedy zabudnes..vsetko si pochopil,vies kde sa stala chyba,ta je vzdy na oboch stranach,nie iba na jednej..a stalo sa to prave vtedy..zivot je jedno velke schodisko a ty musis vyjst az hore..a hore ideme iba tak,ze sa ucime na vlastnych chybach,a hlavne poucime..
tlacime vas...prepac ale ja to vidim z druhej strany,zo strany zeny..vies u vas je vsetko tlacenie,aj ked vam povieme ze vas milujeme,chceme byt s vami,aj tym na vas tlacime...boze,pani tvorstva a ...
ale nic.neboj zabudnes,otvor sa laske,nezabudaj na chyba a neopakuj ich, najdes inu a zabudnes...
psycholog ti je na prd,iba laska dokaze vyliecit z lasky..